CATYON TECH PRODUCT SRL
MIERLUȘEȘTI, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 3,6 mil lei, profit net 266 mii lei, 13 angajați.
Despre CATYON TECH PRODUCT SRL
CATYON TECH PRODUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2012 cu numărul J2012001769035 și codul unic de înregistrare (CUI) 31020253, cu sediul în Bascov, județul Argeș. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din material plastic” (cod CAEN 2223). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,6 mil lei (-20% față de 2024), un profit net de 266 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,1 mil lei la 3,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 aprilie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 31020253
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001769035
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 decembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001769035
- Cod poștal
- 117045
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 18.04.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,6 mil lei
- Profit net
- 266 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 3 mil lei
- Active totale
- 9,9 mil lei
- Marjă netă
- 7,3%
- Cifră / angajat
- 279 mii lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,7 mil | 3,3 mil | 4,2 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | 4,1 mil | 4,4 mil | 4,8 mil | 4,5 mil | 3,6 mil |
| Venituri totale | 2,7 mil | 3,3 mil | 4 mil | 4,1 mil | 3,1 mil | 4,1 mil | 4,5 mil | 4,8 mil | 4,7 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli totale | 2,6 mil | 2,6 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 3,9 mil | 4 mil | 4 mil | 4,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 95 mii | 694 mii | 816 mii | 601 mii | 288 mii | 295 mii | 574 mii | 851 mii | 667 mii | 306 mii |
| Profit / pierdere netă | 82 mii | 626 mii | 773 mii | 560 mii | 264 mii | 260 mii | 538 mii | 777 mii | 574 mii | 266 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 9 | 8 | 9 | 9 | 9 | 14 | 14 | 13 |
| Active imobilizate | 412 mii | 896 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 933 mii | 966 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 2,2 mil |
| Active circulante | 844 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 2 mil | 1,8 mil | 2 mil | 3,8 mil | 7,5 mil |
| din care stocuri | 82 mii | 574 mii | 691 mii | 255 mii | 574 mii | 823 mii | 999 mii | 440 mii | 352 mii | 407 mii |
| creanțe | 393 mii | 740 mii | 342 mii | 328 mii | 159 mii | 325 mii | 739 mii | 483 mii | 553 mii | 5,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 369 mii | 132 mii | 628 mii | 891 mii | 660 mii | 875 mii | 31 mii | 1,1 mil | 2,9 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 mii | 194 mii |
| Datorii | 782 mii | 1,2 mil | 982 mii | 285 mii | 301 mii | 523 mii | 1,2 mil | 735 mii | 1,9 mil | 3 mil |
| Venituri în avans | 0 | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 30 mii | 371 mii | 325 mii | 5 mil |
| Capitaluri proprii | 474 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii | 350 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 45 în județul Argeș și locul 191 din 1.256 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2223 – Fabricarea de uși și ferestre din material plastic.
Firme similare din județul Argeș
- PRIMA CONSTRUCT TOTAL SRL · Bradu5,7 mil lei · 10 ang.
- RONEST FLY SRL · Câmpulung4,3 mil lei · 16 ang.
- COLD-RAVEL SRL · Broșteni (com. Aninoasa)2,5 mil lei · 16 ang.
- TAMI EURO-STIL 2001 SRL · Nămăești (com. Valea Mare Pravăț)2,4 mil lei · 7 ang.
- ABIMAR PRODSERV AG SRL · Pitești1,5 mil lei · 2 ang.
- GEOART PIT SRL · Pitești1,4 mil lei · 7 ang.
- R.E.B. SERVICE GNR S.R.L. · Dobrești1,3 mil lei · 1 ang.
- EUROPLAST REAL CONSTRUCT S.R.L. · Hințești (com. Moșoaia)1,1 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 19024/280/202425.09.2024
validare poprire
Judecătoria Pitesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2223 – Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7413 Activități de design de interior
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre CATYON TECH PRODUCT SRL
Care este CUI-ul firmei CATYON TECH PRODUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CATYON TECH PRODUCT SRL este 31020253, iar codul de TVA este RO31020253. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001769035, iar codul EUID este ROONRC.J2012001769035.
Unde are sediul CATYON TECH PRODUCT SRL?
Sediul social al firmei CATYON TECH PRODUCT SRL este în MIERLUȘEȘTI, Sat Bascov, Comuna Bascov, Argeș, județul Argeș, cod poștal 117045, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CATYON TECH PRODUCT SRL?
Activitatea principală a firmei CATYON TECH PRODUCT SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din material plastic”, cod CAEN 2223. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CATYON TECH PRODUCT SRL?
CATYON TECH PRODUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CATYON TECH PRODUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CATYON TECH PRODUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bascov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CATYON TECH PRODUCT SRL?
În 2025, CATYON TECH PRODUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,6 mil lei și un profit net de 266 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CATYON TECH PRODUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. CATYON TECH PRODUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 aprilie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.