Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare14 ani pe piață

CAVVAS LIMITED SRL

CUI 30117828J2012001139126

TĂUȚIULUI, Sat Tăuți, Comuna Florești, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 328 mii lei, 2 angajați.

Despre CAVVAS LIMITED SRL

CAVVAS LIMITED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2012 cu numărul J2012001139126 și codul unic de înregistrare (CUI) 30117828, cu sediul în Tăuți (com. Florești), județul Cluj. Activitatea principală este „Producția de țesături” (cod CAEN 1320). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+87% față de 2024), un profit net de 328 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 mai 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
30117828
Nr. Registrul Comerțului
J2012001139126
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 aprilie 2012
EUID
ROONRC.J2012001139126
Cod poștal
407282

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.05.2012

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
12.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,7 mil lei

+87% față de 2024

Profit net
328 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
359 mii lei
Datorii
481 mii lei
Active totale
840 mii lei
Marjă netă
19,5%
Cifră / angajat
838 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 57% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 513.386 lei; profit net 115.745 lei20162017: cifra de afaceri 871.230 lei; profit net 233.908 lei20172018: cifra de afaceri 759.210 lei; profit net 267.077 lei20182019: cifra de afaceri 897.702 lei; profit net 251.580 lei20192020: cifra de afaceri 1.091.418 lei; profit net 331.900 lei20202021: cifra de afaceri 1.072.498 lei; profit net 376.238 lei20212022: cifra de afaceri 1.632.057 lei; profit net 397.890 lei20222023: cifra de afaceri 1.945.115 lei; profit net 118.930 lei20232024: cifra de afaceri 897.956 lei; profit net 31.470 lei20242025: cifra de afaceri 1.675.646 lei; profit net 327.588 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă513 mii871 mii759 mii898 mii1,1 mil1,1 mil1,6 mil1,9 mil898 mii1,7 mil
Venituri totale518 mii882 mii770 mii979 mii1,1 mil1,1 mil1,7 mil2 mil910 mii1,7 mil
Cheltuieli totale378 mii638 mii496 mii719 mii756 mii690 mii1,3 mil1,8 mil855 mii1,3 mil
Profit / pierdere brută140 mii244 mii275 mii261 mii341 mii385 mii414 mii135 mii55 mii375 mii
Profit / pierdere netă116 mii234 mii267 mii252 mii332 mii376 mii398 mii119 mii31 mii328 mii
Număr mediu de angajați—111111112
Active imobilizate13 mii12 mii67 mii5.06741 mii69 mii90 mii63 mii62 mii88 mii
Active circulante392 mii407 mii292 mii366 mii375 mii458 mii376 mii420 mii449 mii752 mii
din care stocuri99 mii49889272 mii7.28692 mii107 mii69 mii139 mii205 mii
creanțe60 mii106 mii176 mii38 mii165 mii67 mii95 mii68 mii23 mii277 mii
casa și conturi la bănci233 mii300 mii115 mii256 mii202 mii299 mii174 mii283 mii287 mii270 mii
Cheltuieli în avans1.508—————————
Datorii276 mii141 mii91 mii119 mii83 mii149 mii68 mii343 mii479 mii481 mii
Capitaluri proprii130 mii278 mii267 mii252 mii332 mii379 mii398 mii140 mii32 mii359 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 3 în județul Cluj și locul 26 din 58 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1320 – Producția de țesături.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1320 – Producția de țesături

  • 1310 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
  • 1320 Producția de țesături
  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
  • 1396 Fabricarea de articole tehnice și industriale din textile
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Întrebări frecvente despre CAVVAS LIMITED SRL

Care este CUI-ul firmei CAVVAS LIMITED SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAVVAS LIMITED SRL este 30117828, iar codul de TVA este RO30117828. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001139126, iar codul EUID este ROONRC.J2012001139126.

Unde are sediul CAVVAS LIMITED SRL?

Sediul social al firmei CAVVAS LIMITED SRL este în TĂUȚIULUI, Sat Tăuți, Comuna Florești, Cluj, Tăuți (com. Florești), județul Cluj, cod poștal 407282, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CAVVAS LIMITED SRL?

Activitatea principală a firmei CAVVAS LIMITED SRL este „Producția de țesături”, cod CAEN 1320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CAVVAS LIMITED SRL?

CAVVAS LIMITED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CAVVAS LIMITED SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0733 *** 960). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CAVVAS LIMITED SRL?

În 2025, CAVVAS LIMITED SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 328 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CAVVAS LIMITED SRL plătitoare de TVA?

Da. CAVVAS LIMITED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 mai 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează