CATE-TYRE SRL
GRAMONT, ap. 2, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 109 mii lei, pierdere netă 14 mii lei.
Despre CATE-TYRE SRL
CATE-TYRE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2012 cu numărul J2012011858406 și codul unic de înregistrare (CUI) 30787283, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 109 mii lei, o pierdere netă de 14 mii lei. Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 252 mii lei la 109 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 30787283
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012011858406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012011858406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 18.02.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 109 mii lei
- Pierdere netă
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 10 mii lei
- Datorii
- 58 mii lei
- Active totale
- 68 mii lei
- Marjă netă
- -12,9%
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 612 mii | 540 mii | 159 mii | 252 mii | 96 mii | 262 mii | 197 mii | — | — | 109 mii |
| Venituri totale | 624 mii | 543 mii | 159 mii | 254 mii | 96 mii | 262 mii | 198 mii | 18 | 0 | 109 mii |
| Cheltuieli totale | 598 mii | 529 mii | 277 mii | 183 mii | 18 mii | 140 mii | 216 mii | 48 mii | 50 mii | 123 mii |
| Profit / pierdere brută | 26 mii | 14 mii | -117 mii | 70 mii | 78 mii | 122 mii | -18 mii | -48 mii | -50 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 6.754 | -119 mii | 68 mii | 76 mii | 116 mii | -22 mii | -48 mii | -50 mii | -14 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 123 mii | 85 mii | 51 mii | 29 mii | 26 mii | 24 mii | — | — | — | — |
| Active circulante | 64 mii | 43 mii | 3.818 | 82 mii | 100 mii | 166 mii | 156 mii | 108 mii | 68 mii | 67 mii |
| creanțe | 14 mii | 7.245 | — | — | 2.519 | 136 mii | 84 mii | 98 mii | 66 mii | 59 mii |
| casa și conturi la bănci | 50 mii | 36 mii | 3.818 | 82 mii | 98 mii | 30 mii | 72 mii | 9.309 | 1.995 | 8.125 |
| Cheltuieli în avans | 43 mii | 48 mii | 3.988 | 4.147 | 4.947 | 3.964 | 3.172 | 4.317 | 1.468 | 1.279 |
| Datorii | 218 mii | 169 mii | 178 mii | 166 mii | 106 mii | 53 mii | 40 mii | 37 mii | 45 mii | 58 mii |
| Capitaluri proprii | 12 mii | 6.994 | -119 mii | -51 mii | 25 mii | 141 mii | 119 mii | 75 mii | 24 mii | 10 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2.662 din 3.462 în județul București și locul 11.760 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- LAND SURVEY CONSULTING SRL · București Sector 1110 mii lei · 1 ang.
- BETA KAP CONSTRUCT SRL · București Sector 1110 mii lei · 1 ang.
- AB RESOLUTION SRL · București Sector 3109 mii lei · 1 ang.
- B&C QUALITY CONSTRUCTIONS SRL · București Sector 5109 mii lei · 0 ang.
- K2 NUCLEAR GROUP S.R.L. · București Sector 4108 mii lei · 0 ang.
- MLN SOLAR S.R.L. · București Sector 5108 mii lei · 1 ang.
- URBI PLAN SRL · București Sector 2108 mii lei · 1 ang.
- FINALCAD S.R.L. · București Sector 4108 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 2896 Fabricarea utilajelor pentru prelucrarea maselor plastice și a cauciucului
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre CATE-TYRE SRL
Care este CUI-ul firmei CATE-TYRE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CATE-TYRE SRL este 30787283, iar codul de TVA este RO30787283. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012011858406, iar codul EUID este ROONRC.J2012011858406.
Unde are sediul CATE-TYRE SRL?
Sediul social al firmei CATE-TYRE SRL este în GRAMONT, ap. 2, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CATE-TYRE SRL?
Activitatea principală a firmei CATE-TYRE SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CATE-TYRE SRL?
CATE-TYRE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CATE-TYRE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CATE-TYRE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CATE-TYRE SRL?
În 2025, CATE-TYRE SRL a raportat o cifră de afaceri de 109 mii lei și o pierdere netă de 14 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CATE-TYRE SRL plătitoare de TVA?
Da. CATE-TYRE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.