CAFMIN SRL
Str. TUNARI, Municipiul Slatina, Olt
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 28,4 mil lei, profit net 3,2 mil lei, 76 angajați.
Despre CAFMIN SRL
CAFMIN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 1995 cu numărul J1995000342287 și codul unic de înregistrare (CUI) 7457612, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 28,4 mil lei (+23% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei și 76 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 29,3 mil lei la 28,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001.
Date de identificare
- CUI
- 7457612
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000342287
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 mai 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000342287
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.03.2001
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 28,4 mil lei
- Profit net
- 3,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 76
- Capitaluri proprii
- 8 mil lei
- Datorii
- 15,2 mil lei
- Active totale
- 23,8 mil lei
- Marjă netă
- 11,2%
- Cifră / angajat
- 373 mii lei
+23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13,6 mil | 9,8 mil | 14,1 mil | 13,7 mil | 22,9 mil | 29,3 mil | 30,2 mil | 40,1 mil | 23,1 mil | 28,4 mil |
| Venituri totale | 18,5 mil | 15 mil | 16,8 mil | 20,5 mil | 25,7 mil | 31,8 mil | 34,7 mil | 34,1 mil | 24,5 mil | 29,4 mil |
| Cheltuieli totale | 17,2 mil | 14,8 mil | 15,2 mil | 18,1 mil | 22,8 mil | 27,8 mil | 31,3 mil | 30,9 mil | 23,8 mil | 26 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,2 mil | 239 mii | 1,6 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 4,1 mil | 3,4 mil | 3,2 mil | 692 mii | 3,4 mil |
| Profit / pierdere netă | 1 mil | 85 mii | 1,3 mil | 2 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 2,6 mil | 548 mii | 3,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 59 | 45 | 48 | 49 | 55 | 50 | 50 | 50 | 70 | 76 |
| Active imobilizate | 15,5 mil | 14,3 mil | 12,3 mil | 10,2 mil | 6,5 mil | 7,9 mil | 9,4 mil | 12,3 mil | 11,6 mil | 15,3 mil |
| Active circulante | 5,6 mil | 4,9 mil | 3,4 mil | 5,7 mil | 4,9 mil | 10,3 mil | 15 mil | 11,8 mil | 9,4 mil | 8,6 mil |
| din care stocuri | 787 mii | 1,3 mil | 152 mii | 1,8 mil | 735 mii | 3,1 mil | 7,3 mil | 485 mii | 1,5 mil | 2,4 mil |
| creanțe | 4,7 mil | 3,4 mil | 2,6 mil | 1 mil | 1,9 mil | 3,3 mil | 6,4 mil | 9,7 mil | 7,5 mil | 4,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 117 mii | 238 mii | 702 mii | 2,8 mil | 2,3 mil | 3,9 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 347 mii | 2 mil |
| Cheltuieli în avans | 12 mii | 14 mii | 17 mii | 3.000 | 0 | — | — | — | 0 | — |
| Datorii | 6,3 mil | 5,8 mil | 3,2 mil | 3,9 mil | 5 mil | 6,3 mil | 14,5 mil | 13 mil | 15,7 mil | 15,2 mil |
| Venituri în avans | 5 mil | 3,5 mil | 2,4 mil | 4,1 mil | — | 2,5 mil | 1,3 mil | 0 | 0 | 250 mii |
| Provizioane | 106 mii | 78 mii | 117 mii | 117 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 42 mii | 371 mii | 371 mii |
| Capitaluri proprii | 9,7 mil | 9,8 mil | 9,9 mil | 7,7 mil | 6,4 mil | 9,4 mil | 8,5 mil | 11,1 mil | 4,9 mil | 8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 80 mii | 80 mii | 89 mii | 89 mii | 94 mii | 94 mii | 94 mii | 94 mii | 94 mii | 94 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 349 în județul Olt și locul 481 din 19.568 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Olt
- SIMPLU CONS 2004 SRL · Slatina34,7 mil lei · 27 ang.
- DANSTUD SRL · Studina30,6 mil lei · 79 ang.
- OLD & NEW CONSTRUCT SRL · Slatina26 mil lei · 135 ang.
- RO-CONSTRUCT M.C. SRL · Slatina21,8 mil lei · 75 ang.
- BARBARY DACIMAR CONS SRL · Sat Bircii, Oraș Scornicești21,6 mil lei · 26 ang.
- EVIO TOTAL SOLUTIONS S.R.L. · Drăgănești-Olt20,6 mil lei · 37 ang.
- CONSREP CONSTRUCT SRL · Caracal19,3 mil lei · 45 ang.
- NICOSORIAN AGRO SRL · Grojdibodu17,8 mil lei · 20 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 17 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1772/104/202630.07.2026
contestaţie decizie de concediere
Tribunalul Olt · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 6304/311/202618.05.2026
plângere contravenţională ISCTR 26134000036/29.04.2026
Judecătoria Slatina · Fond · Civil · calitate: Petent
- 1728/104/202524.10.2025
contestaţie decizie suspendare contract de muncă repunerea în situaţia anterioară, daune morale- lamurire /completare hot
Tribunalul Olt · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 6022/207/202526.08.2025
validare poprire
Judecătoria Caracal · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 3611/311/202527.03.2025
Cerere în anulare (OUG 119/2007)
Judecătoria Slatina · Contestaţie în anulare - Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 1337/207/202528.02.2025
validare poprire
Judecătoria Caracal · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 29/184/202513.01.2025
pretenţii
Judecătoria Bals · Fond · Civil · calitate: Chemat în garanţie
- 37128/215/202418.12.2024
pretenţii
Judecătoria Craiova · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 15117/311/202413.11.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Slatina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 15954/236/202425.09.2024
validare poprire
Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre CAFMIN SRL
Care este CUI-ul firmei CAFMIN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CAFMIN SRL este 7457612, iar codul de TVA este RO7457612. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000342287, iar codul EUID este ROONRC.J1995000342287.
Unde are sediul CAFMIN SRL?
Sediul social al firmei CAFMIN SRL este în Str. TUNARI, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CAFMIN SRL?
Activitatea principală a firmei CAFMIN SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CAFMIN SRL?
CAFMIN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 mai 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CAFMIN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0249 *** 252). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CAFMIN SRL?
În 2025, CAFMIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 28,4 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, cu 76 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CAFMIN SRL plătitoare de TVA?
Da. CAFMIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.