CBC IMPORT-EXPORT SRL
CAȘIN, Sat Cașin, Comuna Cașin, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 0 lei, pierdere netă 23 mii lei.
Despre CBC IMPORT-EXPORT SRL
CBC IMPORT-EXPORT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2017 cu numărul J4/279/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37121141, cu sediul în Cașin, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 23 mii lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 313 mii lei la 125 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37121141
- Nr. Registrul Comerțului
- J4/279/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 februarie 2017
- EUID
- ROONRC.J4/279/2017
- Cod poștal
- 607090
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 0 lei
- Pierdere netă
- 23 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -296 mii lei
- Datorii
- 305 mii lei
- Active totale
- 9.402 lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (3245%); cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.006 | 259 mii | 313 mii | 404 mii | 429 mii | 218 mii | 125 mii | 0 |
| Venituri totale | 3.006 | 259 mii | 315 mii | 405 mii | 430 mii | 218 mii | 125 mii | 11 |
| Cheltuieli totale | 44 mii | 283 mii | 382 mii | 342 mii | 472 mii | 335 mii | 154 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere brută | -41 mii | -24 mii | -67 mii | 63 mii | -42 mii | -117 mii | -29 mii | -23 mii |
| Profit / pierdere netă | -41 mii | -26 mii | -70 mii | 59 mii | -47 mii | -119 mii | -30 mii | -23 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | — | — | 1 | — |
| Active imobilizate | — | 193 mii | 193 mii | 170 mii | 154 mii | 47 mii | 30 mii | 7.287 |
| Active circulante | 9.820 | 35 mii | 39 mii | 54 mii | 21 mii | 4.298 | 1.821 | 2.115 |
| creanțe | 9.620 | 35 mii | 15 mii | 18 mii | 12 mii | 2.333 | 1.493 | 1.915 |
| casa și conturi la bănci | 200 | 214 | 24 mii | 35 mii | 8.362 | 1.965 | 328 | 200 |
| Datorii | 50 mii | 295 mii | 369 mii | 301 mii | 299 mii | 294 mii | 304 mii | 305 mii |
| Capitaluri proprii | -40 mii | -67 mii | -137 mii | -77 mii | -124 mii | -243 mii | -273 mii | -296 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Bacău
- DIALAR SALES S.R.L. · Bacău0 lei · 0 ang.
- MANODIA SRL · Hemeiuș0 lei · 0 ang.
- MIALAUR S.R.L. · Răcăciuni0 lei · 0 ang.
- BEST-IC SRL · Bacău0 lei · 0 ang.
- BREAK FAST DISTRIBUTION SRL · Onești0 lei · 0 ang.
- MARYCASH S.R.L. · Dărmănești0 lei · 0 ang.
- TPGA RESORT COMPANY S.R.L. · Bacău0 lei · 0 ang.
- KONN REZIDENTIAL S.R.L. · Comănești0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
Întrebări frecvente despre CBC IMPORT-EXPORT SRL
Care este CUI-ul firmei CBC IMPORT-EXPORT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CBC IMPORT-EXPORT SRL este 37121141. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J4/279/2017, iar codul EUID este ROONRC.J4/279/2017.
Unde are sediul CBC IMPORT-EXPORT SRL?
Sediul social al firmei CBC IMPORT-EXPORT SRL este în CAȘIN, Sat Cașin, Comuna Cașin, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607090, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CBC IMPORT-EXPORT SRL?
Activitatea principală a firmei CBC IMPORT-EXPORT SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CBC IMPORT-EXPORT SRL?
CBC IMPORT-EXPORT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 februarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CBC IMPORT-EXPORT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CBC IMPORT-EXPORT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cașin sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CBC IMPORT-EXPORT SRL?
În 2025, CBC IMPORT-EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 23 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CBC IMPORT-EXPORT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CBC IMPORT-EXPORT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.