CLAVA DEV SRL
NICOLAE TITULESCU, et. 4, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 44 mii lei.
Despre CLAVA DEV SRL
CLAVA DEV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 septembrie 2017 cu numărul J2017015211408 și codul unic de înregistrare (CUI) 38171873, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 44 mii lei. Între 2019 și 2023, cifra de afaceri a scăzut (de la 119 mii lei la 25 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 38171873
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017015211408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017015211408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 18.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 186 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 87% din active; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 268 mii | 119 mii | 115 mii | 85 mii | 103 mii | 25 mii | — | — |
| Venituri totale | 0 | 268 mii | 125 mii | 115 mii | 478 mii | 103 mii | 48 mii | 9.486 | 0 |
| Cheltuieli totale | 8.719 | 75 mii | 118 mii | 122 mii | 390 mii | 105 mii | 72 mii | 70 mii | 44 mii |
| Profit / pierdere brută | -8.719 | 193 mii | 7.336 | -7.046 | 88 mii | -1.960 | -25 mii | -60 mii | -44 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.719 | 185 mii | 3.583 | -10 mii | 74 mii | -4.597 | -25 mii | -60 mii | -44 mii |
| Active imobilizate | 225 mii | 192 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 2.595 | 240 mii | 22 mii | 60 mii | 63 mii | 73 mii | 80 mii | 15 mii | 15 mii |
| creanțe | — | — | 15 mii | 28 mii | 15 mii | 42 mii | 69 mii | 3.265 | 4.658 |
| casa și conturi la bănci | 2.595 | 240 mii | 6.905 | 32 mii | 47 mii | 31 mii | 11 mii | 12 mii | 10 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 104 | 1.329 | 1.438 | 1.329 | 1.329 |
| Datorii | 236 mii | 256 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | -8.519 | 176 mii | 180 mii | 178 mii | 252 mii | 248 mii | 223 mii | 163 mii | 186 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- ENERGO INDUSTRIAL IMOBILI S.A. · București Sector 20 lei · 0 ang.
- CALAESTATE INVEST S.R.L. · București Sector 50 lei · 0 ang.
- VHMC APART S.R.L. · București Sector 10 lei · 0 ang.
- MANTOLOGIC IMMO SRL · București Sector 30 lei · 1 ang.
- ESCU PROPERTIES S.R.L. · București Sector 10 lei · 0 ang.
- DTA REAL S.R.L. · București Sector 30 lei · 1 ang.
- IMOPROSPER SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · București Sector 10 lei · 0 ang.
- COSMOS PARK INVEST SRL · București Sector 20 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 17032/3/202604.05.2026
contestaţie act administrativ fiscal DECIZIA M1 384925/20.04.2026, DECIZIA 1593820/29.01.2025
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 4853/2/202426.07.2024
confimare redeschidere urmărire penală (art.335 alin. 4 NCPP)
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 4813/2/202424.07.2024
plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre CLAVA DEV SRL
Care este CUI-ul firmei CLAVA DEV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLAVA DEV SRL este 38171873. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017015211408, iar codul EUID este ROONRC.J2017015211408.
Unde are sediul CLAVA DEV SRL?
Sediul social al firmei CLAVA DEV SRL este în NICOLAE TITULESCU, et. 4, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLAVA DEV SRL?
Activitatea principală a firmei CLAVA DEV SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLAVA DEV SRL?
CLAVA DEV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLAVA DEV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CLAVA DEV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CLAVA DEV SRL?
În 2025, CLAVA DEV SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 44 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLAVA DEV SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CLAVA DEV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.