CAR COM AUTO SRL
Drumul TABEREI, bl. OD3, sc. 1, et. 3, ap. 15, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, pierdere netă 137 mii lei, 3 angajați.
Despre CAR COM AUTO SRL
CAR COM AUTO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 1993 cu numărul J1993027042405 și codul unic de înregistrare (CUI) 4991186, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor” (cod CAEN 4631). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei, o pierdere netă de 137 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 973 mii lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 4991186
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993027042405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 decembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993027042405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.05.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Pierdere netă
- 137 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 295 mii lei
- Datorii
- 378 mii lei
- Active totale
- 673 mii lei
- Marjă netă
- -6,7%
- Cifră / angajat
- 685 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,1 mil | 846 mii | 1,3 mil | 973 mii | 1,3 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 1,1 mil | 846 mii | 1,3 mil | 973 mii | 1,3 mil | 2 mil | 2,6 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1 mil | 803 mii | 1,3 mil | 365 mii | 1 mil | 1,8 mil | 2,7 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 109 mii | 54 mii | 43 mii | 13 mii | 609 mii | 240 mii | 169 mii | -56 mii | -137 mii |
| Profit / pierdere netă | 103 mii | 44 mii | 34 mii | 865 | 600 mii | 228 mii | 150 mii | -79 mii | -137 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | 2 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 87 mii |
| Active circulante | 54 mii | 24 mii | 10 mii | 60 mii | 664 mii | 965 mii | 1,1 mil | 760 mii | 586 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 9.265 | 5.486 | 37 mii | 651 mii | 938 mii | 1,1 mil | 606 mii | 6.189 |
| creanțe | 37 mii | 13 mii | 1.411 | 8.212 | 8.955 | 21 mii | 41 mii | 134 mii | 486 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.522 | 1.887 | 3.290 | 14 mii | 3.778 | 5.807 | 3.254 | 20 mii | 94 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 185 | — |
| Datorii | 253 mii | 179 mii | 131 mii | 180 mii | 184 mii | 257 mii | 490 mii | 259 mii | 378 mii |
| Capitaluri proprii | -199 mii | -155 mii | -121 mii | -120 mii | 480 mii | 708 mii | 618 mii | 501 mii | 295 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 92 din 228 în județul București și locul 557 din 1.413 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4631 – Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor.
Firme similare din județul București
- IDEAL FOOD DISTRIBUTION S.R.L. · București Sector 12,3 mil lei · 1 ang.
- FERMA CENAD S.R.L. · București Sector 62,3 mil lei · 14 ang.
- CROMO ART EXPERT S.R.L. · București Sector 52,3 mil lei · 3 ang.
- AGRODAR FRESH ECO S.R.L. · București Sector 12,2 mil lei · 2 ang.
- NEXO KARERA GROUP S.R.L. · București Sector 51,9 mil lei · 1 ang.
- GRĂDINA DE LEGUME SRL · București Sector 31,9 mil lei · 0 ang.
- GEORGE LEGUME-FRUCTE ZMEURA S.R.L. · București Sector 21,9 mil lei · 1 ang.
- PAMIR FOODS DISTRIBUTION S.R.L. · București Sector 21,9 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4631 – Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Întrebări frecvente despre CAR COM AUTO SRL
Care este CUI-ul firmei CAR COM AUTO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAR COM AUTO SRL este 4991186, iar codul de TVA este RO4991186. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993027042405, iar codul EUID este ROONRC.J1993027042405.
Unde are sediul CAR COM AUTO SRL?
Sediul social al firmei CAR COM AUTO SRL este în Drumul TABEREI, bl. OD3, sc. 1, et. 3, ap. 15, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAR COM AUTO SRL?
Activitatea principală a firmei CAR COM AUTO SRL este „Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor”, cod CAEN 4631. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAR COM AUTO SRL?
CAR COM AUTO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 1993, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAR COM AUTO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CAR COM AUTO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CAR COM AUTO SRL?
În 2025, CAR COM AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și o pierdere netă de 137 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAR COM AUTO SRL plătitoare de TVA?
Da. CAR COM AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.