CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.
Ion Neculce, Sat Cotu Morii, Comuna Popricani, Iași
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 34 mii lei, 8 angajați.
Despre CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.
CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2022 cu numărul J2022001880221 și codul unic de înregistrare (CUI) 46220438, cu sediul în Cotu Morii (com. Popricani), județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+32% față de 2024), un profit net de 34 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 530 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 46220438
- Nr. Registrul Comerțului
- J2022001880221
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 mai 2022
- EUID
- ROONRC.J2022001880221
- Cod poștal
- 707382
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 25.09.2026
din 01.07.2022
din 01.07.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 34 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 34 mii lei
- Datorii
- 332 mii lei
- Active totale
- 370 mii lei
- Marjă netă
- 2,9%
- Cifră / angajat
- 146 mii lei
+32% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 530 mii | 704 mii | 888 mii | 1,2 mil |
| Venituri totale | 538 mii | 695 mii | 950 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 492 mii | 605 mii | 893 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 47 mii | 91 mii | 57 mii | 65 mii |
| Profit / pierdere netă | 41 mii | 84 mii | 33 mii | 34 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 8 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | — | 28 mii | 161 mii | 127 mii |
| Active circulante | 219 mii | 427 mii | 425 mii | 243 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 75 mii | 185 mii | 146 mii |
| creanțe | 113 mii | 243 mii | 67 mii | 57 mii |
| casa și conturi la bănci | 94 mii | 109 mii | 173 mii | 41 mii |
| Datorii | 177 mii | 371 mii | 553 mii | 332 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 4.500 |
| Capitaluri proprii | 42 mii | 84 mii | 33 mii | 34 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 283 din 800 în județul Iași și locul 5.932 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- LCA BUILDING S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 0 ang.
- DUMINICA.RO S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 5 ang.
- BENAGRO CONSTRUCT SRL · Iași1,2 mil lei · 6 ang.
- PINTILII TEAM SRL · Iași1,2 mil lei · 2 ang.
- MIROIMOB UNO S.R.L. · Miroslava1,2 mil lei · 4 ang.
- BRAUS.RO S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 0 ang.
- ASCERTIC CONSTRUCT S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 13 ang.
- COMARIA INVEST S.R.L. · Iași1,2 mil lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Întrebări frecvente despre CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. este 46220438, iar codul de TVA este RO46220438. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022001880221, iar codul EUID este ROONRC.J2022001880221.
Unde are sediul CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. este în Ion Neculce, Sat Cotu Morii, Comuna Popricani, Iași, Cotu Morii (com. Popricani), județul Iași, cod poștal 707382, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.?
CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 170). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CARDCOM CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 34 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. CARDCOM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.