CHROM SRL
Sat Beltiug, Comuna Beltiug, Satu Mare
În 2024: cifra de afaceri 266 lei, pierdere netă 1.277 lei.
Despre CHROM SRL
CHROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2007 cu numărul J30/351/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21274793, cu sediul în Beltiug, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor” (cod CAEN 4540). Firma are 19 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 266 lei (-45% față de 2023), o pierdere netă de 1.277 lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 6.628 lei la 266 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 21274793
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/351/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 martie 2007
- EUID
- ROONRC.J30/351/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
reactivat 24.02.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 266 lei
- Pierdere netă
- 1.277 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -5.662 lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 6.364 lei
- Marjă netă
- -480,1%
-45% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (189%); cifra de afaceri a scăzut cu 45% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 20 mii | 175 | 756 | 6.628 | 6.712 | 1.605 | 483 | 266 |
| Venituri totale | 0 | 20 mii | 175 | 756 | 6.628 | 6.712 | 1.605 | 483 | 266 |
| Cheltuieli totale | — | 15 mii | 195 | 2.655 | 7.167 | 6.940 | 2.632 | 2.672 | 1.543 |
| Profit / pierdere brută | 0 | 4.863 | -20 | -1.899 | -539 | -228 | -1.027 | -2.189 | -1.277 |
| Profit / pierdere netă | 0 | 4.266 | -25 | -1.921 | -739 | -430 | -1.075 | -2.189 | -1.277 |
| Active circulante | 14 mii | 1.994 | 1.969 | 7.645 | 7.971 | 9.018 | 7.485 | 6.746 | 6.294 |
| din care stocuri | 14 mii | — | 411 | 6.144 | 6.179 | 5.646 | 4.866 | 4.261 | 4.108 |
| creanțe | — | 4 | 86 | 1.498 | 1.492 | 1.513 | 1.383 | 1.665 | 1.808 |
| casa și conturi la bănci | — | 1.990 | 1.472 | 3 | 300 | 1.859 | 1.236 | 820 | 378 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 91 | 41 | 706 | 44 | 95 | 70 |
| Datorii | 16 mii | 0 | 0 | 7.688 | 8.703 | 11 mii | 9.725 | 11 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | -2.272 | 1.994 | 1.969 | 48 | -691 | -1.121 | -2.196 | -4.385 | -5.662 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 4 în județul Satu Mare și locul 129 din 129 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4540 – Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor.
Firme similare din județul Satu Mare
- TMOTO ZON S.R.L. · Satu Mare7,6 mil lei · 3 ang.
- CHILIMOTO SERVICE S.R.L. · Satu Mare325 mii lei · 1 ang.
- CRD MOTO DON S.R.L. · Satu Mare31 mii lei · 0 ang.
- NORD BIKE S.R.L. · Negrești-Oaș0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 22 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 41019/325/202416.07.2026
pretenţii
Tribunalul Timis · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Pârât
- 4509/302/202619.02.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 343/302/202613.01.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 38259/325/202503.11.2025
desfiinţare înscrisuri (art.315 lit. d NCPP)
Judecătoria Timisoara · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 36547/245/202514.10.2025
contestaţie la executare
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 19181/281/202519.08.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 21278/302/202501.08.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 18437/302/202507.07.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 21916/325/202501.07.2025
cerere de valoare redusă
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 6994/325/202507.03.2025
încuviinţarea executării silite 61/EX/2025
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4540 – Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Întrebări frecvente despre CHROM SRL
Care este CUI-ul firmei CHROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHROM SRL este 21274793. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/351/2007, iar codul EUID este ROONRC.J30/351/2007.
Unde are sediul CHROM SRL?
Sediul social al firmei CHROM SRL este în Sat Beltiug, Comuna Beltiug, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CHROM SRL?
Activitatea principală a firmei CHROM SRL este „Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor”, cod CAEN 4540. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CHROM SRL?
CHROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CHROM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 443). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CHROM SRL?
În 2024, CHROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 266 lei și o pierdere netă de 1.277 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CHROM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CHROM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.