CADCONSTRUCT SRL
B-dul INDEPENDENȚEI, Municipiul Brăila, Brăila
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 363 mii lei, 7 angajați.
Despre CADCONSTRUCT SRL
CADCONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2007 cu numărul J2007001092094 și codul unic de înregistrare (CUI) 22846419, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+61% față de 2024), un profit net de 363 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 800 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 22846419
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007001092094
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 noiembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007001092094
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.11.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 363 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 443 mii lei
- Datorii
- 541 mii lei
- Active totale
- 984 mii lei
- Marjă netă
- 23%
- Cifră / angajat
- 225 mii lei
+61% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 96 mii | 139 mii | 200 mii | 515 mii | 603 mii | 800 mii | 756 mii | 855 mii | 980 mii | 1,6 mil |
| Venituri totale | 123 mii | 162 mii | 200 mii | 515 mii | 603 mii | 805 mii | 771 mii | 861 mii | 991 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 206 mii | 140 mii | 201 mii | 272 mii | 351 mii | 457 mii | 540 mii | 785 mii | 924 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -82 mii | 22 mii | -636 | 243 mii | 252 mii | 348 mii | 231 mii | 76 mii | 66 mii | 397 mii |
| Profit / pierdere netă | -83 mii | 20 mii | -2.576 | 238 mii | 246 mii | 341 mii | 223 mii | 67 mii | 42 mii | 363 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 5 | 6 | 4 | 5 | 6 | 8 | 8 | 7 |
| Active imobilizate | 21 mii | 52 mii | 41 mii | 54 mii | 125 mii | 83 mii | 333 mii | 248 mii | 585 mii | 539 mii |
| Active circulante | 35 mii | 27 mii | 34 mii | 143 mii | 277 mii | 689 mii | 346 mii | 224 mii | 102 mii | 410 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 46 mii | 58 mii |
| creanțe | 7.123 | 10 mii | 16 mii | 3.369 | 41 mii | 41 mii | 176 mii | 183 mii | 38 mii | 299 mii |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 17 mii | 18 mii | 139 mii | 237 mii | 647 mii | 170 mii | 41 mii | 18 mii | 53 mii |
| Cheltuieli în avans | 205 | — | — | 794 | 2.597 | 6.339 | 6.988 | 5.641 | 96 mii | 34 mii |
| Datorii | 205 mii | 208 mii | 206 mii | 91 mii | 52 mii | 84 mii | 379 mii | 381 mii | 704 mii | 541 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | -762 | — |
| Capitaluri proprii | -149 mii | -129 mii | -132 mii | 107 mii | 353 mii | 694 mii | 307 mii | 96 mii | 80 mii | 443 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 108 în județul Brăila și locul 1.785 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Brăila
- CONCRET CONSULTING SRL · Cazasu1,8 mil lei · 1 ang.
- TORCAD CONSULTING SRL · Brăila1,4 mil lei · 1 ang.
- BIA CONSPROIECT SRL · Brăila1,4 mil lei · 2 ang.
- NECESAR PROD SRL · Brăila1,3 mil lei · 5 ang.
- ZITELLA PROJECT S.R.L. · Brăila1,3 mil lei · 1 ang.
- INFOTOP SRL · Brăila1,2 mil lei · 9 ang.
- STEEL SURVEY S.R.L. · Lacu Sărat (com. Chiscani)1,2 mil lei · 1 ang.
- SYMBIAN DESIGN S.R.L.-D. · Brăila1,1 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2388/291/202527.03.2025
plângere contravenţională P.V. SERIA PNTX NR. 0473892/05.03.2025
Judecătoria Roman · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre CADCONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei CADCONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CADCONSTRUCT SRL este 22846419, iar codul de TVA este RO22846419. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007001092094, iar codul EUID este ROONRC.J2007001092094.
Unde are sediul CADCONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei CADCONSTRUCT SRL este în B-dul INDEPENDENȚEI, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CADCONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei CADCONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CADCONSTRUCT SRL?
CADCONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CADCONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CADCONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CADCONSTRUCT SRL?
În 2025, CADCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 363 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CADCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. CADCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.