C & C GIVACO SRL
BOZOVICI, Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 6,3 mil lei, profit net 65 mii lei, 6 angajați.
Despre C & C GIVACO SRL
C & C GIVACO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 2004 cu numărul J2004000528117 și codul unic de înregistrare (CUI) 16571461, cu sediul în Bozovici, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Fabricarea materialelor plastice în forme primare” (cod CAEN 2016). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,3 mil lei (-34% față de 2024), un profit net de 65 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 10,8 mil lei la 6,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16571461
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000528117
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 iulie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000528117
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 05.07.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Caraş-Severin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 6,3 mil lei
- Profit net
- 65 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 2,8 mil lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 4,2 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
-34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,7 mil | 7,1 mil | 7,3 mil | 5,3 mil | 4,9 mil | 10,8 mil | 15,6 mil | 11,1 mil | 9,5 mil | 6,3 mil |
| Venituri totale | 7,7 mil | 7,1 mil | 7,4 mil | 5,4 mil | 4,9 mil | 10,9 mil | 15,6 mil | 11,1 mil | 9,5 mil | 6,3 mil |
| Cheltuieli totale | 7,1 mil | 6,6 mil | 7 mil | 5,4 mil | 4,9 mil | 10,5 mil | 15,1 mil | 10,8 mil | 9,4 mil | 6,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 566 mii | 464 mii | 422 mii | 50 mii | 18 mii | 406 mii | 533 mii | 269 mii | 144 mii | 81 mii |
| Profit / pierdere netă | 469 mii | 375 mii | 333 mii | 24 mii | 1.589 | 337 mii | 455 mii | 217 mii | 111 mii | 65 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 9 | 9 | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 567 mii | 457 mii | 638 mii | 499 mii | 397 mii | 321 mii | 230 mii | 214 mii | 206 mii | 190 mii |
| Active circulante | 4,8 mil | 5,7 mil | 5 mil | 4,4 mil | 5,2 mil | 7,5 mil | 5,1 mil | 5,4 mil | 4,6 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 761 mii | 821 mii | 704 mii | 193 mii | 191 mii | 288 mii | 590 mii | 441 mii | 48 mii | 228 mii |
| creanțe | 4 mil | 4,9 mil | 4,3 mil | 4,2 mil | 4,9 mil | 6,9 mil | 4,1 mil | 4,8 mil | 4,2 mil | 3,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 31 mii | 2.518 | 17 mii | 66 mii | 300 mii | 408 mii | 177 mii | 297 mii | 58 mii |
| Datorii | 3,5 mil | 4,2 mil | 3,4 mil | 2,6 mil | 3,3 mil | 5,2 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 3 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Caraș-Severin și locul 20 din 54 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2016 – Fabricarea materialelor plastice în forme primare.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2016 – Fabricarea materialelor plastice în forme primare
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre C & C GIVACO SRL
Care este CUI-ul firmei C & C GIVACO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei C & C GIVACO SRL este 16571461, iar codul de TVA este RO16571461. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000528117, iar codul EUID este ROONRC.J2004000528117.
Unde are sediul C & C GIVACO SRL?
Sediul social al firmei C & C GIVACO SRL este în BOZOVICI, Sat Bozovici, Comuna Bozovici, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are C & C GIVACO SRL?
Activitatea principală a firmei C & C GIVACO SRL este „Fabricarea materialelor plastice în forme primare”, cod CAEN 2016. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată C & C GIVACO SRL?
C & C GIVACO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma C & C GIVACO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru C & C GIVACO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bozovici sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are C & C GIVACO SRL?
În 2025, C & C GIVACO SRL a raportat o cifră de afaceri de 6,3 mil lei și un profit net de 65 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este C & C GIVACO SRL plătitoare de TVA?
Da. C & C GIVACO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 iulie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.