CENTRAL LOGISTICS SRL
ȘTEFAN CEL MARE, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 5,5 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 2 angajați.
Despre CENTRAL LOGISTICS SRL
CENTRAL LOGISTICS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2014 cu numărul J2014000251324 și codul unic de înregistrare (CUI) 32902486, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,5 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,7 mil lei la 5,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2014.
Date de identificare
- CUI
- 32902486
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000251324
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000251324
- Cod poștal
- 550321
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 05.05.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,5 mil lei
- Profit net
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 14,4 mil lei
- Datorii
- 20,8 mil lei
- Active totale
- 35,2 mil lei
- Marjă netă
- 27%
- Cifră / angajat
- 2,8 mil lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4 mil | 4,5 mil | 4,9 mil | 5,5 mil |
| Venituri totale | 2 mil | 2,7 mil | 3,8 mil | 3,7 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 5,3 mil | 5,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 3,9 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 3,3 mil | 4 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 221 mii | 1.743 | 1 mil | -172 mii | 479 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 130 mii | -94 mii | 942 mii | -258 mii | 431 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 18,1 mil | 27,3 mil | 31,7 mil | 34 mil | 31,7 mil | 32,5 mil | 34,8 mil | 34,9 mil | 33,5 mil | 32,4 mil |
| Active circulante | 2,9 mil | 2,7 mil | 914 mii | 817 mii | 722 mii | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | — | 23 mii | 28 mii | — | — | — | 0 | 0 | — | — |
| creanțe | 2,8 mil | 2,4 mil | 754 mii | 598 mii | 214 mii | 459 mii | 604 mii | 850 mii | 679 mii | 397 mii |
| casa și conturi la bănci | 77 mii | 298 mii | 131 mii | 219 mii | 508 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 924 mii | 768 mii | 2,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 34 mii | 41 mii | 62 mii | 92 mii | 64 mii | 47 mii | 43 mii | 40 mii | 36 | — |
| Datorii | 18,5 mil | 27,4 mil | 27,1 mil | 27,9 mil | 25,1 mil | 25,3 mil | 26 mil | 24,8 mil | 21,8 mil | 20,8 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 73 mii | 103 mii | 212 mii | 242 mii | 235 mii | 77 mii |
| Capitaluri proprii | 2,5 mil | 2,7 mil | 5,5 mil | 7 mil | 7,4 mil | 8,8 mil | 10,4 mil | 11,7 mil | 12,9 mil | 14,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 0 | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 368 în județul Sibiu și locul 633 din 14.557 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Sibiu
- CENTRU DE AFACERI SIBIU SRL · Sibiu6,6 mil lei · 5 ang.
- IMPERIAL LOGISTICS SRL · Sibiu6,3 mil lei · 0 ang.
- PRESTON FIN S.R.L. · Sibiu6,1 mil lei · 1 ang.
- ODU REAL ESTATE SRL · Sibiu5,3 mil lei · 0 ang.
- VANTAGE LOGISTICS SRL · Sibiu4,7 mil lei · 0 ang.
- FLORENCE TECH SRL · Sibiu4,7 mil lei · 6 ang.
- HATTRICK OFFICE SRL · Sibiu4,6 mil lei · 6 ang.
- ERLENPARK S.R.L. · Sibiu4,4 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 5210 Depozitări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre CENTRAL LOGISTICS SRL
Care este CUI-ul firmei CENTRAL LOGISTICS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CENTRAL LOGISTICS SRL este 32902486, iar codul de TVA este RO32902486. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000251324, iar codul EUID este ROONRC.J2014000251324.
Unde are sediul CENTRAL LOGISTICS SRL?
Sediul social al firmei CENTRAL LOGISTICS SRL este în ȘTEFAN CEL MARE, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550321, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CENTRAL LOGISTICS SRL?
Activitatea principală a firmei CENTRAL LOGISTICS SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CENTRAL LOGISTICS SRL?
CENTRAL LOGISTICS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CENTRAL LOGISTICS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CENTRAL LOGISTICS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CENTRAL LOGISTICS SRL?
În 2025, CENTRAL LOGISTICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,5 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CENTRAL LOGISTICS SRL plătitoare de TVA?
Da. CENTRAL LOGISTICS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.