Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

CADES SRL

CUI 22040286J2007000901159

COM. LUNGULEȚU, Sat Lungulețu, Comuna Lungulețu, Dâmbovița

În 2025: cifra de afaceri 7,6 mil lei, profit net 355 mii lei, 7 angajați.

Despre CADES SRL

CADES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 2007 cu numărul J2007000901159 și codul unic de înregistrare (CUI) 22040286, cu sediul în Lungulețu, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule” (cod CAEN 4730). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,6 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 355 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6 mil lei la 7,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2008.

Date de identificare

CUI
22040286
Nr. Registrul Comerțului
J2007000901159
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 iulie 2007
EUID
ROONRC.J2007000901159
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.07.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Titu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
7,6 mil lei

-7% față de 2024

Profit net
355 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
1,1 mil lei
Datorii
628 mii lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
4,7%
Cifră / angajat
1,1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02,5 mil5 mil7,5 mil10 mil2016: cifra de afaceri 5.373.080 lei; profit net 311.189 lei20162017: cifra de afaceri 5.396.881 lei; profit net 265.057 lei20172018: cifra de afaceri 6.493.530 lei; profit net 284.842 lei20182019: cifra de afaceri 6.877.352 lei; profit net 335.998 lei20192020: cifra de afaceri 5.194.285 lei; profit net 337.151 lei20202021: cifra de afaceri 5.990.281 lei; profit net 255.488 lei20212022: cifra de afaceri 8.512.737 lei; profit net 217.964 lei20222023: cifra de afaceri 7.308.707 lei; profit net 188.033 lei20232024: cifra de afaceri 8.109.074 lei; profit net 234.987 lei20242025: cifra de afaceri 7.551.459 lei; profit net 355.238 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5,4 mil5,4 mil6,5 mil6,9 mil5,2 mil6 mil8,5 mil7,3 mil8,1 mil7,6 mil
Venituri totale5,4 mil5,4 mil6,5 mil6,9 mil5,2 mil6 mil8,7 mil7,4 mil8,1 mil7,6 mil
Cheltuieli totale5 mil5,1 mil6,2 mil6,5 mil4,8 mil5,7 mil8,4 mil7,2 mil7,8 mil7,2 mil
Profit / pierdere brută362 mii309 mii332 mii392 mii388 mii294 mii256 mii219 mii279 mii408 mii
Profit / pierdere netă311 mii265 mii285 mii336 mii337 mii255 mii218 mii188 mii235 mii355 mii
Număr mediu de angajați1111121399910107
Active imobilizate411 mii356 mii309 mii320 mii257 mii493 mii660 mii661 mii698 mii670 mii
Active circulante405 mii739 mii413 mii847 mii1,1 mil1,2 mil1 mil762 mii1,1 mil1 mil
din care stocuri238 mii239 mii226 mii195 mii298 mii318 mii248 mii361 mii430 mii389 mii
creanțe29 mii51 mii73 mii154 mii136 mii66 mii178 mii177 mii159 mii162 mii
casa și conturi la bănci138 mii449 mii114 mii498 mii688 mii818 mii616 mii224 mii561 mii470 mii
Cheltuieli în avans——————80 mii46 mii11 mii—
Datorii322 mii358 mii122 mii230 mii105 mii170 mii720 mii218 mii700 mii628 mii
Capitaluri proprii495 mii737 mii600 mii936 mii1,3 mil1,5 mil1,1 mil1,3 mil1,2 mil1,1 mil
din care capital subscris vărsat51 mii51 mii51 mii51 mii51 mii51 mii51 mii51 mii51 mii51 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 13 din 24 în județul Dâmbovița și locul 337 din 907 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule.

Firme similare din județul Dâmbovița

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule

  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație

Întrebări frecvente despre CADES SRL

Care este CUI-ul firmei CADES SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CADES SRL este 22040286, iar codul de TVA este RO22040286. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000901159, iar codul EUID este ROONRC.J2007000901159.

Unde are sediul CADES SRL?

Sediul social al firmei CADES SRL este în COM. LUNGULEȚU, Sat Lungulețu, Comuna Lungulețu, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CADES SRL?

Activitatea principală a firmei CADES SRL este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule”, cod CAEN 4730. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CADES SRL?

CADES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CADES SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0245 *** 509). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CADES SRL?

În 2025, CADES SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,6 mil lei și un profit net de 355 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CADES SRL plătitoare de TVA?

Da. CADES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează