CLIMA EXPRESS SRL
Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 193 mii lei, profit net 3.731 lei, 1 angajați.
Despre CLIMA EXPRESS SRL
CLIMA EXPRESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 2011 cu numărul J2011000496322 și codul unic de înregistrare (CUI) 28498119, cu sediul în Gura Râului, județul Sibiu. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 193 mii lei (+28% față de 2024), un profit net de 3.731 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 99 mii lei la 193 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2011.
Date de identificare
- CUI
- 28498119
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000496322
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000496322
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 20.05.2011
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sălişte
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 193 mii lei
- Profit net
- 3.731 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 80 mii lei
- Datorii
- 35 mii lei
- Active totale
- 115 mii lei
- Marjă netă
- 1,9%
- Cifră / angajat
- 193 mii lei
+28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 22 mii | 39 mii | 105 mii | 113 mii | 115 mii | 99 mii | 94 mii | 107 mii | 150 mii | 193 mii |
| Venituri totale | 22 mii | 39 mii | 105 mii | 113 mii | 185 mii | 129 mii | 94 mii | 113 mii | 155 mii | 193 mii |
| Cheltuieli totale | 33 mii | 39 mii | 97 mii | 109 mii | 116 mii | 99 mii | 90 mii | 99 mii | 141 mii | 188 mii |
| Profit / pierdere brută | -12 mii | 530 | 7.727 | 4.314 | 69 mii | 29 mii | 3.324 | 14 mii | 14 mii | 5.449 |
| Profit / pierdere netă | -12 mii | -647 | 6.676 | 3.186 | 67 mii | 28 mii | 2.613 | 13 mii | 12 mii | 3.731 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.063 | 3.711 | 46 mii | 60 mii | 60 mii | 57 mii | 53 mii | 59 mii | 54 mii | 64 mii |
| Active circulante | 11 mii | 19 mii | 27 mii | 29 mii | 29 mii | 25 mii | 24 mii | 41 mii | 54 mii | 51 mii |
| din care stocuri | 5.422 | 6.787 | 14 mii | 18 mii | 8.025 | 12 mii | 13 mii | 25 mii | 26 mii | 41 mii |
| creanțe | 2.678 | 3.847 | 9.882 | 3.469 | 4.411 | 7.375 | 3.476 | 4.070 | 2.256 | 5.292 |
| casa și conturi la bănci | 2.546 | 8.073 | 2.994 | 7.292 | 17 mii | 5.562 | 7.462 | 11 mii | 25 mii | 5.139 |
| Datorii | 70 mii | 79 mii | 124 mii | 136 mii | 69 mii | 34 mii | 26 mii | 36 mii | 31 mii | 35 mii |
| Capitaluri proprii | -56 mii | -57 mii | -50 mii | -47 mii | 20 mii | 48 mii | 51 mii | 64 mii | 76 mii | 80 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 143 din 229 în județul Sibiu și locul 5.913 din 9.972 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Sibiu
- TDG IMPEX S.R.L. · Șelimbăr203 mii lei · 1 ang.
- RAEGO EMIDAB S.R.L. · Dârlos203 mii lei · 1 ang.
- SUCIU AL.SERV. SRL · Mediaș201 mii lei · 3 ang.
- ELAN SRL · Sibiu198 mii lei · 3 ang.
- SIYAH TALLER S.R.L. · Mediaș196 mii lei · 1 ang.
- MOTOEXTREME GARAGE S.R.L. · Cristian194 mii lei · 1 ang.
- BIBESERV SRL · Șura Mică193 mii lei · 2 ang.
- WHEEL SHOP STORE S.R.L. · Sibiu190 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre CLIMA EXPRESS SRL
Care este CUI-ul firmei CLIMA EXPRESS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLIMA EXPRESS SRL este 28498119, iar codul de TVA este RO28498119. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000496322, iar codul EUID este ROONRC.J2011000496322.
Unde are sediul CLIMA EXPRESS SRL?
Sediul social al firmei CLIMA EXPRESS SRL este în Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLIMA EXPRESS SRL?
Activitatea principală a firmei CLIMA EXPRESS SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLIMA EXPRESS SRL?
CLIMA EXPRESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLIMA EXPRESS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 007). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CLIMA EXPRESS SRL?
În 2025, CLIMA EXPRESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 193 mii lei și un profit net de 3.731 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLIMA EXPRESS SRL plătitoare de TVA?
Da. CLIMA EXPRESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 mai 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.