CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.
FLORILOR, Loc. Râșnov, Oraș Râșnov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 11,5 mil lei, profit net 2,8 mil lei.
Despre CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.
CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2019 cu numărul J2019000777085 și codul unic de înregistrare (CUI) 40628919, cu sediul în Râșnov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,5 mil lei (+792% față de 2024), un profit net de 2,8 mil lei. Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,6 mil lei la 11,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 40628919
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000777085
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 februarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000777085
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.03.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,5 mil lei
- Profit net
- 2,8 mil lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 2,7 mil lei
- Datorii
- 12,7 mil lei
- Active totale
- 15,4 mil lei
- Marjă netă
- 24,4%
+792% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 2,6 mil | 1,3 mil | 11,5 mil |
| Venituri totale | 0 | 2,3 mil | 3,7 mil | 7,5 mil | 11,7 mil |
| Cheltuieli totale | 75 mii | 2,2 mil | 3,7 mil | 7,6 mil | 8,5 mil |
| Profit / pierdere brută | -75 mii | 37 mii | 36 mii | -115 mii | 3,2 mil |
| Profit / pierdere netă | -75 mii | 37 mii | 19 mii | -115 mii | 2,8 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 12 mii | 18 mii | 128 mii | 217 mii | 954 mii |
| Active circulante | 2,3 mil | 5 mil | 7,5 mil | 13,3 mil | 14,3 mil |
| din care stocuri | 2,3 mil | 4,4 mil | 5,2 mil | 11,4 mil | 10,9 mil |
| creanțe | — | 256 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 248 mii |
| casa și conturi la bănci | 80 mii | 283 mii | 1,1 mil | 237 mii | 3,2 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | 186 mii | 42 mii | 115 mii |
| Datorii | 2,4 mil | 5 mil | 7,8 mil | 13,7 mil | 12,7 mil |
| Capitaluri proprii | -75 mii | -38 mii | -18 mii | -133 mii | 2,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 674 în județul Brașov și locul 1.119 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brașov
- ZADA SA · Codlea12,1 mil lei · 44 ang.
- ENA FOTOVOLTAIC S.R.L. · Brașov12,1 mil lei · 25 ang.
- DRICONS EXPERT CONSTRUCȚII SRL · Predeal12 mil lei · 19 ang.
- AEON BUILDING SRL · Brașov11,2 mil lei · 11 ang.
- BPM SOLUTIONS & SERVICES S.R.L. · Brașov11,1 mil lei · 13 ang.
- CROCUS DAM S.R.L. · Predeluț (com. Bran)11,1 mil lei · 15 ang.
- ALPEBOCOM SRL · Brașov11 mil lei · 29 ang.
- EURO STRADA SRL · Brașov10,8 mil lei · 77 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. este 40628919, iar codul de TVA este RO40628919. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000777085, iar codul EUID este ROONRC.J2019000777085.
Unde are sediul CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. este în FLORILOR, Loc. Râșnov, Oraș Râșnov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.?
CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râșnov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CAROLINA CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 11,5 mil lei și un profit net de 2,8 mil lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. CAROLINA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.