CAMI-FLORA SRL
Str. DRAGOS VODA, bl. B6, sc. A, et. P, ap. 2, Municipiul Bârlad, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 300 mii lei, profit net 53 mii lei, 2 angajați.
Despre CAMI-FLORA SRL
CAMI-FLORA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2003 cu numărul J2003000663374 și codul unic de înregistrare (CUI) 15905563, cu sediul în Bârlad, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea” (cod CAEN 4776). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 300 mii lei (+23% față de 2024), un profit net de 53 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 139 mii lei la 300 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15905563
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000663374
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 noiembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000663374
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 300 mii lei
- Profit net
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 80 mii lei
- Datorii
- 9.086 lei
- Active totale
- 89 mii lei
- Marjă netă
- 17,5%
- Cifră / angajat
- 150 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 71 mii | 84 mii | 81 mii | 150 mii | 140 mii | 139 mii | 136 mii | 155 mii | 245 mii | 300 mii |
| Venituri totale | 86 mii | 84 mii | 81 mii | 150 mii | 140 mii | 139 mii | 136 mii | 155 mii | 245 mii | 300 mii |
| Cheltuieli totale | 85 mii | 81 mii | 100 mii | 141 mii | 110 mii | 120 mii | 128 mii | 160 mii | 226 mii | 244 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.118 | 3.645 | -18 mii | 8.869 | 31 mii | 19 mii | 8.387 | -5.338 | 19 mii | 56 mii |
| Profit / pierdere netă | 232 | 2.804 | -19 mii | 7.373 | 30 mii | 19 mii | 7.027 | -6.890 | 17 mii | 53 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | 2 | — | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | -785 | -784 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 26 mii | 28 mii | 18 mii | 20 mii | 48 mii | 40 mii | 40 mii | 41 mii | 45 mii | 89 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 14 mii | 15 mii | 17 mii | 19 mii | 21 mii | 37 mii | 41 mii | 24 mii | 12 mii |
| creanțe | 1.052 | 2.045 | 2.045 | — | -543 | -543 | -543 | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 235 | 13 mii | 657 | 3.469 | 30 mii | 20 mii | 2.697 | 258 | 21 mii | 77 mii |
| Datorii | 2.023 | 611 | 9.219 | 4.602 | 2.370 | 2.226 | 5.472 | 21 mii | 8.142 | 9.086 |
| Capitaluri proprii | 24 mii | 27 mii | 7.709 | 16 mii | 46 mii | 38 mii | 34 mii | 20 mii | 37 mii | 80 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 36 în județul Vaslui și locul 1.163 din 3.096 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea.
Firme similare din județul Vaslui
- SEMANDRES SRL · Siliștea (com. Todirești)357 mii lei · 2 ang.
- TARCOVIS SRL · Vaslui337 mii lei · 1 ang.
- VOALANTIC SRL · Vaslui313 mii lei · 2 ang.
- BIOMIRNUT SRL · Vaslui289 mii lei · 1 ang.
- ANCUȚA-GIANI S.R.L. · Satu Nou (com. Muntenii De Sus)277 mii lei · 1 ang.
- MICUCARMEN S.R.L. · Vaslui243 mii lei · 2 ang.
- CRINUL ANTONIEI S.R.L. · Vaslui242 mii lei · 2 ang.
- MR SEMANDRES S.R.L. · Siliștea (com. Todirești)236 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre CAMI-FLORA SRL
Care este CUI-ul firmei CAMI-FLORA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAMI-FLORA SRL este 15905563. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000663374, iar codul EUID este ROONRC.J2003000663374.
Unde are sediul CAMI-FLORA SRL?
Sediul social al firmei CAMI-FLORA SRL este în Str. DRAGOS VODA, bl. B6, sc. A, et. P, ap. 2, Municipiul Bârlad, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAMI-FLORA SRL?
Activitatea principală a firmei CAMI-FLORA SRL este „Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea”, cod CAEN 4776. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAMI-FLORA SRL?
CAMI-FLORA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 noiembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAMI-FLORA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0335 *** 488). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CAMI-FLORA SRL?
În 2025, CAMI-FLORA SRL a raportat o cifră de afaceri de 300 mii lei și un profit net de 53 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAMI-FLORA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CAMI-FLORA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Bârlad
- Firme cu CAEN 4776 din județul Vaslui
- CAEN 4776 – Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- Top firme din județul Vaslui
- Top firme cu CAEN 4776
- Firme noi din județul Vaslui
- Compară CAMI-FLORA SRL cu alte firme