CAN EXIM SRL
ȚIGĂNEȘTI, Sat Țigănești, Comuna Țigănești, Teleorman
În 2025: cifra de afaceri 955 mii lei, profit net 52 mii lei, 3 angajați.
Despre CAN EXIM SRL
CAN EXIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 1995 cu numărul J1995000366340 și codul unic de înregistrare (CUI) 7771207, cu sediul în Țigănești, județul Teleorman. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 955 mii lei (-11% față de 2024), un profit net de 52 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 178 mii lei la 955 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 decembrie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 7771207
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000366340
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 septembrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000366340
- Cod poștal
- 147420
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 10.12.2013
reactivat 10.12.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 955 mii lei
- Profit net
- 52 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 62 mii lei
- Datorii
- 279 mii lei
- Active totale
- 341 mii lei
- Marjă netă
- 5,5%
- Cifră / angajat
- 318 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 285 mii | 321 mii | 161 mii | 175 mii | 216 mii | 178 mii | 338 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 955 mii |
| Venituri totale | 291 mii | 315 mii | 181 mii | 199 mii | 230 mii | 203 mii | 316 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 957 mii |
| Cheltuieli totale | 277 mii | 309 mii | 165 mii | 179 mii | 223 mii | 175 mii | 264 mii | 1,1 mil | 1 mil | 876 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 5.525 | 16 mii | 20 mii | 6.503 | 28 mii | 52 mii | 35 mii | 85 mii | 81 mii |
| Profit / pierdere netă | 10 mii | 1.340 | 13 mii | 17 mii | 3.456 | 25 mii | 47 mii | 25 mii | 58 mii | 52 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | 140 mii | 117 mii |
| Active circulante | 140 mii | 92 mii | 103 mii | 119 mii | 183 mii | 260 mii | 450 mii | 390 mii | 276 mii | 224 mii |
| din care stocuri | 113 mii | 62 mii | 93 mii | 109 mii | 120 mii | 254 mii | 403 mii | 251 mii | 60 mii | 118 mii |
| creanțe | — | — | 3.081 | 6.595 | 20 mii | 5.480 | 27 mii | 41 mii | 69 mii | 104 mii |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 29 mii | 6.615 | 2.837 | 43 mii | 122 | 21 mii | 98 mii | 147 mii | 2.759 |
| Datorii | 152 mii | 102 mii | 101 mii | 99 mii | 160 mii | 212 mii | 355 mii | 270 mii | 318 mii | 279 mii |
| Capitaluri proprii | -12 mii | -11 mii | 2.551 | 20 mii | 23 mii | 48 mii | 95 mii | 120 mii | 98 mii | 62 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 29 în județul Teleorman și locul 853 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Teleorman
- MILOȘ SRL · Turnu Măgurele383 mii lei · 2 ang.
- MALTIV VAL GROUP SRL · Drăgănești-Vlașca354 mii lei · 2 ang.
- MATERA MOBILIER S.R.L. · Cervenia353 mii lei · 1 ang.
- PETRUȚ MOB DESIGN S.R.L. · Bragadiru312 mii lei · 1 ang.
- DANI FURNITURE SRL · Lița286 mii lei · 0 ang.
- GUSTIMOB SRL · Călinești276 mii lei · 0 ang.
- CLAUDIU DESIGN TRADING S.R.L. · Roșiori De Vede247 mii lei · 2 ang.
- MOBSTORY S.R.L. · Peretu244 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre CAN EXIM SRL
Care este CUI-ul firmei CAN EXIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAN EXIM SRL este 7771207, iar codul de TVA este RO7771207. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000366340, iar codul EUID este ROONRC.J1995000366340.
Unde are sediul CAN EXIM SRL?
Sediul social al firmei CAN EXIM SRL este în ȚIGĂNEȘTI, Sat Țigănești, Comuna Țigănești, Teleorman, județul Teleorman, cod poștal 147420, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAN EXIM SRL?
Activitatea principală a firmei CAN EXIM SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAN EXIM SRL?
CAN EXIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 septembrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAN EXIM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CAN EXIM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Țigănești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CAN EXIM SRL?
În 2025, CAN EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 955 mii lei și un profit net de 52 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAN EXIM SRL plătitoare de TVA?
Da. CAN EXIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 decembrie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.