CATHARSIS MEDIA SRL
Aleea Moinesti, bl. 16, sc. 1, et. 2, ap. 8, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 33 mii lei, pierdere netă 1.766 lei, 2 angajați.
Despre CATHARSIS MEDIA SRL
CATHARSIS MEDIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2002 cu numărul J2002013618401 și codul unic de înregistrare (CUI) 15109201, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul” (cod CAEN 6220). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 33 mii lei (-47% față de 2024), o pierdere netă de 1.766 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 161 mii lei la 33 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15109201
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002013618401
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 decembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002013618401
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 33 mii lei
- Pierdere netă
- 1.766 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 58 mii lei
- Datorii
- 22 mii lei
- Active totale
- 80 mii lei
- Marjă netă
- -5,4%
- Cifră / angajat
- 16 mii lei
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 172 mii | 151 mii | 172 mii | 143 mii | 189 mii | 161 mii | 94 mii | 98 mii | 62 mii | 33 mii |
| Venituri totale | 194 mii | 151 mii | 172 mii | 143 mii | 189 mii | 161 mii | 127 mii | 98 mii | 62 mii | 33 mii |
| Cheltuieli totale | 166 mii | 118 mii | 123 mii | 107 mii | 141 mii | 171 mii | 105 mii | 88 mii | 57 mii | 34 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 33 mii | 48 mii | 36 mii | 48 mii | -10 mii | 21 mii | 10 mii | 4.743 | -1.516 |
| Profit / pierdere netă | 22 mii | 27 mii | 42 mii | 31 mii | 42 mii | -15 mii | 17 mii | 8.637 | 3.333 | -1.766 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 |
| Active imobilizate | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | — | 0 | 304 | 0 |
| Active circulante | 167 mii | 158 mii | 197 mii | 93 mii | 155 mii | 129 mii | 115 mii | 124 mii | 101 mii | 80 mii |
| din care stocuri | 107 mii | 135 mii | 177 mii | 77 mii | 129 mii | 102 mii | 92 mii | 102 mii | 80 mii | 64 mii |
| creanțe | 892 | 6.217 | 6.884 | 1.229 | 916 | 444 | 422 | 1.214 | 184 | 195 |
| casa și conturi la bănci | 59 mii | 16 mii | 13 mii | 15 mii | 25 mii | 26 mii | 23 mii | 21 mii | 21 mii | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | 108 | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Datorii | 106 mii | 136 mii | 159 mii | 45 mii | 87 mii | 103 mii | 67 mii | 68 mii | 41 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 67 mii | 27 mii | 43 mii | 53 mii | 73 mii | 31 mii | 48 mii | 57 mii | 60 mii | 58 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.244 din 1.362 în județul București și locul 3.074 din 3.469 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul.
Firme similare din județul București
- SEVOSTUDY SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 334 mii lei · 1 ang.
- YMATEK LOGIC CONSULT S.R.L. · București Sector 633 mii lei · 0 ang.
- NEW WAVE RESEARCH S.R.L. · București Sector 333 mii lei · 1 ang.
- ITT HOLDING GROUP S.R.L. · București Sector 333 mii lei · 0 ang.
- CLAUDIUANG TECH S.R.L. · București Sector 333 mii lei · 0 ang.
- FIBERDYNE TELECOM S.R.L. · București Sector 332 mii lei · 0 ang.
- DEVLA FACTORY GROUP SRL · București Sector 232 mii lei · 0 ang.
- SIA-CONSULTING S.R.L. · București Sector 431 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre CATHARSIS MEDIA SRL
Care este CUI-ul firmei CATHARSIS MEDIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CATHARSIS MEDIA SRL este 15109201. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002013618401, iar codul EUID este ROONRC.J2002013618401.
Unde are sediul CATHARSIS MEDIA SRL?
Sediul social al firmei CATHARSIS MEDIA SRL este în Aleea Moinesti, bl. 16, sc. 1, et. 2, ap. 8, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CATHARSIS MEDIA SRL?
Activitatea principală a firmei CATHARSIS MEDIA SRL este „Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul”, cod CAEN 6220.
Când a fost înființată CATHARSIS MEDIA SRL?
CATHARSIS MEDIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CATHARSIS MEDIA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CATHARSIS MEDIA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CATHARSIS MEDIA SRL?
În 2025, CATHARSIS MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 33 mii lei și o pierdere netă de 1.766 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CATHARSIS MEDIA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CATHARSIS MEDIA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 6
- Firme cu CAEN 6220 din județul București
- CAEN 6220 – Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 6220
- Firme noi din județul București
- Compară CATHARSIS MEDIA SRL cu alte firme