CABLEWAYS SRL
Aron Vodă, Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iași
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 406 mii lei, profit net 4.106 lei, 1 angajați.
Despre CABLEWAYS SRL
CABLEWAYS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 aprilie 2012 cu numărul J2012000670226 și codul unic de înregistrare (CUI) 30079996, cu sediul în Aroneanu, județul Iași. Activitatea principală este „Alte activități sportive” (cod CAEN 9319). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 406 mii lei (-29% față de 2024), un profit net de 4.106 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 379 mii lei la 406 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 mai 2012.
Date de identificare
- CUI
- 30079996
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000670226
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 aprilie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000670226
- Cod poștal
- 707020
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 30.05.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 406 mii lei
- Profit net
- 4.106 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 155 mii lei
- Datorii
- 3,7 mil lei
- Active totale
- 4,2 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 406 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.850 | 20 mii | 12 mii | 170 mii | 3.500 | 379 mii | 414 mii | 410 mii | 569 mii | 406 mii |
| Venituri totale | 7.850 | 40 mii | 12 mii | 262 mii | 233 mii | 520 mii | 811 mii | 480 mii | 604 mii | 443 mii |
| Cheltuieli totale | 6.319 | 39 mii | 11 mii | 230 mii | 196 mii | 505 mii | 793 mii | 471 mii | 552 mii | 438 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.531 | 903 | 673 | 32 mii | 37 mii | 15 mii | 18 mii | 9.303 | 51 mii | 4.262 |
| Profit / pierdere netă | 1.295 | 317 | 316 | 30 mii | 37 mii | 13 mii | 14 mii | 5.724 | 44 mii | 4.106 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 5.300 | 5.300 | 9.189 | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,8 mil | 3,2 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 3,7 mil |
| Active circulante | 8.175 | 924 mii | 905 mii | 278 mii | 5.036 | 303 mii | 139 mii | 197 mii | 192 mii | 446 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 0 | — | 10 mii | 65 mii | 78 mii | 50 mii | 58 mii |
| creanțe | — | 913 mii | 885 mii | 113 mii | 1.191 | 292 mii | 69 mii | 61 mii | 136 mii | 345 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.175 | 10 mii | 20 mii | 165 mii | 3.845 | 1.440 | 5.497 | 58 mii | 5.956 | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 4.074 | 2.243 | 4.405 | 3.465 | 5.366 | 4.468 | 62 mii | 6.888 | 5.028 |
| Datorii | 6.440 | 43 mii | 26 mii | 615 mii | 548 mii | 2,5 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 3,7 mil |
| Venituri în avans | — | 883 mii | 883 mii | 792 mii | 568 mii | 468 mii | 147 mii | 78 mii | 51 mii | 348 mii |
| Capitaluri proprii | 7.035 | 7.351 | 7.668 | 38 mii | 75 mii | 87 mii | 102 mii | 108 mii | 151 mii | 155 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 28 în județul Iași și locul 84 din 741 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9319 – Alte activități sportive.
Firme similare din județul Iași
- PLAYER'S GROUND S.R.L. · Iași388 mii lei · 1 ang.
- ATT SPORT & NUTRITIE S.R.L. · Iași382 mii lei · 1 ang.
- STARNET CAMPUS SRL · Iași238 mii lei · 2 ang.
- RACKET FUSION SPORTS S.R.L. · Rediu185 mii lei · 1 ang.
- EXPRES STARTUP SRL · Aroneanu144 mii lei · 1 ang.
- PICIUL SPORTIV SRL · Valea Adâncă (com. Miroslava)115 mii lei · 0 ang.
- MARATHON SRL · Iași107 mii lei · 0 ang.
- STOLERU SAIYAN S.R.L. · Dancu (com. Holboca)77 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9319 – Alte activități sportive
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9319 Alte activități sportive
- 9321 Bâlciuri și parcuri de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre CABLEWAYS SRL
Care este CUI-ul firmei CABLEWAYS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CABLEWAYS SRL este 30079996, iar codul de TVA este RO30079996. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000670226, iar codul EUID este ROONRC.J2012000670226.
Unde are sediul CABLEWAYS SRL?
Sediul social al firmei CABLEWAYS SRL este în Aron Vodă, Sat Aroneanu, Comuna Aroneanu, Iași, județul Iași, cod poștal 707020, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CABLEWAYS SRL?
Activitatea principală a firmei CABLEWAYS SRL este „Alte activități sportive”, cod CAEN 9319. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CABLEWAYS SRL?
CABLEWAYS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 aprilie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CABLEWAYS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CABLEWAYS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Aroneanu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CABLEWAYS SRL?
În 2025, CABLEWAYS SRL a raportat o cifră de afaceri de 406 mii lei și un profit net de 4.106 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CABLEWAYS SRL plătitoare de TVA?
Da. CABLEWAYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 mai 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.