CLADES SRL
Jibert, Sat Jibert, Comuna Jibert, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 345 mii lei, pierdere netă 12 mii lei, 1 angajați.
Despre CLADES SRL
CLADES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2008 cu numărul J2008002713085 și codul unic de înregistrare (CUI) 24596165, cu sediul în Jibert, județul Brașov. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse” (cod CAEN 4619). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 345 mii lei (-67% față de 2024), o pierdere netă de 12 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 693 mii lei la 345 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 octombrie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24596165
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008002713085
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 octombrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008002713085
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 17.10.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Rupea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 345 mii lei
- Pierdere netă
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 70 mii lei
- Datorii
- 106 mii lei
- Active totale
- 176 mii lei
- Marjă netă
- -3,4%
- Cifră / angajat
- 345 mii lei
-67% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 67% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 561 mii | 644 mii | 723 mii | 769 mii | 687 mii | 693 mii | 792 mii | 875 mii | 1 mil | 345 mii |
| Venituri totale | 563 mii | 644 mii | 723 mii | 769 mii | 687 mii | 694 mii | 801 mii | 875 mii | 1 mil | 412 mii |
| Cheltuieli totale | 504 mii | 595 mii | 690 mii | 747 mii | 610 mii | 653 mii | 716 mii | 837 mii | 983 mii | 424 mii |
| Profit / pierdere brută | 59 mii | 49 mii | 32 mii | 22 mii | 77 mii | 41 mii | 85 mii | 38 mii | 56 mii | -12 mii |
| Profit / pierdere netă | 49 mii | 43 mii | 25 mii | 14 mii | 71 mii | 35 mii | 73 mii | 29 mii | 47 mii | -12 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 24 mii | 45 mii | 32 mii | 37 mii | 19 mii | 36 mii | 32 mii | 80 mii | 86 mii | 21 mii |
| Active circulante | 194 mii | 195 mii | 221 mii | 239 mii | 280 mii | 281 mii | 245 mii | 321 mii | 263 mii | 155 mii |
| din care stocuri | 43 mii | 49 mii | 48 mii | 54 mii | 65 mii | 64 mii | 56 mii | 80 mii | 72 mii | 42 mii |
| creanțe | 150 mii | 128 mii | 146 mii | 145 mii | 159 mii | 181 mii | 126 mii | 124 mii | 133 mii | 79 mii |
| casa și conturi la bănci | 732 | 17 mii | 27 mii | 40 mii | 56 mii | 36 mii | 63 mii | 117 mii | 59 mii | 34 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 1.729 | 1.043 | 522 | 150 | — | — | 479 |
| Datorii | 113 mii | 141 mii | 169 mii | 206 mii | 171 mii | 203 mii | 203 mii | 334 mii | 264 mii | 106 mii |
| Capitaluri proprii | 104 mii | 98 mii | 84 mii | 72 mii | 129 mii | 114 mii | 73 mii | 68 mii | 85 mii | 70 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 174 din 377 în județul Brașov și locul 2.802 din 6.751 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse.
Firme similare din județul Brașov
- CAROM PACK SRL · Brașov355 mii lei · 1 ang.
- FLORIN AGRO SRL · Brașov351 mii lei · 0 ang.
- CRISS SERV CONCEPT SRL · Tărlungeni351 mii lei · 1 ang.
- INDUSTRIAL TECH S.R.L. · Colonia 1 Mai (com. Vulcan)346 mii lei · 0 ang.
- PICTURALDECOR SRL · Săcele343 mii lei · 2 ang.
- MARE MONTE INVESTMENT S.R.L. · Brașov342 mii lei · 0 ang.
- ZACERANA COM SRL · Brașov340 mii lei · 1 ang.
- SALDORA SRL · Brașov338 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre CLADES SRL
Care este CUI-ul firmei CLADES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLADES SRL este 24596165, iar codul de TVA este RO24596165. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008002713085, iar codul EUID este ROONRC.J2008002713085.
Unde are sediul CLADES SRL?
Sediul social al firmei CLADES SRL este în Jibert, Sat Jibert, Comuna Jibert, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLADES SRL?
Activitatea principală a firmei CLADES SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse diverse”, cod CAEN 4619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLADES SRL?
CLADES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLADES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0368 *** 003). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CLADES SRL?
În 2025, CLADES SRL a raportat o cifră de afaceri de 345 mii lei și o pierdere netă de 12 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLADES SRL plătitoare de TVA?
Da. CLADES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 octombrie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.