Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

CAMELOD SRL

CUI 20120230J32/1974/2006

HORAȚIU, et. 1, ap. 3, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 245 mii lei, 2 angajați.

Despre CAMELOD SRL

CAMELOD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2006 cu numărul J32/1974/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 20120230, cu sediul în Șelimbăr, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri” (cod CAEN 4334). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+168% față de 2024), un profit net de 245 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 333 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
20120230
Nr. Registrul Comerțului
J32/1974/2006
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 decembrie 2006
EUID
ROONRC.J32/1974/2006
Cod poștal
557260

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

+168% față de 2024

Profit net
245 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
249 mii lei
Datorii
76 mii lei
Active totale
325 mii lei
Marjă netă
21,6%
Cifră / angajat
568 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 23% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 79.386 lei; profit net 5.510 lei20162017: cifra de afaceri 131.305 lei; profit net 3.721 lei20172018: cifra de afaceri 176.968 lei; profit net 7.788 lei20182019: cifra de afaceri 135.083 lei; pierdere netă 11.248 lei20192020: cifra de afaceri 244.764 lei; profit net 3.682 lei20202021: cifra de afaceri 332.874 lei; profit net 19.620 lei20212022: cifra de afaceri 424.105 lei; profit net 25.915 lei20222023: cifra de afaceri 842.806 lei; profit net 211.525 lei20232024: cifra de afaceri 424.208 lei; profit net 46.219 lei20242025: cifra de afaceri 1.135.604 lei; profit net 244.755 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă79 mii131 mii177 mii135 mii245 mii333 mii424 mii843 mii424 mii1,1 mil
Venituri totale82 mii131 mii189 mii136 mii245 mii333 mii424 mii844 mii424 mii1,1 mil
Cheltuieli totale74 mii124 mii179 mii146 mii239 mii310 mii395 mii626 mii369 mii857 mii
Profit / pierdere brută7.9847.6599.679-9.8886.13023 mii30 mii219 mii55 mii280 mii
Profit / pierdere netă5.5103.7217.788-11 mii3.68220 mii26 mii212 mii46 mii245 mii
Număr mediu de angajați1111111112
Active imobilizate4.0902.8291.9591.0882.7981.173—4.172119 mii91 mii
Active circulante16 mii21 mii15 mii6.7583.81753 mii176 mii284 mii100 mii233 mii
din care stocuri-1.291————23 mii110 mii19 mii11 mii376
creanțe13 mii17 mii15 mii1028214 mii39 mii61 mii1.7122.543
casa și conturi la bănci4.2813.6151226.7483.53516 mii27 mii203 mii87 mii231 mii
Cheltuieli în avans————————268589
Datorii31 mii32 mii17 mii19 mii14 mii42 mii138 mii38 mii23 mii76 mii
Capitaluri proprii-12 mii-7.810-22-11 mii-7.58912 mii38 mii249 mii196 mii249 mii
din care capital subscris vărsat200—200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 60 în județul Sibiu și locul 163 din 1.390 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4334 – Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri.

Firme similare din județul Sibiu

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4334 – Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

Întrebări frecvente despre CAMELOD SRL

Care este CUI-ul firmei CAMELOD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAMELOD SRL este 20120230, iar codul de TVA este RO20120230. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1974/2006, iar codul EUID este ROONRC.J32/1974/2006.

Unde are sediul CAMELOD SRL?

Sediul social al firmei CAMELOD SRL este în HORAȚIU, et. 1, ap. 3, Sat Șelimbăr, Comuna Șelimbăr, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 557260, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CAMELOD SRL?

Activitatea principală a firmei CAMELOD SRL este „Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri”, cod CAEN 4334. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CAMELOD SRL?

CAMELOD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CAMELOD SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 621). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CAMELOD SRL?

În 2025, CAMELOD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 245 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CAMELOD SRL plătitoare de TVA?

Da. CAMELOD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează