CIPRIONI CONSTRUCT SRL
Bradului, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău
În 2024: cifra de afaceri 7,6 mil lei, profit net 479 mii lei, 9 angajați.
Despre CIPRIONI CONSTRUCT SRL
CIPRIONI CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2006 cu numărul J2006001055047 și codul unic de înregistrare (CUI) 18851204, cu sediul în Nicolae Bălcescu, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 20 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,6 mil lei (+80% față de 2023), un profit net de 479 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 6,4 mil lei la 7,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iulie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18851204
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001055047
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iulie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001055047
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 17.07.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 7,6 mil lei
- Profit net
- 479 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 7,5 mil lei
- Datorii
- 6,4 mil lei
- Active totale
- 14,8 mil lei
- Marjă netă
- 6,3%
- Cifră / angajat
- 839 mii lei
+80% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 1,1 mil | 888 mii | 2,2 mil | 6,4 mil | 8,9 mil | 9,9 mil | 4,2 mil | 7,6 mil |
| Venituri totale | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,3 mil | 6,5 mil | 9,7 mil | 10,6 mil | 4,7 mil | 8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,9 mil | 3 mil | 5,9 mil | 9,2 mil | 4,6 mil | 7,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | 24 mii | 12 mii | 383 mii | 3,5 mil | 3,8 mil | 1,4 mil | 111 mii | 557 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 11 mii | 610 | 358 mii | 3,5 mil | 3,5 mil | 1,2 mil | 98 mii | 479 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 5 | 5 | 8 | 8 | 12 | 10 | 9 |
| Active imobilizate | 995 mii | 967 mii | 949 mii | 1 mil | 2 mil | 3,2 mil | 4,2 mil | 5,6 mil | 6 mil |
| Active circulante | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 5,7 mil | 8,4 mil | 7,4 mil | 6,8 mil | 8,7 mil |
| din care stocuri | 630 mii | 670 mii | 761 mii | 733 mii | 690 mii | 687 mii | 602 mii | 732 mii | 876 mii |
| creanțe | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 4,9 mil | 7,3 mil | 6 mil | 6 mil | 7,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 18 mii | 20 mii | 13 mii | 25 mii | 409 mii | 818 mii | 21 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | 93 mii | 93 mii | 93 mii | 96 mii | 376 mii | 106 mii | 229 mii | 178 mii | 100 mii |
| Datorii | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 4 mil | 4,7 mil | 6,4 mil |
| Venituri în avans | — | 4.537 | 2.437 | 2.437 | 994 mii | 632 mii | 969 mii | 882 mii | 882 mii |
| Capitaluri proprii | 612 mii | 623 mii | 628 mii | 986 mii | 4,4 mil | 8 mil | 6,9 mil | 7 mil | 7,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 49 în județul Bacău și locul 446 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Bacău
- ROMAN IMPEX PREST SRL · Bacău10,2 mil lei · 37 ang.
- MRD BAUSTHALVERLEGUNG S.R.L. · Pralea (com. Căiuți)10,1 mil lei · 18 ang.
- COMPREST INTERMED SRL · Moinești7,9 mil lei · 10 ang.
- TRUST G.P. S.R.L. · Sărata7,4 mil lei · 28 ang.
- COSADI CONSULT SRL · Ruși-Ciutea (com. Letea Veche)6,4 mil lei · 33 ang.
- WBR AUTOTRANS SRL · Târgu Ocna5,9 mil lei · 11 ang.
- RH EVAL SRL · Bacău4,8 mil lei · 8 ang.
- BLOC BAC SRL · Bacău4,5 mil lei · 21 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0899 Alte activități extractive n.c.a.
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
Întrebări frecvente despre CIPRIONI CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei CIPRIONI CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIPRIONI CONSTRUCT SRL este 18851204, iar codul de TVA este RO18851204. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001055047, iar codul EUID este ROONRC.J2006001055047.
Unde are sediul CIPRIONI CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei CIPRIONI CONSTRUCT SRL este în Bradului, Sat Nicolae Bălcescu, Comuna Nicolae Bălcescu, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIPRIONI CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei CIPRIONI CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 61 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CIPRIONI CONSTRUCT SRL?
CIPRIONI CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIPRIONI CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 256). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CIPRIONI CONSTRUCT SRL?
În 2024, CIPRIONI CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,6 mil lei și un profit net de 479 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIPRIONI CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. CIPRIONI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iulie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.