CIMPAN INSTAL SRL
Str. MIHAI VITEAZU, Municipiul Dej, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 103 mii lei, profit net 28 mii lei, 1 angajați.
Despre CIMPAN INSTAL SRL
CIMPAN INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2010 cu numărul J2010001790127 și codul unic de înregistrare (CUI) 27647646, cu sediul în Dej, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 103 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 28 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 110 mii lei la 103 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 27647646
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010001790127
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 octombrie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010001790127
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dej
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 103 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 565 mii lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 577 mii lei
- Marjă netă
- 27,1%
- Cifră / angajat
- 103 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 49 mii | 44 mii | 51 mii | 44 mii | 144 mii | 110 mii | 95 mii | 213 mii | 113 mii | 103 mii |
| Venituri totale | 49 mii | 44 mii | 51 mii | 44 mii | 144 mii | 110 mii | 95 mii | 213 mii | 113 mii | 110 mii |
| Cheltuieli totale | 25 mii | 30 mii | 33 mii | 43 mii | 134 mii | 43 mii | 60 mii | 52 mii | 62 mii | 81 mii |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | 14 mii | 19 mii | 990 | 9.474 | 67 mii | 36 mii | 161 mii | 51 mii | 29 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 14 mii | 18 mii | 591 | 8.062 | 66 mii | 35 mii | 159 mii | 50 mii | 28 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 243 mii | 257 mii | 274 mii | 275 mii | 292 mii | 357 mii | 384 mii | 544 mii | 592 mii | 577 mii |
| din care stocuri | 5.449 | 5.449 | 5.449 | 5.449 | 15 mii | 15 mii | — | — | — | — |
| creanțe | 23 mii | 23 mii | 23 mii | 268 mii | 274 mii | 278 mii | 285 mii | 375 mii | 357 mii | 358 mii |
| casa și conturi la bănci | 214 mii | 228 mii | 246 mii | 1.847 | 3.050 | 65 mii | 99 mii | 168 mii | 234 mii | 219 mii |
| Datorii | 6.761 | 6.594 | 6.311 | 6.266 | 15 mii | 14 mii | 6.700 | 7.119 | 4.890 | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 236 mii | 250 mii | 268 mii | 269 mii | 277 mii | 343 mii | 378 mii | 537 mii | 587 mii | 565 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 457 din 626 în județul Cluj și locul 6.474 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Cluj
- ALBINSTAL GAZ S.R.L. · Câmpia Turzii106 mii lei · 1 ang.
- TECHNO SERVICE CLIMA SRL · Bonțida105 mii lei · 1 ang.
- FIOSERV PREST SRL · Cluj-Napoca104 mii lei · 1 ang.
- ENTERPRISE BY MAP S.R.L. · Cluj-Napoca104 mii lei · 2 ang.
- GLOBAL GAZ S.R.L. · Cluj-Napoca102 mii lei · 2 ang.
- TERMO REFLEX SRL · Cluj-Napoca102 mii lei · 1 ang.
- MIBO CANALIZĂRI S.R.L. · Sâmboleni (com. Cămărașu)102 mii lei · 1 ang.
- VMA ȘEMINEU CONSTRUCT S.R.L. · Apahida101 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre CIMPAN INSTAL SRL
Care este CUI-ul firmei CIMPAN INSTAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIMPAN INSTAL SRL este 27647646. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010001790127, iar codul EUID este ROONRC.J2010001790127.
Unde are sediul CIMPAN INSTAL SRL?
Sediul social al firmei CIMPAN INSTAL SRL este în Str. MIHAI VITEAZU, Municipiul Dej, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CIMPAN INSTAL SRL?
Activitatea principală a firmei CIMPAN INSTAL SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CIMPAN INSTAL SRL?
CIMPAN INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 octombrie 2010, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CIMPAN INSTAL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CIMPAN INSTAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dej sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CIMPAN INSTAL SRL?
În 2025, CIMPAN INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 103 mii lei și un profit net de 28 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CIMPAN INSTAL SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CIMPAN INSTAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.