Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare35 ani pe piață

CAPSA SRL

CUI 832048J1991000450373

REPUBLICII, bl. M1, sc. A și B, et. parter, Municipiul Bârlad, Vaslui

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 828 mii lei, profit net 25 mii lei, 2 angajați.

Despre CAPSA SRL

CAPSA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 1991 cu numărul J1991000450373 și codul unic de înregistrare (CUI) 832048, cu sediul în Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 828 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 25 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 930 mii lei la 828 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
832048
Nr. Registrul Comerțului
J1991000450373
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 august 1991
EUID
ROONRC.J1991000450373
Cod poștal
731226

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.1993

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
828 mii lei

+1% față de 2024

Profit net
25 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
491 mii lei
Datorii
71 mii lei
Active totale
562 mii lei
Marjă netă
3%
Cifră / angajat
414 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 1.347.542 lei; profit net 4.690 lei20162017: cifra de afaceri 1.429.131 lei; profit net 82.427 lei20172018: cifra de afaceri 1.113.353 lei; profit net 24.591 lei20182019: cifra de afaceri 833.862 lei; profit net 63.266 lei20192020: cifra de afaceri 945.895 lei; profit net 199.037 lei20202021: cifra de afaceri 930.171 lei; profit net 83.519 lei20212022: cifra de afaceri 919.616 lei; profit net 39.377 lei20222023: cifra de afaceri 904.858 lei; profit net 108.551 lei20232024: cifra de afaceri 818.706 lei; profit net 22.579 lei20242025: cifra de afaceri 828.001 lei; profit net 24.554 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,3 mil1,4 mil1,1 mil834 mii946 mii930 mii920 mii905 mii819 mii828 mii
Venituri totale1,6 mil1,8 mil1,3 mil840 mii1,1 mil935 mii929 mii991 mii823 mii830 mii
Cheltuieli totale1,6 mil1,7 mil1,2 mil768 mii918 mii844 mii882 mii875 mii793 mii801 mii
Profit / pierdere brută7.683100 mii36 mii72 mii209 mii90 mii47 mii116 mii29 mii29 mii
Profit / pierdere netă4.69082 mii25 mii63 mii199 mii84 mii39 mii109 mii23 mii25 mii
Număr mediu de angajați13—52222222
Active imobilizate316 mii298 mii285 mii286 mii169 mii157 mii144 mii132 mii120 mii113 mii
Active circulante274 mii331 mii350 mii297 mii509 mii423 mii399 mii368 mii401 mii449 mii
din care stocuri155 mii227 mii124 mii122 mii99 mii156 mii152 mii138 mii190 mii219 mii
creanțe2.9411.82930 mii26 mii176 mii112 mii160 mii159 mii160 mii169 mii
casa și conturi la bănci116 mii102 mii196 mii149 mii234 mii155 mii87 mii71 mii51 mii61 mii
Datorii131 mii86 mii67 mii59 mii7.21273 mii79 mii32 mii31 mii71 mii
Capitaluri proprii458 mii544 mii568 mii525 mii671 mii506 mii464 mii468 mii491 mii491 mii
din care capital subscris vărsat50 mii50 mii50 mii50 mii50 mii1.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 52 din 203 în județul Vaslui și locul 2.387 din 10.459 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Vaslui

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 32 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 291/32/202603.06.2026

    Litigiu privind achiziţiile publice – Executare contract DOSAR CA BACĂU 2046/279/2023

    Curtea de Apel Bacau · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant

  • 1744/199/202501.04.2026

    cerere de valoare redusă - CONTESTATIE IN ANULARE

    Tribunalul Bacau · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

  • 4833/1748/202609.03.2026

    validare poprire

    Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Debitor

  • 1214/189/202619.02.2026

    validare poprire

    Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 2046/279/202323.12.2025

    Litigiu privind achiziţiile publice – Executare contract

    Curtea de Apel Bacau · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Reclamant

  • 19294/180/202521.10.2025

    plângere contravenţională PV SERIA PLBIC NR.2939/08.10.2025

    Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 1743/199/202503.07.2025

    contestaţie la executare +ÎNTOARCERE EXECUTARE

    Judecătoria Buhusi · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1744/199/202503.07.2025

    cerere de valoare redusă CONTESTAŢIE ÎN ANULARE

    Judecătoria Buhusi · Contestaţie în anulare - Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1552/199/202516.06.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Buhusi · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 764/300/202516.01.2025

    validare poprire 484IC/2014

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre CAPSA SRL

Care este CUI-ul firmei CAPSA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAPSA SRL este 832048, iar codul de TVA este RO832048. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000450373, iar codul EUID este ROONRC.J1991000450373.

Unde are sediul CAPSA SRL?

Sediul social al firmei CAPSA SRL este în REPUBLICII, bl. M1, sc. A și B, et. parter, Municipiul Bârlad, Vaslui, județul Vaslui, cod poștal 731226, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CAPSA SRL?

Activitatea principală a firmei CAPSA SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CAPSA SRL?

CAPSA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 august 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CAPSA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0235 *** 221). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CAPSA SRL?

În 2025, CAPSA SRL a raportat o cifră de afaceri de 828 mii lei și un profit net de 25 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CAPSA SRL plătitoare de TVA?

Da. CAPSA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează