CLIMA CONCEPT SRL
DEALU CUCULUI, et. 4, ap. 39, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 339 mii lei, 6 angajați.
Despre CLIMA CONCEPT SRL
CLIMA CONCEPT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2008 cu numărul J40/5463/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23579778, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+46% față de 2024), un profit net de 339 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 624 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23579778
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/5463/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 martie 2008
- EUID
- ROONRC.J40/5463/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 28.03.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 339 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 351 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 19%
- Cifră / angajat
- 297 mii lei
+46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 986 mii | 1,1 mil | 1 mil | 480 mii | 624 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 989 mii | 1,1 mil | 1 mil | 484 mii | 631 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 881 mii | 856 mii | 975 mii | 1 mil | 587 mii | 390 mii | 562 mii | 994 mii | 1,2 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 175 mii | 133 mii | 89 mii | 19 mii | -103 mii | 242 mii | 666 mii | 133 mii | 30 mii | 388 mii |
| Profit / pierdere netă | 148 mii | 121 mii | 78 mii | 9.113 | -107 mii | 228 mii | 638 mii | 124 mii | 631 | 339 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 4 | 2 | 1 | 3 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 3.144 | 787 | 305 mii | 297 mii | 315 mii | 296 mii | 284 mii | 302 mii | 279 mii | 294 mii |
| Active circulante | 329 mii | 537 mii | 536 mii | 596 mii | 342 mii | 525 mii | 801 mii | 917 mii | 898 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | 89 mii | 227 mii | 303 mii | 244 mii | 223 mii | 375 mii | 518 mii | 510 mii | 652 mii | 754 mii |
| creanțe | 89 mii | 118 mii | 123 mii | 246 mii | 115 mii | 123 mii | 270 mii | 364 mii | 236 mii | 297 mii |
| casa și conturi la bănci | 151 mii | 192 mii | 110 mii | 106 mii | 3.600 | 27 mii | 14 mii | 43 mii | 9.619 | 69 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.407 | 2.424 | 33 | 319 | — | 65 | — | 905 | 1.514 | 4.051 |
| Datorii | 186 mii | 270 mii | 588 mii | 631 mii | 502 mii | 478 mii | 448 mii | 458 mii | 416 mii | 351 mii |
| Capitaluri proprii | 148 mii | 269 mii | 253 mii | 262 mii | 154 mii | 343 mii | 638 mii | 762 mii | 762 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 288 din 1.822 în județul București și locul 1.245 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul București
- IANITEH SRL · București Sector 21,8 mil lei · 4 ang.
- SANTER DYMATECH SRL · București Sector 31,8 mil lei · 7 ang.
- PRO-ALFA DESIGN CONSULTING S.R.L. · București Sector 11,8 mil lei · 5 ang.
- ALESANT INSTAL S.R.L. · București Sector 11,8 mil lei · 5 ang.
- GALAXY IMOB GRUP SRL · București Sector 51,8 mil lei · 3 ang.
- DANKE INSTAL SRL · București Sector 11,8 mil lei · 8 ang.
- TONY TERMO GAZ S.R.L. · București Sector 31,8 mil lei · 2 ang.
- BRAZARE FRIG CONCEPT S.R.L. · București Sector 61,8 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 26468/301/202616.07.2026
cerere de valoare redusă 1235,29 lei
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 12543/256/202508.12.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 41198/301/202508.12.2025
contestaţie la executare 327/2025
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 7656/256/202529.07.2025
validare poprire ds.exec.1448/CN/2024 al SPEJ EXECUTIO
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 7522/256/202525.07.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 12047/271/202508.07.2025
desfiinţare înscrisuri (art.315 lit. d NCPP)
Judecătoria Oradea · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 2008/271/202512.02.2025
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Oradea · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 33495/301/2019/a128.05.2024
îndreptare eroare materială din oficiu
Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 21676/1748/202329.11.2023
pretenţii RECONSTITUIT
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Întrebări frecvente despre CLIMA CONCEPT SRL
Care este CUI-ul firmei CLIMA CONCEPT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLIMA CONCEPT SRL este 23579778, iar codul de TVA este RO23579778. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/5463/2008, iar codul EUID este ROONRC.J40/5463/2008.
Unde are sediul CLIMA CONCEPT SRL?
Sediul social al firmei CLIMA CONCEPT SRL este în DEALU CUCULUI, et. 4, ap. 39, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLIMA CONCEPT SRL?
Activitatea principală a firmei CLIMA CONCEPT SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322.
Când a fost înființată CLIMA CONCEPT SRL?
CLIMA CONCEPT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLIMA CONCEPT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 103). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CLIMA CONCEPT SRL?
În 2025, CLIMA CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 339 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLIMA CONCEPT SRL plătitoare de TVA?
Da. CLIMA CONCEPT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 martie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.