Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață

CAPRA NOASTRĂ SRL

CUI 36937606J22/101/2017

CHIMIEI, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 258 mii lei, pierdere netă 85 mii lei, 1 angajați.

Despre CAPRA NOASTRĂ SRL

CAPRA NOASTRĂ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2017 cu numărul J22/101/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 36937606, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Fabricarea berii” (cod CAEN 1105). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 258 mii lei (-40% față de 2024), o pierdere netă de 85 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 676 mii lei la 258 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 martie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
36937606
Nr. Registrul Comerțului
J22/101/2017
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 ianuarie 2017
EUID
ROONRC.J22/101/2017
Cod poștal
700291

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.03.2023

TVA la încasare
Da

din 01.10.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 24.02.2023

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
258 mii lei

-40% față de 2024

Pierdere netă
85 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-199 mii lei
Datorii
1,1 mil lei
Active totale
883 mii lei
Marjă netă
-32,9%
Cifră / angajat
258 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (123%); cifra de afaceri a scăzut cu 40% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2017: cifra de afaceri 164.393 lei; profit net 10.140 lei20172018: cifra de afaceri 628.317 lei; profit net 35.662 lei20182019: cifra de afaceri 768.509 lei; profit net 120.562 lei20192020: cifra de afaceri 720.388 lei; profit net 60.606 lei20202021: cifra de afaceri 676.410 lei; profit net 2.066 lei20212022: cifra de afaceri 653.982 lei; pierdere netă 163.723 lei20222023: cifra de afaceri 665.010 lei; pierdere netă 98.574 lei20232024: cifra de afaceri 431.191 lei; pierdere netă 75.486 lei20242025: cifra de afaceri 258.118 lei; pierdere netă 84.911 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă164 mii628 mii769 mii720 mii676 mii654 mii665 mii431 mii258 mii
Venituri totale199 mii687 mii852 mii766 mii715 mii665 mii688 mii419 mii306 mii
Cheltuieli totale187 mii645 mii724 mii699 mii708 mii823 mii781 mii494 mii391 mii
Profit / pierdere brută12 mii42 mii128 mii67 mii7.688-159 mii-93 mii-75 mii-85 mii
Profit / pierdere netă10 mii36 mii121 mii61 mii2.066-164 mii-99 mii-75 mii-85 mii
Număr mediu de angajați24——43211
Active imobilizate724 mii784 mii790 mii715 mii689 mii692 mii592 mii518 mii469 mii
Active circulante389 mii418 mii403 mii531 mii599 mii475 mii475 mii392 mii413 mii
din care stocuri169 mii130 mii187 mii157 mii230 mii261 mii259 mii216 mii209 mii
creanțe166 mii219 mii144 mii196 mii238 mii167 mii210 mii122 mii160 mii
casa și conturi la bănci55 mii69 mii72 mii178 mii130 mii48 mii5.53755 mii45 mii
Cheltuieli în avans35 mii—59 mii28 mii18 mii61 mii38 mii——
Datorii1,1 mil1,1 mil1,1 mil1 mil1,1 mil1,2 mil1,1 mil1 mil1,1 mil
Capitaluri proprii20 mii56 mii177 mii237 mii224 mii60 mii-38 mii-114 mii-199 mii
din care capital subscris vărsat10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii10 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 1 în județul Iași și locul 46 din 75 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1105 – Fabricarea berii.

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 30892/3/202126.10.2021

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestatia debitorului la cererea de deschidere a procedurii formulata de creditor

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1105 – Fabricarea berii

  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1105 Fabricarea berii
  • 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 5210 Depozitări
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.

Întrebări frecvente despre CAPRA NOASTRĂ SRL

Care este CUI-ul firmei CAPRA NOASTRĂ SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAPRA NOASTRĂ SRL este 36937606, iar codul de TVA este RO36937606. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/101/2017, iar codul EUID este ROONRC.J22/101/2017.

Unde are sediul CAPRA NOASTRĂ SRL?

Sediul social al firmei CAPRA NOASTRĂ SRL este în CHIMIEI, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700291, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CAPRA NOASTRĂ SRL?

Activitatea principală a firmei CAPRA NOASTRĂ SRL este „Fabricarea berii”, cod CAEN 1105. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CAPRA NOASTRĂ SRL?

CAPRA NOASTRĂ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CAPRA NOASTRĂ SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 263). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CAPRA NOASTRĂ SRL?

În 2025, CAPRA NOASTRĂ SRL a raportat o cifră de afaceri de 258 mii lei și o pierdere netă de 85 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CAPRA NOASTRĂ SRL plătitoare de TVA?

Da. CAPRA NOASTRĂ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 martie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează