CHEMSOL GROUP SRL
Str. David Emanuel, et. 1, ap. 2, București Sectorul 1, București
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 23,2 mil lei, profit net 3,2 mil lei, 26 angajați.
Despre CHEMSOL GROUP SRL
CHEMSOL GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2006 cu numărul J2006006969406 și codul unic de înregistrare (CUI) 18619957, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere” (cod CAEN 2041). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 23,2 mil lei (+7% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 17,4 mil lei la 23,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 mai 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18619957
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006006969406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 aprilie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006006969406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 03.05.2006
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 23,2 mil lei
- Profit net
- 3,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 26
- Capitaluri proprii
- 10,6 mil lei
- Datorii
- 8,3 mil lei
- Active totale
- 19 mil lei
- Marjă netă
- 13,6%
- Cifră / angajat
- 894 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 44% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 11,5 mil | 12,5 mil | 13,6 mil | 15,4 mil | 16,5 mil | 17,4 mil | 20 mil | 21,8 mil | 21,8 mil | 23,2 mil |
| Venituri totale | 11,5 mil | 12,6 mil | 13,9 mil | 15,4 mil | 16,6 mil | 18,2 mil | 19,7 mil | 21,8 mil | 22 mil | 23,5 mil |
| Cheltuieli totale | 11,1 mil | 11,9 mil | 13,1 mil | 14,6 mil | 16,2 mil | 17,9 mil | 19,1 mil | 20,6 mil | 19,4 mil | 19,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 441 mii | 783 mii | 794 mii | 778 mii | 462 mii | 313 mii | 542 mii | 1,2 mil | 2,6 mil | 3,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 356 mii | 668 mii | 667 mii | 670 mii | 385 mii | 251 mii | 458 mii | 1 mil | 2,2 mil | 3,2 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 24 | 23 | 24 | 24 | 28 | 26 | 24 | 25 | 26 |
| Active imobilizate | 2 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 6,9 mil | 8 mil | 8,3 mil | 10,2 mil | 13,4 mil | 12,2 mil | 14,1 mil | 13,9 mil | 16,7 mil | 16,5 mil |
| din care stocuri | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 3,8 mil | 7,1 mil | 6,8 mil | 7,9 mil | 7,4 mil |
| creanțe | 5,1 mil | 5,7 mil | 5,9 mil | 7,8 mil | 10,5 mil | 8,3 mil | 6,8 mil | 6,8 mil | 8,1 mil | 8,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 22 mii | 77 mii | 33 mii | 76 mii | 33 mii | 71 mii | 187 mii | 228 mii | 629 mii | 395 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.707 | 1.707 | 1.707 | 1.707 | 1.707 | 357 mii | 1.707 | — | 718 | 0 |
| Datorii | 7,5 mil | 7,9 mil | 7,7 mil | 8,7 mil | 12 mil | 11,6 mil | 12,5 mil | 11,3 mil | 11,3 mil | 8,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | 87 | 12 mii | 56 | 3.523 | 1.788 | 24 mii | 62 mii | 68 mii |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 2 mil | 2,7 mil | 3,4 mil | 3,7 mil | 4 mil | 4,4 mil | 5,3 mil | 7,5 mil | 10,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 31 în județul București și locul 11 din 166 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2041 – Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere.
Firme similare din județul București
- LABORATOARELE SPUMA SRL · București Sector 215,5 mil lei · 23 ang.
- PARS PRODUCTION COMPANY SRL · București Sector 315,4 mil lei · 0 ang.
- F.L.M. GROUP INVEST SRL · București Sector 114,4 mil lei · 22 ang.
- NH & H PRODUCTION EUROPE S.R.L. · București Sector 310,4 mil lei · 20 ang.
- UCTIM FACTORY S.R.L. · București Sector 58,1 mil lei · 13 ang.
- CIAO MARKETING SRL · București Sector 56,1 mil lei · 11 ang.
- JUARTEXT PRODUCT SRL · București Sector 25,2 mil lei · 10 ang.
- REGO COM SRL · București Sector 53,6 mil lei · 13 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2041 – Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- 1910 Fabricarea produselor de cocserie
- 2013 Fabricarea altor produse chimice anorganice, de bază
- 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
- 2051 Fabricarea biocombustibililor lichizi
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre CHEMSOL GROUP SRL
Care este CUI-ul firmei CHEMSOL GROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHEMSOL GROUP SRL este 18619957, iar codul de TVA este RO18619957. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006006969406, iar codul EUID este ROONRC.J2006006969406.
Unde are sediul CHEMSOL GROUP SRL?
Sediul social al firmei CHEMSOL GROUP SRL este în Str. David Emanuel, et. 1, ap. 2, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CHEMSOL GROUP SRL?
Activitatea principală a firmei CHEMSOL GROUP SRL este „Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere”, cod CAEN 2041. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CHEMSOL GROUP SRL?
CHEMSOL GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 aprilie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CHEMSOL GROUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 517). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CHEMSOL GROUP SRL?
În 2025, CHEMSOL GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 23,2 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CHEMSOL GROUP SRL plătitoare de TVA?
Da. CHEMSOL GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 mai 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 1
- Firme cu CAEN 2041 din județul București
- CAEN 2041 – Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 2041
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară CHEMSOL GROUP SRL cu alte firme