CEPSTRA GRUP SRL
Aleea Lunca Siretului, bl. A46, sc. F, et. 4, ap. 90, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 3,5 mil lei, profit net 863 mii lei, 5 angajați.
Despre CEPSTRA GRUP SRL
CEPSTRA GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2001 cu numărul J2001004694404 și codul unic de înregistrare (CUI) 13878330, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,5 mil lei (-42% față de 2024), un profit net de 863 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 543 mii lei la 3,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 13878330
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001004694404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 mai 2001
- EUID
- ROONRC.J2001004694404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.06.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,5 mil lei
- Profit net
- 863 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 863 mii lei
- Datorii
- 274 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 24,6%
- Cifră / angajat
- 700 mii lei
-42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 505 mii | 1 mil | 685 mii | 786 mii | 602 mii | 543 mii | 715 mii | 1,3 mil | 6,1 mil | 3,5 mil |
| Venituri totale | 505 mii | 1 mil | 686 mii | 786 mii | 602 mii | 550 mii | 717 mii | 1,3 mil | 6,1 mil | 3,5 mil |
| Cheltuieli totale | 418 mii | 615 mii | 769 mii | 601 mii | 553 mii | 595 mii | 669 mii | 972 mii | 4,5 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 87 mii | 407 mii | -84 mii | 186 mii | 49 mii | -45 mii | 48 mii | 357 mii | 1,6 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere netă | 80 mii | 397 mii | -90 mii | 178 mii | 43 mii | -50 mii | 41 mii | 344 mii | 1,4 mil | 863 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 3.650 | 9.546 | 20 mii | 30 mii | 17 mii | 117 mii | 105 mii | 540 mii | 828 mii | 62 mii |
| Active circulante | 135 mii | 849 mii | 128 mii | 101 mii | 174 mii | 134 mii | 104 mii | 120 mii | 944 mii | 1,1 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | 711 | 4.093 | — | — | — | — |
| creanțe | 28 mii | 816 mii | 35 mii | 25 mii | 14 mii | 24 mii | 34 mii | 70 mii | 825 mii | 864 mii |
| casa și conturi la bănci | 107 mii | 32 mii | 93 mii | 76 mii | 159 mii | 106 mii | 69 mii | 49 mii | 48 mii | 62 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 2.972 | 3.074 | 2.605 | — | — |
| Datorii | 33 mii | 479 mii | 59 mii | 43 mii | 60 mii | 173 mii | 110 mii | 318 mii | 394 mii | 274 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 20 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 106 mii | 379 mii | 89 mii | 88 mii | 131 mii | 81 mii | 101 mii | 345 mii | 1,4 mil | 863 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 52 din 468 în județul București și locul 153 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.
Firme similare din județul București
- METROLOGIC BUSINESS CENTER SRL · București Sector 23,8 mil lei · 17 ang.
- AEROQ SA · București Sector 13,7 mil lei · 9 ang.
- MULTISERVICE COMPANY ASIST SRL · București Sector 33,5 mil lei · 11 ang.
- LACECA SA · București Sector 43,4 mil lei · 21 ang.
- ELECTRIC PRODUCTS CERTIFICATION INDEPENDENT BODY -OICPE SRL · București Sector 33,3 mil lei · 20 ang.
- BIOAGRICERT SRL ITALIA - SUCURSALA ROMÂNIA · București Sector 63,3 mil lei · 10 ang.
- HYDROMET SERVICE SRL · București Sector 33,3 mil lei · 4 ang.
- UNIGAZ SRL · București Sector 33,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5548/2/202628.08.2026
litigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIA CNSC NR. 2597/C10/2738 DIN 10.08.2026
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre CEPSTRA GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei CEPSTRA GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CEPSTRA GRUP SRL este 13878330, iar codul de TVA este RO13878330. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001004694404, iar codul EUID este ROONRC.J2001004694404.
Unde are sediul CEPSTRA GRUP SRL?
Sediul social al firmei CEPSTRA GRUP SRL este în Aleea Lunca Siretului, bl. A46, sc. F, et. 4, ap. 90, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CEPSTRA GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei CEPSTRA GRUP SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CEPSTRA GRUP SRL?
CEPSTRA GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CEPSTRA GRUP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CEPSTRA GRUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CEPSTRA GRUP SRL?
În 2025, CEPSTRA GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,5 mil lei și un profit net de 863 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CEPSTRA GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. CEPSTRA GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.