CARDIO-REC SRL
UNIRII, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 16,4 mil lei, profit net 415 mii lei, 27 angajați.
Despre CARDIO-REC SRL
CARDIO-REC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2012 cu numărul J2012000550234 și codul unic de înregistrare (CUI) 29064142, cu sediul în Corbeanca, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de asistență medicală generală” (cod CAEN 8621). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 16,4 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 415 mii lei și 27 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,8 mil lei la 16,4 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29064142
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000550234
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 martie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000550234
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 16,4 mil lei
- Profit net
- 415 mii lei
- Angajați (medie)
- 27
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 2,8 mil lei
- Active totale
- 4,4 mil lei
- Marjă netă
- 2,5%
- Cifră / angajat
- 608 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 63% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,6 mil | 3,8 mil | 5,6 mil | 6,2 mil | 6,1 mil | 8,8 mil | 12,6 mil | 14 mil | 14,8 mil | 16,4 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 3,8 mil | 5,6 mil | 6,2 mil | 6,1 mil | 8,8 mil | 12,7 mil | 14 mil | 14,8 mil | 16,4 mil |
| Cheltuieli totale | 2,4 mil | 3,6 mil | 5,1 mil | 5,9 mil | 6,1 mil | 8,8 mil | 11,9 mil | 12,9 mil | 14 mil | 15,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 252 mii | 227 mii | 523 mii | 313 mii | -17 mii | 14 mii | 765 mii | 1,1 mil | 749 mii | 500 mii |
| Profit / pierdere netă | 195 mii | 154 mii | 409 mii | 247 mii | -82 mii | 559 | 636 mii | 934 mii | 633 mii | 415 mii |
| Număr mediu de angajați | 13 | 14 | 15 | 16 | 13 | 25 | 17 | 29 | 23 | 27 |
| Active imobilizate | 2,3 mil | 1,9 mil | 5,3 mil | 4,4 mil | 3,3 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,4 mil |
| Active circulante | 366 mii | 620 mii | 483 mii | 456 mii | 895 mii | 826 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 0 | 5.805 | — | 675 | — | — | 67 mii | 62 mii | 49 mii | 62 mii |
| creanțe | 84 mii | 308 mii | 258 mii | 271 mii | 392 mii | 579 mii | 752 mii | 1,1 mil | 921 mii | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | 282 mii | 307 mii | 225 mii | 184 mii | 503 mii | 247 mii | 414 mii | 947 mii | 1,8 mil | 888 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 4.756 | 18 mii | 19 mii | 55 mii | 41 mii | 68 mii |
| Datorii | 2,9 mil | 2,5 mil | 5,4 mil | 4,6 mil | 4,3 mil | 4,1 mil | 3,3 mil | 3 mil | 3,2 mil | 2,8 mil |
| Provizioane | — | — | — | — | 6.825 | 6.825 | 6.825 | 6.825 | 6.825 | 6.825 |
| Capitaluri proprii | -168 mii | -14 mii | 394 mii | 248 mii | -81 mii | -851 mii | -356 mii | 578 mii | 1,2 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 510 | 510 | 510 | 510 | 510 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 81 în județul Ilfov și locul 15 din 2.351 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8621 – Activități de asistență medicală generală.
Firme similare din județul Ilfov
- RIMMED CENTRU MEDICAL SRL · Ciorogârla16 mil lei · 32 ang.
- INTERNATIONAL MEDICAL CENTER SRL · Buftea8,3 mil lei · 30 ang.
- OTOMED CENTER S.R.L. · Otopeni8,1 mil lei · 11 ang.
- ONIX OPTIM CENTRU MEDICAL SRL · Bragadiru7,1 mil lei · 31 ang.
- CĂTĂLINA MOINESCU S.R.L. · Otopeni6,9 mil lei · 8 ang.
- LIBERTY MEDICAL CENTER SRL · Ștefăneștii De Sus (com. Ștefăneștii De Jos)5,4 mil lei · 19 ang.
- HOPE MEDICAL CLINIC S.R.L. · Dobroești4,4 mil lei · 16 ang.
- CENTRUL MEDICAL BĂNEASA B. SRL · Petrești (com. Corbeanca)4,1 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 42665/94/202510.11.2025
plângere contravenţională PAD 2025 NR. 443/29.09.2025
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Petent
- 42322/94/202507.11.2025
contestaţie la executare
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Contestator
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8621 – Activități de asistență medicală generală
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 8610 Activități de asistență spitalicească
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
- 8693 Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
- 8694 Activități ale infirmierelor și moașelor
- 8695 Activități de fizioterapie
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Întrebări frecvente despre CARDIO-REC SRL
Care este CUI-ul firmei CARDIO-REC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CARDIO-REC SRL este 29064142. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000550234, iar codul EUID este ROONRC.J2012000550234.
Unde are sediul CARDIO-REC SRL?
Sediul social al firmei CARDIO-REC SRL este în UNIRII, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CARDIO-REC SRL?
Activitatea principală a firmei CARDIO-REC SRL este „Activități de asistență medicală generală”, cod CAEN 8621. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CARDIO-REC SRL?
CARDIO-REC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CARDIO-REC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 974). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CARDIO-REC SRL?
În 2025, CARDIO-REC SRL a raportat o cifră de afaceri de 16,4 mil lei și un profit net de 415 mii lei, cu 27 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CARDIO-REC SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CARDIO-REC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.