Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA22 ani pe piață

CC SOFT SOLUTIONS SRL

CUI 16344884J2004000607249

Str. DR. VICTOR BABES, ap. 24, Municipiul Baia Mare, Maramureș

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 4,6 mil lei, profit net 178 mii lei, 6 angajați.

Despre CC SOFT SOLUTIONS SRL

CC SOFT SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2004 cu numărul J2004000607249 și codul unic de înregistrare (CUI) 16344884, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei (-48% față de 2024), un profit net de 178 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 6,8 mil lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 aprilie 2004.

Date de identificare

CUI
16344884
Nr. Registrul Comerțului
J2004000607249
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 aprilie 2004
EUID
ROONRC.J2004000607249
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 20.04.2004

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,6 mil lei

-48% față de 2024

Profit net
178 mii lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
3,2 mil lei
Datorii
7,9 mil lei
Active totale
12,5 mil lei
Marjă netă
3,9%
Cifră / angajat
771 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 48% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 5.311.952 lei; profit net 618.331 lei20162017: cifra de afaceri 11.498.380 lei; profit net 1.576.366 lei20172018: cifra de afaceri 11.146.487 lei; profit net 1.136.869 lei20182019: cifra de afaceri 6.351.129 lei; profit net 491.793 lei20192020: cifra de afaceri 10.840.823 lei; profit net 1.184.387 lei20202021: cifra de afaceri 6.785.286 lei; profit net 345.652 lei20212022: cifra de afaceri 5.968.158 lei; profit net 134.769 lei20222023: cifra de afaceri 4.290.161 lei; profit net 338.666 lei20232024: cifra de afaceri 8.927.972 lei; profit net 1.700.539 lei20242025: cifra de afaceri 4.624.487 lei; profit net 178.097 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5,3 mil11,5 mil11,1 mil6,4 mil10,8 mil6,8 mil6 mil4,3 mil8,9 mil4,6 mil
Venituri totale5,5 mil11,8 mil11,4 mil7 mil12,6 mil7 mil6,6 mil4,3 mil10,6 mil5,1 mil
Cheltuieli totale4,8 mil9,9 mil10 mil6,4 mil11,2 mil6,6 mil6,4 mil3,9 mil8,6 mil4,9 mil
Profit / pierdere brută722 mii1,9 mil1,4 mil586 mii1,4 mil409 mii178 mii419 mii2 mil235 mii
Profit / pierdere netă618 mii1,6 mil1,1 mil492 mii1,2 mil346 mii135 mii339 mii1,7 mil178 mii
Număr mediu de angajați10141714141210876
Active imobilizate2,5 mil2,5 mil4,3 mil3,7 mil3,7 mil3,9 mil3,5 mil6,3 mil5 mil11,4 mil
Active circulante4,5 mil8,8 mil12,4 mil11,3 mil8,1 mil8,2 mil9,5 mil12,4 mil8,3 mil1,1 mil
din care stocuri2 mil4,8 mil8 mil9,9 mil6,3 mil6,3 mil7,8 mil9,4 mil6,1 mil249 mii
creanțe2,4 mil4 mil4,3 mil1,3 mil1,7 mil1,9 mil1,7 mil3 mil2,2 mil793 mii
casa și conturi la bănci33 mii26 mii37 mii27 mii70 mii42 mii33 mii46 mii29 mii16 mii
Datorii4,3 mil7,6 mil12,1 mil9,9 mil6,1 mil6,1 mil7 mil10,2 mil5 mil7,9 mil
Venituri în avans1,2 mil624 mii466 mii404 mii———2,2 mil1,8 mil1,3 mil
Capitaluri proprii1,5 mil3 mil4,2 mil4,7 mil5,7 mil6,1 mil6 mil6,3 mil6,5 mil3,2 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 73 în județul Maramureș și locul 217 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..

Firme similare din județul Maramureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 2363 Fabricarea betonului
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre CC SOFT SOLUTIONS SRL

Care este CUI-ul firmei CC SOFT SOLUTIONS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CC SOFT SOLUTIONS SRL este 16344884, iar codul de TVA este RO16344884. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000607249, iar codul EUID este ROONRC.J2004000607249.

Unde are sediul CC SOFT SOLUTIONS SRL?

Sediul social al firmei CC SOFT SOLUTIONS SRL este în Str. DR. VICTOR BABES, ap. 24, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CC SOFT SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală a firmei CC SOFT SOLUTIONS SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CC SOFT SOLUTIONS SRL?

CC SOFT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CC SOFT SOLUTIONS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 142). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CC SOFT SOLUTIONS SRL?

În 2025, CC SOFT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și un profit net de 178 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CC SOFT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da. CC SOFT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 aprilie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează