CHRI & CRI SRL
DN 69 KM 8+680 DREAPTA, Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 632 mii lei, profit net 151 mii lei, 1 angajați.
Despre CHRI & CRI SRL
CHRI & CRI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2002 cu numărul J35/741/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14646797, cu sediul în Sânandrei, județul Timiș. Activitatea principală este „Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.” (cod CAEN 2829). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 632 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 151 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 398 mii lei la 632 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14646797
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/741/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 mai 2002
- EUID
- ROONRC.J35/741/2002
- Cod poștal
- 307375
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.04.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 632 mii lei
- Profit net
- 151 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 420 mii lei
- Datorii
- 2 mil lei
- Active totale
- 2,4 mil lei
- Marjă netă
- 23,9%
- Cifră / angajat
- 632 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 91 mii | 370 mii | 311 mii | 384 mii | 392 mii | 398 mii | 506 mii | 660 mii | 664 mii | 632 mii |
| Venituri totale | 495 mii | 467 mii | 376 mii | 459 mii | 392 mii | 398 mii | 513 mii | 678 mii | 664 mii | 686 mii |
| Cheltuieli totale | 521 mii | 447 mii | 293 mii | 429 mii | 337 mii | 360 mii | 340 mii | 445 mii | 509 mii | 511 mii |
| Profit / pierdere brută | -26 mii | 20 mii | 83 mii | 29 mii | 55 mii | 38 mii | 173 mii | 232 mii | 155 mii | 175 mii |
| Profit / pierdere netă | -38 mii | 7.926 | 72 mii | 15 mii | 43 mii | 26 mii | 161 mii | 226 mii | 134 mii | 151 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3,2 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 2,9 mil | 2,7 mil | 2,4 mil |
| Active circulante | 761 mii | 238 mii | 544 mii | 444 mii | 130 mii | 254 mii | 48 mii | 193 mii | 154 mii | 21 mii |
| din care stocuri | — | 2.623 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 753 mii | 6.580 | 1.942 | 209 mii | 110 mii | 49 mii | 5.915 | 193 mii | 15 mii | 4.737 |
| casa și conturi la bănci | 7.888 | 229 mii | 542 mii | 235 mii | 21 mii | 205 mii | 42 mii | 15 | 139 mii | 16 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 84 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 4,3 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 4 mil | 3,9 mil | 3,3 mil | 3 mil | 2,6 mil | 2 mil |
| Capitaluri proprii | -339 mii | -331 mii | -260 mii | -244 mii | -278 mii | -251 mii | -91 mii | 135 mii | 269 mii | 420 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 8 în județul Timiș și locul 85 din 145 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2829 – Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a..
Firme similare din județul Timiș
- FILTRATION GROUP SRL · Timișoara102 mil lei · 139 ang.
- DEWA-ROMANIA SRL · Timișoara7,9 mil lei · 9 ang.
- ALSTING TIMSERV SRL · Timișoara5,6 mil lei · 19 ang.
- C.& B.SERVICE SRL · Timișoara2,2 mil lei · 9 ang.
- 4SURE GRP S.R.L. · Timișoara876 mii lei · 1 ang.
- NG ELECTRONICS SRL · Timișoara58 mii lei · 2 ang.
- TERE GROUP BIOTECH S.R.L. · Timișoara45 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2829 – Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre CHRI & CRI SRL
Care este CUI-ul firmei CHRI & CRI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHRI & CRI SRL este 14646797, iar codul de TVA este RO14646797. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/741/2002, iar codul EUID este ROONRC.J35/741/2002.
Unde are sediul CHRI & CRI SRL?
Sediul social al firmei CHRI & CRI SRL este în DN 69 KM 8+680 DREAPTA, Sat Sânandrei, Comuna Sânandrei, Timiș, județul Timiș, cod poștal 307375, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CHRI & CRI SRL?
Activitatea principală a firmei CHRI & CRI SRL este „Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.”, cod CAEN 2829.
Când a fost înființată CHRI & CRI SRL?
CHRI & CRI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 mai 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CHRI & CRI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CHRI & CRI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sânandrei sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CHRI & CRI SRL?
În 2025, CHRI & CRI SRL a raportat o cifră de afaceri de 632 mii lei și un profit net de 151 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CHRI & CRI SRL plătitoare de TVA?
Da. CHRI & CRI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.