CAVA IMPEX SRL
Str. REPUBLICII, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 8.913 lei.
Despre CAVA IMPEX SRL
CAVA IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1994 cu numărul J1994002241040 și codul unic de înregistrare (CUI) 6732218, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4782). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 8.913 lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,2 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 6732218
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994002241040
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994002241040
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.02.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 8.913 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 137 mii lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 0,7%
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 2,3 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 5,1 mil | 3,2 mil | 1,6 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 2,2 mil | 2,3 mil | 3 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 3,4 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 57 mii | 60 mii | 133 mii | 123 mii | 56 mii | 1,7 mil | 1,5 mil | 69 mii | 11 mii |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 42 mii | 102 mii | 106 mii | 42 mii | 1,7 mil | 1,4 mil | 56 mii | 8.913 |
| Număr mediu de angajați | 32 | 28 | 25 | 28 | 25 | — | 23 | — | — |
| Active imobilizate | 791 mii | 900 mii | 2,5 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 530 mii | 577 mii | 1,9 mil | 1,8 mil |
| Active circulante | 731 mii | 777 mii | 354 mii | 609 mii | 487 mii | 3,3 mil | 4 mil | 2,5 mil | 377 mii |
| din care stocuri | 489 mii | 565 mii | 330 mii | 394 mii | 476 mii | 453 mii | 279 mii | 272 mii | 325 mii |
| creanțe | 12 mii | 2.220 | 15 mii | 32 mii | 4.474 | — | 44 mii | 2,2 mil | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 230 mii | 210 mii | 8.551 | 183 mii | 6.533 | 2,8 mil | 3,7 mil | 19 mii | 41 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 7.000 | — | — | — | 14 mii | — |
| Datorii | 642 mii | 755 mii | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 923 mii | 427 mii | 206 mii | 137 mii |
| Capitaluri proprii | 880 mii | 921 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 2,9 mil | 4,2 mil | 4,2 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 25 din 101 în județul Bacău și locul 1.049 din 4.197 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul Bacău
- TENARO AUTO SRL · Bacău1,4 mil lei · 2 ang.
- AUTOSALES VALYCARS 2013 SRL · Onești1,4 mil lei · 2 ang.
- GORENT S.R.L. · Bacău1,3 mil lei · 5 ang.
- BLAZE MOTOR S.R.L. · Buhuși1,2 mil lei · 1 ang.
- DRANILEX SRL · Onești1,1 mil lei · 1 ang.
- AUTOMOTO VIO 2021 S.R.L. · Comănești1,1 mil lei · 1 ang.
- INTER-FLORIX SRL · Onești946 mii lei · 2 ang.
- AUTO-CAR SRL · Moinești902 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Întrebări frecvente despre CAVA IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei CAVA IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAVA IMPEX SRL este 6732218, iar codul de TVA este RO6732218. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994002241040, iar codul EUID este ROONRC.J1994002241040.
Unde are sediul CAVA IMPEX SRL?
Sediul social al firmei CAVA IMPEX SRL este în Str. REPUBLICII, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAVA IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei CAVA IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAVA IMPEX SRL?
CAVA IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAVA IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 067). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CAVA IMPEX SRL?
În 2025, CAVA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 8.913 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAVA IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. CAVA IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.