CLASS PRESS SRL
CIUCAȘ, ap. 7, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 223 mii lei, 5 angajați.
Despre CLASS PRESS SRL
CLASS PRESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2004 cu numărul J26/731/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16385302, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Alte activități de tipărire n.c.a.” (cod CAEN 1812). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+28% față de 2024), un profit net de 223 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 585 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 mai 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16385302
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/731/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 mai 2004
- EUID
- ROONRC.J26/731/2004
- Cod poștal
- 540400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 04.05.2004
din 01.02.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 223 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 231 mii lei
- Datorii
- 615 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 14,9%
- Cifră / angajat
- 299 mii lei
+28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 377 mii | 398 mii | 514 mii | 525 mii | 879 mii | 585 mii | 975 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 377 mii | 402 mii | 518 mii | 528 mii | 879 mii | 682 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 256 mii | 314 mii | 324 mii | 418 mii | 615 mii | 664 mii | 938 mii | 891 mii | 957 mii | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 120 mii | 88 mii | 195 mii | 110 mii | 264 mii | 17 mii | 118 mii | 179 mii | 292 mii | 269 mii |
| Profit / pierdere netă | 115 mii | 84 mii | 190 mii | 105 mii | 256 mii | 12 mii | 109 mii | 169 mii | 266 mii | 223 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 88 mii | 106 mii | 140 mii | 392 mii | 694 mii | 1,1 mil | 927 mii | 746 mii | 567 mii | 418 mii |
| Active circulante | 132 mii | 143 mii | 222 mii | 276 mii | 500 mii | 582 mii | 623 mii | 795 mii | 776 mii | 837 mii |
| din care stocuri | — | — | 23 mii | 46 mii | 18 mii | 78 mii | 104 mii | 139 mii | 120 mii | — |
| creanțe | 114 mii | 63 mii | 96 mii | 175 mii | 215 mii | 420 mii | 379 mii | 529 mii | 595 mii | 699 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 81 mii | 103 mii | 54 mii | 267 mii | 84 mii | 140 mii | 128 mii | 60 mii | 138 mii |
| Datorii | 105 mii | 51 mii | 63 mii | 420 mii | 824 mii | 747 mii | 764 mii | 587 mii | 394 mii | 615 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 735 mii | 653 mii | 653 mii | 491 mii | 409 mii |
| Capitaluri proprii | 115 mii | 199 mii | 299 mii | 248 mii | 369 mii | 223 mii | 132 mii | 301 mii | 459 mii | 231 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 82 în județul Mureș și locul 306 din 2.276 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a..
Firme similare din județul Mureș
- COMINFO SRL · Târgu Mureș1,9 mil lei · 9 ang.
- INTERMEDIA GROUP SRL · Târgu Mureș1,9 mil lei · 6 ang.
- TIPOGRAFIA ANDRA SRL · Sântana De Mureș1,5 mil lei · 4 ang.
- EUROPRINT SRL · Târgu Mureș1,3 mil lei · 6 ang.
- TIPOMUR PRINT SRL · Târgu Mureș1,3 mil lei · 0 ang.
- TIPOPACK SRL · Târgu Mureș1 mil lei · 0 ang.
- MASTER DRUCK SRL · Târgu Mureș985 mii lei · 5 ang.
- OLIGRAF SRL · Târgu Mureș937 mii lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1812 – Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 1722 Fabricarea produselor de uz gospodăresc și sanitar, din hârtie sau carton
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Întrebări frecvente despre CLASS PRESS SRL
Care este CUI-ul firmei CLASS PRESS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLASS PRESS SRL este 16385302, iar codul de TVA este RO16385302. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/731/2004, iar codul EUID este ROONRC.J26/731/2004.
Unde are sediul CLASS PRESS SRL?
Sediul social al firmei CLASS PRESS SRL este în CIUCAȘ, ap. 7, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLASS PRESS SRL?
Activitatea principală a firmei CLASS PRESS SRL este „Alte activități de tipărire n.c.a.”, cod CAEN 1812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLASS PRESS SRL?
CLASS PRESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLASS PRESS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CLASS PRESS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CLASS PRESS SRL?
În 2025, CLASS PRESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 223 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLASS PRESS SRL plătitoare de TVA?
Da. CLASS PRESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 mai 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.