Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA32 ani pe piață

CIA BENEFIC TEAM S.R.L.

CUI 5900712J1994000663013

Sat Petreasa, Comuna Horea, Alba

În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 5.994 lei.

Despre CIA BENEFIC TEAM S.R.L.

CIA BENEFIC TEAM S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 1994 cu numărul J1994000663013 și codul unic de înregistrare (CUI) 5900712, cu sediul în Petreasa (com. Horea), județul Alba. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 5.994 lei. Între 2019 și 2023, cifra de afaceri a crescut (de la 75 mii lei la 162 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021.

Date de identificare

CUI
5900712
Nr. Registrul Comerțului
J1994000663013
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 iunie 1994
EUID
ROONRC.J1994000663013
Cod poștal
517352

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2021

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
— lei
Pierdere netă
5.994 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
9.845 lei
Datorii
33 mii lei
Active totale
43 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 68.925 lei; pierdere netă 67.952 lei20162017: cifra de afaceri 91.550 lei; profit net 1.781 lei20172018: cifra de afaceri 112.226 lei; profit net 758 lei20182019: cifra de afaceri 74.587 lei; profit net 822.850 lei20192020: cifra de afaceri 20.368 lei; profit net 13.512 lei20202021: cifra de afaceri 117.219 lei; profit net 22.246 lei20212022: cifra de afaceri 76.486 lei; profit net 148.711 lei20222023: cifra de afaceri 161.639 lei; pierdere netă 143.721 lei20232024: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 30.596 lei20242025: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 5.994 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă69 mii92 mii112 mii75 mii20 mii117 mii76 mii162 mii——
Venituri totale85 mii96 mii113 mii1,2 mil26 mii132 mii367 mii631 mii3.4740
Cheltuieli totale152 mii93 mii111 mii360 mii12 mii109 mii218 mii769 mii34 mii5.994
Profit / pierdere brută-67 mii2.6981.886835 mii14 mii23 mii149 mii-138 mii-31 mii-5.994
Profit / pierdere netă-68 mii1.781758823 mii14 mii22 mii149 mii-144 mii-31 mii-5.994
Număr mediu de angajați33321221——
Active imobilizate1,2 mil1,2 mil1,2 mil——443 mii566 mii—28 mii28 mii
Active circulante48 mii52 mii36 mii954 mii866 mii561 mii329 mii717 mii9.38115 mii
din care stocuri1.4286.8895.117——12 mii4.03622—
creanțe6.60811 mii6.782932 mii846 mii539 mii306 mii449 mii3.2334.395
casa și conturi la bănci40 mii34 mii24 mii22 mii20 mii9.91019 mii268 mii6.14611 mii
Datorii251 mii256 mii249 mii102 mii0115 mii77 mii54 mii21 mii33 mii
Capitaluri proprii958 mii960 mii961 mii853 mii866 mii889 mii819 mii663 mii16 mii9.845
din care capital subscris vărsat320320320330330670670670670670

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Alba

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului

  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre CIA BENEFIC TEAM S.R.L.

Care este CUI-ul firmei CIA BENEFIC TEAM S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CIA BENEFIC TEAM S.R.L. este 5900712, iar codul de TVA este RO5900712. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000663013, iar codul EUID este ROONRC.J1994000663013.

Unde are sediul CIA BENEFIC TEAM S.R.L.?

Sediul social al firmei CIA BENEFIC TEAM S.R.L. este în Sat Petreasa, Comuna Horea, Alba, Petreasa (com. Horea), județul Alba, cod poștal 517352, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CIA BENEFIC TEAM S.R.L.?

Activitatea principală a firmei CIA BENEFIC TEAM S.R.L. este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CIA BENEFIC TEAM S.R.L.?

CIA BENEFIC TEAM S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 1994, deci are 32 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CIA BENEFIC TEAM S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0258 *** 108). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CIA BENEFIC TEAM S.R.L.?

În 2025, CIA BENEFIC TEAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 5.994 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CIA BENEFIC TEAM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. CIA BENEFIC TEAM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează