CERT. CONTENT SRL
DR. DIMITRIE DRĂGHIESCU, București Sectorul 5, București
În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 169 mii lei, 11 angajați.
Despre CERT. CONTENT SRL
CERT. CONTENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2007 cu numărul J40/13948/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22147003, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 169 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 862 mii lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iulie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22147003
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/13948/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 iulie 2007
- EUID
- ROONRC.J40/13948/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 26.07.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 169 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 182 mii lei
- Datorii
- 581 mii lei
- Active totale
- 763 mii lei
- Marjă netă
- 9,9%
- Cifră / angajat
- 155 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 76% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 464 mii | 637 mii | 766 mii | 936 mii | 870 mii | 862 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 464 mii | 637 mii | 766 mii | 938 mii | 870 mii | 862 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 383 mii | 516 mii | 519 mii | 642 mii | 719 mii | 817 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,7 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 81 mii | 121 mii | 247 mii | 296 mii | 152 mii | 46 mii | 171 mii | 407 mii | 25 mii | 208 mii |
| Profit / pierdere netă | 68 mii | 101 mii | 239 mii | 287 mii | 143 mii | 37 mii | 159 mii | 393 mii | 8.553 | 169 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 13 | 11 | 12 | 11 | 12 | 13 | 12 | 13 | 11 |
| Active imobilizate | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 31 mii | 31 mii | 31 mii | 31 mii | 64 mii | 65 mii |
| Active circulante | 390 mii | 493 mii | 504 mii | 455 mii | 243 mii | 484 mii | 542 mii | 1 mil | 672 mii | 697 mii |
| creanțe | 290 mii | 413 mii | 424 mii | 464 mii | 216 mii | 400 mii | 467 mii | 908 mii | 623 mii | 661 mii |
| casa și conturi la bănci | 100 mii | 80 mii | 80 mii | -8.183 | 27 mii | 84 mii | 76 mii | 99 mii | 50 mii | 37 mii |
| Cheltuieli în avans | 810 | 1.052 | 327 | 327 | 85 | 343 | 13 mii | 14 mii | 2.637 | 1.169 |
| Datorii | 91 mii | 143 mii | 106 mii | 167 mii | 129 mii | 476 mii | 394 mii | 658 mii | 725 mii | 581 mii |
| Venituri în avans | 2.032 | 16 mii | 6.349 | 31 mii | 898 | 898 | 898 | 898 | 898 | 898 |
| Capitaluri proprii | 328 mii | 365 mii | 422 mii | 288 mii | 144 mii | 38 mii | 192 mii | 394 mii | 13 mii | 182 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 | 1.080 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 210 din 3.245 în județul București și locul 368 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul București
- CLARITY TP&TAX CONSULTING S.R.L. · București Sector 31,7 mil lei · 1 ang.
- ALT FINCONTA SRL · București Sector 41,7 mil lei · 2 ang.
- CONTAHOUSE ALFA S.R.L. · București Sector 11,7 mil lei · 6 ang.
- AUDITDOR S.R.L. · București Sector 11,7 mil lei · 1 ang.
- RATHEX SRL · București Sector 61,7 mil lei · 4 ang.
- TOTAL ACCOUNTING & FINANCIAL SERVICES SRL · București Sector 21,7 mil lei · 4 ang.
- COMINTERCONT CRB S.R.L. · București Sector 41,7 mil lei · 6 ang.
- TUI MANAGEMENT FINANCIAR CONTABIL ADMINISTRATIV SRL · București Sector 21,6 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre CERT. CONTENT SRL
Care este CUI-ul firmei CERT. CONTENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CERT. CONTENT SRL este 22147003, iar codul de TVA este RO22147003. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/13948/2007, iar codul EUID este ROONRC.J40/13948/2007.
Unde are sediul CERT. CONTENT SRL?
Sediul social al firmei CERT. CONTENT SRL este în DR. DIMITRIE DRĂGHIESCU, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CERT. CONTENT SRL?
Activitatea principală a firmei CERT. CONTENT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CERT. CONTENT SRL?
CERT. CONTENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CERT. CONTENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CERT. CONTENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 5 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CERT. CONTENT SRL?
În 2025, CERT. CONTENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 169 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CERT. CONTENT SRL plătitoare de TVA?
Da. CERT. CONTENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iulie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.