CHLAD ENGINEERING SRL
UNIRII, bl. 36, sc. 3, et. 2, ap. 39, Municipiul Târgu Jiu, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 832 mii lei, profit net 628 mii lei, 1 angajați.
Despre CHLAD ENGINEERING SRL
CHLAD ENGINEERING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2015 cu numărul J18/193/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34388935, cu sediul în Târgu Jiu, județul Gorj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 832 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 628 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 260 mii lei la 832 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34388935
- Nr. Registrul Comerțului
- J18/193/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 aprilie 2015
- EUID
- ROONRC.J18/193/2015
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.08.2022
din 01.10.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 832 mii lei
- Profit net
- 628 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 628 mii lei
- Datorii
- 314 mii lei
- Active totale
- 942 mii lei
- Marjă netă
- 75,4%
- Cifră / angajat
- 832 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 73 mii | 126 mii | 187 mii | 195 mii | 208 mii | 260 mii | 466 mii | 405 mii | 750 mii | 832 mii |
| Venituri totale | 73 mii | 126 mii | 187 mii | 195 mii | 208 mii | 260 mii | 475 mii | 405 mii | 750 mii | 832 mii |
| Cheltuieli totale | 58 mii | 58 mii | 70 mii | 103 mii | 121 mii | 135 mii | 146 mii | 213 mii | 312 mii | 184 mii |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 68 mii | 117 mii | 92 mii | 86 mii | 125 mii | 329 mii | 192 mii | 438 mii | 648 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 64 mii | 115 mii | 90 mii | 85 mii | 123 mii | 324 mii | 188 mii | 421 mii | 628 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 50 mii | 49 mii | 35 mii | 42 mii | 21 mii | 14 mii | 9.486 | 12 mii | 20 mii |
| Active circulante | 74 mii | 113 mii | 229 mii | 309 mii | 364 mii | 496 mii | 767 mii | 363 mii | 482 mii | 922 mii |
| creanțe | 49 mii | 11 mii | 62 mii | 61 mii | 31 mii | 128 mii | 139 mii | 210 mii | 369 mii | 779 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 102 mii | 167 mii | 248 mii | 333 mii | 368 mii | 628 mii | 153 mii | 113 mii | 143 mii |
| Datorii | 61 mii | 92 mii | 156 mii | 247 mii | 315 mii | 304 mii | 244 mii | 184 mii | 72 mii | 314 mii |
| Capitaluri proprii | 13 mii | 71 mii | 121 mii | 96 mii | 91 mii | 213 mii | 538 mii | 188 mii | 422 mii | 628 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 155 în județul Gorj și locul 3.139 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Gorj
- PROMATI BM CONSULT SRL · Târgu Jiu950 mii lei · 1 ang.
- PROJECTCRIS S.R.L. · Iezureni (mun. Târgu Jiu)941 mii lei · 2 ang.
- MGM PROARCONS SRL · Hobița (com. Peștișani)897 mii lei · 1 ang.
- ELCPRO ENERGY SRL · Târgu Jiu833 mii lei · 1 ang.
- TOPOMEDCRIS SRL · Târgu Jiu772 mii lei · 6 ang.
- LAUDRAG CONSTRUCT SRL · Sat Murgești, Oraș Turceni734 mii lei · 5 ang.
- BIOTOP 2006 SRL · Târgu Jiu721 mii lei · 5 ang.
- DUCPOP CONSTRUCT SRL · Preajba Mare (mun. Târgu Jiu)713 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13594/3/2026/a306.07.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (Amur Solar Energy SRL)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 13594/3/2026/a102.07.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (DGRFP MB AFP sector 1)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 13594/3/2026/a202.07.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (Statul Roman prin Ministerul Finantelor)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 7290/3/2026/a125.05.2026
contestaţie creanţe imp tab prel publ in BPI nr 12961/18.05.2026 (Compania National de Investitii C.N.I. SA)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 7290/3/2026/a225.05.2026
contestaţie creanţe la tabelul preliminar (Herescu Minodora)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 7290/3/202627.02.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Dosar repartizat manual Completului 10 CC, conform disp. art. 106 al.3 ROIIJ-opoziţia creditorului împotriva încheierii de deschidere a procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 0910 Activități de servicii anexe extracției petrolului brut și gazelor naturale
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 7410 Activități de design specializat
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
Întrebări frecvente despre CHLAD ENGINEERING SRL
Care este CUI-ul firmei CHLAD ENGINEERING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHLAD ENGINEERING SRL este 34388935, iar codul de TVA este RO34388935. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J18/193/2015, iar codul EUID este ROONRC.J18/193/2015.
Unde are sediul CHLAD ENGINEERING SRL?
Sediul social al firmei CHLAD ENGINEERING SRL este în UNIRII, bl. 36, sc. 3, et. 2, ap. 39, Municipiul Târgu Jiu, Gorj, județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CHLAD ENGINEERING SRL?
Activitatea principală a firmei CHLAD ENGINEERING SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CHLAD ENGINEERING SRL?
CHLAD ENGINEERING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CHLAD ENGINEERING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0725 *** 862). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CHLAD ENGINEERING SRL?
În 2025, CHLAD ENGINEERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 832 mii lei și un profit net de 628 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CHLAD ENGINEERING SRL plătitoare de TVA?
Da. CHLAD ENGINEERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.