Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare31 ani pe piață

CIRUS PLAST SRL

CUI 6603388J1994004511132

Str. CALARASI, Municipiul Constanța, Constanța

În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 776 mii lei, 6 angajați.

Despre CIRUS PLAST SRL

CIRUS PLAST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994 cu numărul J1994004511132 și codul unic de înregistrare (CUI) 6603388, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Construcția de nave și structuri plutitoare” (cod CAEN 3011). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (-49% față de 2024), un profit net de 776 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,4 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
6603388
Nr. Registrul Comerțului
J1994004511132
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994004511132
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1996

TVA la încasare
Da

din 01.03.2024

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2 mil lei

-49% față de 2024

Profit net
776 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
776 mii lei
Datorii
744 mii lei
Active totale
1,5 mil lei
Marjă netă
38,6%
Cifră / angajat
335 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 874.196 lei; profit net 60.334 lei20162017: cifra de afaceri 1.476.402 lei; profit net 533.433 lei20172018: cifra de afaceri 1.519.889 lei; profit net 404.645 lei20182019: cifra de afaceri 2.476.903 lei; profit net 1.311.621 lei20192020: cifra de afaceri 3.046.864 lei; profit net 1.833.338 lei20202021: cifra de afaceri 2.351.004 lei; profit net 1.012.109 lei20212022: cifra de afaceri 3.022.130 lei; profit net 1.778.506 lei20222023: cifra de afaceri 4.523.776 lei; profit net 2.654.498 lei20232024: cifra de afaceri 3.937.069 lei; profit net 1.663.640 lei20242025: cifra de afaceri 2.011.022 lei; profit net 775.849 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă874 mii1,5 mil1,5 mil2,5 mil3 mil2,4 mil3 mil4,5 mil3,9 mil2 mil
Venituri totale878 mii1,5 mil1,5 mil2,5 mil3,1 mil2,4 mil3 mil4,7 mil3,8 mil2,2 mil
Cheltuieli totale804 mii923 mii1,1 mil1,2 mil1,3 mil1,4 mil1,2 mil1,9 mil1,8 mil1,3 mil
Profit / pierdere brută74 mii556 mii420 mii1,3 mil1,9 mil1 mil1,8 mil2,9 mil2 mil916 mii
Profit / pierdere netă60 mii533 mii405 mii1,3 mil1,8 mil1 mil1,8 mil2,7 mil1,7 mil776 mii
Număr mediu de angajați9989987766
Active imobilizate91 mii91 mii66 mii55 mii110 mii65 mii57 mii48 mii42 mii62 mii
Active circulante269 mii629 mii942 mii1,7 mil2 mil1,4 mil2,4 mil3,7 mil2,1 mil1,5 mil
din care stocuri27 mii58 mii36 mii78 mii29 mii37 mii29 mii321 mii23 mii185 mii
creanțe117 mii362 mii645 mii995 mii593 mii709 mii2 mil719 mii649 mii599 mii
casa și conturi la bănci124 mii210 mii261 mii665 mii1,4 mil641 mii319 mii2,7 mil1,4 mil675 mii
Cheltuieli în avans—7341.155—494———2.438—
Datorii299 mii187 mii604 mii481 mii317 mii439 mii659 mii961 mii451 mii744 mii
Capitaluri proprii61 mii534 mii405 mii1,3 mil1,8 mil1 mil1,8 mil2,8 mil1,7 mil776 mii
din care capital subscris vărsat500500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 47 din 116 în județul Constanța și locul 118 din 270 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3011 – Construcția de nave și structuri plutitoare.

Firme similare din județul Constanța

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3011 – Construcția de nave și structuri plutitoare

  • 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
  • 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
  • 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
  • 2313 Fabricarea articolelor din sticlă
  • 2314 Fabricarea fibrelor din sticlă
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
  • 3011 Construcția de nave și structuri plutitoare
  • 3012 Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement
  • 3020 Fabricarea materialului rulant
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
  • 5020 Transporturi maritime și costiere de marfă
  • 5030 Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
  • 5040 Transportul de marfă pe căi navigabile interioare
  • 5222 Activități de servicii anexe transportului pe apă
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7734 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de transport pe apă
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre CIRUS PLAST SRL

Care este CUI-ul firmei CIRUS PLAST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIRUS PLAST SRL este 6603388, iar codul de TVA este RO6603388. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994004511132, iar codul EUID este ROONRC.J1994004511132.

Unde are sediul CIRUS PLAST SRL?

Sediul social al firmei CIRUS PLAST SRL este în Str. CALARASI, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CIRUS PLAST SRL?

Activitatea principală a firmei CIRUS PLAST SRL este „Construcția de nave și structuri plutitoare”, cod CAEN 3011. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CIRUS PLAST SRL?

CIRUS PLAST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CIRUS PLAST SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 250). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CIRUS PLAST SRL?

În 2025, CIRUS PLAST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 776 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CIRUS PLAST SRL plătitoare de TVA?

Da. CIRUS PLAST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează