CASE CONSTRUCT SRL
Str. PĂULEȘTI, bl. UP 16, ap. 6, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 178 mii lei, profit net 13 mii lei, 2 angajați.
Despre CASE CONSTRUCT SRL
CASE CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2005 cu numărul J2005000433304 și codul unic de înregistrare (CUI) 17427376, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 178 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 13 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 201 mii lei la 178 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 17427376
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005000433304
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 martie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005000433304
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 178 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 21 mii lei
- Datorii
- 86 mii lei
- Active totale
- 107 mii lei
- Marjă netă
- 7,1%
- Cifră / angajat
- 89 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.747 | 16 mii | 26 mii | 29 mii | 42 mii | 201 mii | 196 mii | 150 mii | 171 mii | 178 mii |
| Venituri totale | 5.747 | 16 mii | 26 mii | 29 mii | 52 mii | 228 mii | 234 mii | 184 mii | 179 mii | 194 mii |
| Cheltuieli totale | 8.728 | 15 mii | 23 mii | 28 mii | 37 mii | 116 mii | 181 mii | 183 mii | 169 mii | 180 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.981 | 874 | 2.684 | 587 | 15 mii | 113 mii | 53 mii | 1.652 | 9.455 | 14 mii |
| Profit / pierdere netă | -3.153 | 597 | 2.424 | 97 | 15 mii | 111 mii | 51 mii | 328 | 7.784 | 13 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 52 mii | 55 mii | 91 mii | 64 mii | 89 mii |
| Active circulante | 213 | 210 | 210 | 2.606 | 54 mii | 121 mii | 122 mii | 37 mii | 3.147 | 15 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 2.596 | 2.595 | — | 2.830 | 797 | 2.490 | — |
| creanțe | 13 | 10 | 10 | 10 | 52 mii | 24 mii | 62 mii | 19 mii | — | — |
| casa și conturi la bănci | 200 | 200 | 200 | — | 7 | 97 mii | 57 mii | 17 mii | 657 | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 827 | 783 | 3.305 |
| Datorii | 27 mii | 27 mii | 24 mii | 27 mii | 17 mii | 52 mii | 13 mii | 9.666 | 59 mii | 86 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 47 mii | 20 mii | 53 mii | 8.080 | — | — |
| Capitaluri proprii | -27 mii | -26 mii | -24 mii | -24 mii | -9.415 | 101 mii | 111 mii | 111 mii | 8.045 | 21 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 326 din 482 în județul Satu Mare și locul 13.369 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Satu Mare
- FINTA CONS GLOBAL SRL · Bixad185 mii lei · 3 ang.
- MUROKDOMB KFT S.R.L. · Bogdand184 mii lei · 2 ang.
- RAPID NADCOR SRL · Halmeu184 mii lei · 3 ang.
- RĂCĂȘAN CONSTRUCT S.R.L. · Cehal184 mii lei · 3 ang.
- FELIX IN DOMUS S.R.L. · Vetiș183 mii lei · 1 ang.
- GYULA CONSTRUCTORUL S.R.L. · Vetiș182 mii lei · 1 ang.
- NIC DESIGN SRL · Turț178 mii lei · 2 ang.
- PROIECT MONTAJ RIGIPS S.R.L. · Satu Mare178 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 4845/284/202621.07.2026
validare poprire
Judecătoria Racari · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre CASE CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei CASE CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CASE CONSTRUCT SRL este 17427376. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005000433304, iar codul EUID este ROONRC.J2005000433304.
Unde are sediul CASE CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei CASE CONSTRUCT SRL este în Str. PĂULEȘTI, bl. UP 16, ap. 6, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CASE CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei CASE CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CASE CONSTRUCT SRL?
CASE CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 martie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CASE CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 597). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CASE CONSTRUCT SRL?
În 2025, CASE CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 178 mii lei și un profit net de 13 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CASE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CASE CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.