CIOPLEI FOREST 2004 SRL
LUNCA, Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, pierdere netă 187 mii lei, 8 angajați.
Despre CIOPLEI FOREST 2004 SRL
CIOPLEI FOREST 2004 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004 cu numărul J2004000343033 și codul unic de înregistrare (CUI) 16179833, cu sediul în Rucăr, județul Argeș. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-57% față de 2024), o pierdere netă de 187 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 945 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 16179833
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000343033
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000343033
- Cod poștal
- 117630
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.10.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Pierdere netă
- 187 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 503 mii lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- -14,7%
- Cifră / angajat
- 160 mii lei
-57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,8 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 1,1 mil | 416 mii | 945 mii | 733 mii | 1,8 mil | 2,9 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 3,8 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 1,1 mil | 456 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 2 mil | 3,7 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 3,6 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 1,2 mil | 416 mii | 1,2 mil | 587 mii | 1,9 mil | 3,6 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 152 mii | 98 mii | 121 mii | -78 mii | 40 mii | 33 mii | 676 mii | 97 mii | 112 mii | -187 mii |
| Profit / pierdere netă | 126 mii | 82 mii | 93 mii | -89 mii | 36 mii | 21 mii | 659 mii | 80 mii | 91 mii | -187 mii |
| Număr mediu de angajați | 21 | 20 | 17 | 17 | 9 | 8 | 7 | 6 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 93 mii | 80 mii | 81 mii | 50 mii | 9.901 | 8.725 | 9.923 | 221 mii | 172 mii | 120 mii |
| Active circulante | 1,6 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,7 mil | 2,4 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3,1 mil | 1,9 mil | 1,7 mil |
| creanțe | 205 mii | 291 mii | 191 mii | 402 mii | 439 mii | 434 mii | 349 mii | 397 mii | 390 mii | 427 mii |
| casa și conturi la bănci | 177 mii | 55 mii | 33 mii | 3.130 | 92 mii | 104 mii | 202 mii | 156 mii | 43 mii | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | 41 mii | 36 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1 mil | 1,5 mil | 921 mii | 1,7 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,6 mil | 2,4 mil | 938 mii | 503 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 126 | 126 | — | — | — | — |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 324 mii |
| Capitaluri proprii | 650 mii | 732 mii | 825 mii | 735 mii | 766 mii | 787 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 58 din 168 în județul Argeș și locul 966 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Argeș
- CĂLAE NEW FOREST SRL · Vulturești1,4 mil lei · 4 ang.
- PROMETEU SRL · Lăzărești (com. Schitu Golești)1,4 mil lei · 11 ang.
- EDI FOREST GREEN SRL · Beleți (com. Beleți-Negrești)1,4 mil lei · 2 ang.
- SILVA SORVAS DORILIL SRL · Berindești (com. Corbeni)1,4 mil lei · 3 ang.
- MATY TOP FOREST LZR S.R.L. · Văleni (com. Sălătrucu)1,3 mil lei · 3 ang.
- PĂSTRĂVĂRIA IZVORUL BRATIEI SRL · Berevoești1,1 mil lei · 1 ang.
- GALAN FLORA FOREST S.R.L. · Sălătrucu1,1 mil lei · 6 ang.
- AVEMIR ADRY VIO SRL · Cotmeana1,1 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre CIOPLEI FOREST 2004 SRL
Care este CUI-ul firmei CIOPLEI FOREST 2004 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIOPLEI FOREST 2004 SRL este 16179833, iar codul de TVA este RO16179833. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000343033, iar codul EUID este ROONRC.J2004000343033.
Unde are sediul CIOPLEI FOREST 2004 SRL?
Sediul social al firmei CIOPLEI FOREST 2004 SRL este în LUNCA, Sat Rucăr, Comuna Rucăr, Argeș, județul Argeș, cod poștal 117630, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIOPLEI FOREST 2004 SRL?
Activitatea principală a firmei CIOPLEI FOREST 2004 SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CIOPLEI FOREST 2004 SRL?
CIOPLEI FOREST 2004 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIOPLEI FOREST 2004 SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CIOPLEI FOREST 2004 SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Rucăr sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CIOPLEI FOREST 2004 SRL?
În 2025, CIOPLEI FOREST 2004 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și o pierdere netă de 187 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIOPLEI FOREST 2004 SRL plătitoare de TVA?
Da. CIOPLEI FOREST 2004 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.