CIRESAR DV SRL
PROF. DR. VASILE SĂBĂDEANU, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 973 mii lei, profit net 33 mii lei, 6 angajați.
Despre CIRESAR DV SRL
CIRESAR DV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2009 cu numărul J2009000400267 și codul unic de înregistrare (CUI) 25410235, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 973 mii lei, un profit net de 33 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 599 mii lei la 973 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25410235
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000400267
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000400267
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.02.2016
din 01.02.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 973 mii lei
- Profit net
- 33 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 33 mii lei
- Datorii
- 344 mii lei
- Active totale
- 377 mii lei
- Marjă netă
- 3,4%
- Cifră / angajat
- 162 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 91% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 247 mii | 256 mii | 278 mii | 312 mii | 341 mii | 599 mii | 911 mii | 812 mii | 971 mii | 973 mii |
| Venituri totale | 247 mii | 256 mii | 278 mii | 312 mii | 341 mii | 599 mii | 911 mii | 812 mii | 971 mii | 973 mii |
| Cheltuieli totale | 211 mii | 221 mii | 239 mii | 238 mii | 241 mii | 470 mii | 702 mii | 653 mii | 868 mii | 915 mii |
| Profit / pierdere brută | 36 mii | 35 mii | 39 mii | 73 mii | 100 mii | 129 mii | 209 mii | 159 mii | 103 mii | 58 mii |
| Profit / pierdere netă | 34 mii | 32 mii | 36 mii | 70 mii | 97 mii | 123 mii | 200 mii | 151 mii | 77 mii | 33 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | — | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 11 mii | 7.606 | 36 mii | 27 mii | 15 mii | 13 mii | 31 mii | 134 mii | 96 mii | 142 mii |
| Active circulante | 129 mii | 171 mii | 181 mii | 225 mii | 336 mii | 359 mii | 285 mii | 195 mii | 243 mii | 235 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 701 | 3.865 | 5.935 | 3.265 |
| creanțe | 34 mii | 36 mii | 37 mii | 43 mii | 58 mii | 63 mii | 201 mii | 159 mii | 166 mii | 191 mii |
| casa și conturi la bănci | 95 mii | 135 mii | 144 mii | 182 mii | 278 mii | 296 mii | 83 mii | 32 mii | 70 mii | 41 mii |
| Datorii | 106 mii | 113 mii | 114 mii | 80 mii | 83 mii | 100 mii | 113 mii | 177 mii | 261 mii | 344 mii |
| Capitaluri proprii | 34 mii | 66 mii | 102 mii | 172 mii | 269 mii | 272 mii | 203 mii | 151 mii | 78 mii | 33 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 48 din 224 în județul Mureș și locul 2.031 din 9.972 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Mureș
- SPEED PANDA WASH S.R.L. · Sâncraiu De Mureș1,1 mil lei · 1 ang.
- ATTISERVICE SRL · Sîngeorgiu De Mureș1 mil lei · 5 ang.
- MARTON M & G SRL · Târgu Mureș1 mil lei · 5 ang.
- STAR AUTO GALAXY S.R.L. · Târgu Mureș999 mii lei · 7 ang.
- LCD TRANSMED S.R.L. · Târgu Mureș942 mii lei · 2 ang.
- MOTO CONTACT SRL · Sîngeorgiu De Mureș923 mii lei · 4 ang.
- IMAC AUTOSERVICE S.R.L. · Voiniceni (com. Ceuașu De Cîmpie)915 mii lei · 3 ang.
- FRANCONIA SRL · Târgu Mureș894 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre CIRESAR DV SRL
Care este CUI-ul firmei CIRESAR DV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIRESAR DV SRL este 25410235, iar codul de TVA este RO25410235. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000400267, iar codul EUID este ROONRC.J2009000400267.
Unde are sediul CIRESAR DV SRL?
Sediul social al firmei CIRESAR DV SRL este în PROF. DR. VASILE SĂBĂDEANU, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIRESAR DV SRL?
Activitatea principală a firmei CIRESAR DV SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CIRESAR DV SRL?
CIRESAR DV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIRESAR DV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 217). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CIRESAR DV SRL?
În 2025, CIRESAR DV SRL a raportat o cifră de afaceri de 973 mii lei și un profit net de 33 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIRESAR DV SRL plătitoare de TVA?
Da. CIRESAR DV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.