CJC PRODCOM SRL
ORIZONTULUI, Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 31 mii lei, pierdere netă 5.918 lei.
Despre CJC PRODCOM SRL
CJC PRODCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2013 cu numărul J2013000037392 și codul unic de înregistrare (CUI) 31096413, cu sediul în Suraia, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete” (cod CAEN 4721). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 31 mii lei (+224% față de 2024), o pierdere netă de 5.918 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 15 mii lei la 31 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 31096413
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000037392
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 ianuarie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000037392
- Cod poștal
- 627330
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 31 mii lei
- Pierdere netă
- 5.918 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -6.254 lei
- Datorii
- 9.192 lei
- Active totale
- 2.938 lei
- Marjă netă
- -19,2%
+224% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (313%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 78 mii | — | 17 mii | 14 mii | 12 mii | 15 mii | 34 mii | 19 mii | 9.520 | 31 mii |
| Venituri totale | 78 mii | 0 | 17 mii | 14 mii | 12 mii | 15 mii | 34 mii | 19 mii | 9.520 | 31 mii |
| Cheltuieli totale | 69 mii | — | 28 mii | 22 mii | 21 mii | 25 mii | 33 mii | 26 mii | 21 mii | 37 mii |
| Profit / pierdere brută | 8.879 | 0 | -11 mii | -8.005 | -8.282 | -10 mii | 359 | -7.031 | -12 mii | -5.918 |
| Profit / pierdere netă | 7.314 | 0 | -11 mii | -8.419 | -8.652 | -10 mii | -115 | -7.031 | -12 mii | -5.918 |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 2.967 | 2.967 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 102 mii | 102 mii | 12 mii | 6.750 | 5.250 | 5.552 | 6.531 | 9.198 | 9.194 | 2.938 |
| din care stocuri | 43 mii | 43 mii | 2.436 | 5.984 | 4.814 | 4.594 | 6.407 | 9.197 | 8.949 | 2.536 |
| casa și conturi la bănci | 60 mii | 60 mii | 9.439 | 766 | 436 | 958 | 124 | 1 | 245 | 402 |
| Datorii | 82 mii | 82 mii | 254 | 3.548 | 11 mii | 21 mii | 22 mii | 32 mii | 28 mii | 9.192 |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 23 mii | 12 mii | 3.202 | -5.450 | -16 mii | -16 mii | -23 mii | -18 mii | -6.254 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 9 în județul Vrancea și locul 1.022 din 1.262 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4721 – Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete.
Firme similare din județul Vrancea
- GRĂDINA CU GUST S.R.L. · Pătrășcani (com. Țifești)339 mii lei · 0 ang.
- VEGERA SRL · Focșani61 mii lei · 1 ang.
- ANMARAN SRL · Mândrești-Munteni (mun. Focșani)21 mii lei · 0 ang.
- TANIJAN SRL · Focșani17 mii lei · 0 ang.
- ALINCOSMINEC S.R.L. · Slobozia Bradului12 mii lei · 0 ang.
- CRISTINA & DEGREGORI AGRO S.R.L. · Găgești (com. Bolotești)6.737 lei · 0 ang.
- MAGIC ERMAFLOR S.R.L. · Focșani6.242 lei · 0 ang.
- JITEA TRADINGAGRO S.R.L. · Sat Unirea, Oraș Odobești1.492 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12898/231/202622.06.2026
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Focsani · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4721 – Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
Întrebări frecvente despre CJC PRODCOM SRL
Care este CUI-ul firmei CJC PRODCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CJC PRODCOM SRL este 31096413. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000037392, iar codul EUID este ROONRC.J2013000037392.
Unde are sediul CJC PRODCOM SRL?
Sediul social al firmei CJC PRODCOM SRL este în ORIZONTULUI, Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627330, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CJC PRODCOM SRL?
Activitatea principală a firmei CJC PRODCOM SRL este „Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete”, cod CAEN 4721.
Când a fost înființată CJC PRODCOM SRL?
CJC PRODCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CJC PRODCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 155). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CJC PRODCOM SRL?
În 2025, CJC PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 31 mii lei și o pierdere netă de 5.918 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CJC PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CJC PRODCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.