BYON WALDEX SRL
PĂLTINIȘ, Sat Păltiniș, Comuna Păltiniș, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 1,2 mil lei, 3 angajați.
Despre BYON WALDEX SRL
BYON WALDEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2012 cu numărul J11/374/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30460280, cu sediul în Păltiniș, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Silvicultură și alte activități forestiere” (cod CAEN 0210). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 1,2 mil lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30460280
- Nr. Registrul Comerțului
- J11/374/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J11/374/2012
- Cod poștal
- 327295
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.08.2013
din 01.02.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 1,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 871 mii lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 49,3%
- Cifră / angajat
- 828 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 651 mii | 313 mii | 1,7 mil | 1,3 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 2,6 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 655 mii | 313 mii | 1,7 mil | 1,3 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 2,6 mil | 2,6 mil |
| Cheltuieli totale | 448 mii | 329 mii | 568 mii | 702 mii | 881 mii | 769 mii | 878 mii | 1,2 mil | 885 mii | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 206 mii | -16 mii | 1,1 mil | 571 mii | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 173 mii | -19 mii | 1,1 mil | 560 mii | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 8 | 6 | 12 | 13 | 19 | 17 | 14 | 17 | 10 | 3 |
| Active imobilizate | 6.681 | 900 | 24 mii | 17 mii | 19 mii | 15 mii | 85 mii | 187 mii | 126 mii | 191 mii |
| Active circulante | 567 mii | 522 mii | 1,3 mil | 685 mii | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| din care stocuri | — | 4.421 | 8.123 | 28 mii | 11 mii | 30 mii | 3.769 | — | — | — |
| creanțe | 19 mii | 4.550 | 147 mii | 97 mii | 378 mii | 134 mii | 431 mii | 1 mil | 408 mii | 637 mii |
| casa și conturi la bănci | 547 mii | 513 mii | 1,2 mil | 560 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 792 mii | 854 mii | 220 mii | 1,3 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 321 | 321 | — | 61 | 69 | — | 250 |
| Datorii | 63 mii | 32 mii | 214 mii | 143 mii | 150 mii | 57 mii | 125 mii | 211 mii | 372 mii | 871 mii |
| Capitaluri proprii | 510 mii | 491 mii | 1,1 mil | 560 mii | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 12 în județul Caraș-Severin și locul 175 din 697 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0210 – Silvicultură și alte activități forestiere.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- OCOLUL SILVIC BANATUL MONTAN REGIE AUTONOMĂ · Reșița3,6 mil lei · 36 ang.
- R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAȚIA PARCULUI NAȚIONAL DOMOGLED - VALEA CERNEI RA · Băile Herculane3,5 mil lei · 18 ang.
- REGIA PUBLICĂ LOCALĂ - OCOLUL SILVIC BĂNIA RA · Bănia3,1 mil lei · 20 ang.
- R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAȚIA PARCULUI NAȚIONAL SEMENIC - CHEILE CARAȘULUI RA · Reșița2,1 mil lei · 14 ang.
- R.N.P. ROMSILVA - ADMINISTRAȚIA PARCULUI NAȚIONAL CHEILE NEREI - BEUȘNIȚA RA · Sasca Montană2,1 mil lei · 13 ang.
- OCOLUL SILVIC VALEA-BISTREI SRL · Băuțar1,7 mil lei · 29 ang.
- SULTAN ALEXIA SRL · Plugova (com. Mehadia)1,6 mil lei · 6 ang.
- GEOS BIOS S.R.L. · Ezeriș959 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2339/199/202628.08.2026
validare poprire
Judecătoria Buhusi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2231/199/202528.08.2025
validare poprire
Judecătoria Buhusi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0210 – Silvicultură și alte activități forestiere
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre BYON WALDEX SRL
Care este CUI-ul firmei BYON WALDEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BYON WALDEX SRL este 30460280, iar codul de TVA este RO30460280. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J11/374/2012, iar codul EUID este ROONRC.J11/374/2012.
Unde are sediul BYON WALDEX SRL?
Sediul social al firmei BYON WALDEX SRL este în PĂLTINIȘ, Sat Păltiniș, Comuna Păltiniș, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 327295, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BYON WALDEX SRL?
Activitatea principală a firmei BYON WALDEX SRL este „Silvicultură și alte activități forestiere”, cod CAEN 0210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 25 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BYON WALDEX SRL?
BYON WALDEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BYON WALDEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BYON WALDEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Păltiniș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BYON WALDEX SRL?
În 2025, BYON WALDEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 1,2 mil lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BYON WALDEX SRL plătitoare de TVA?
Da. BYON WALDEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.