BUSINESS CONTRACTOR SRL
CELEIULUI, Loc. Corabia, Oraș Corabia, Olt
În 2025: cifra de afaceri 408 mii lei, pierdere netă 610 mii lei, 4 angajați.
Despre BUSINESS CONTRACTOR SRL
BUSINESS CONTRACTOR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2015 cu numărul J2015014120404 și codul unic de înregistrare (CUI) 35242074, cu sediul în Corabia, județul Olt. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 408 mii lei (-58% față de 2024), o pierdere netă de 610 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,3 mil lei la 408 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 35242074
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015014120404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 noiembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015014120404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.10.2025
din 01.10.2025
reactivat 30.09.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 408 mii lei
- Pierdere netă
- 610 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 246 mii lei
- Datorii
- 83 mii lei
- Active totale
- 328 mii lei
- Marjă netă
- -149,4%
- Cifră / angajat
- 102 mii lei
-58% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 58% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 270 mii | 180 mii | 339 mii | 378 mii | 909 mii | 2,3 mil | 2,6 mil | 1,4 mil | 966 mii | 408 mii |
| Venituri totale | 270 mii | 180 mii | 339 mii | 378 mii | 909 mii | 2,3 mil | 2,6 mil | 1,4 mil | 999 mii | 408 mii |
| Cheltuieli totale | 196 mii | 205 mii | 326 mii | 293 mii | 742 mii | 1,8 mil | 2 mil | 1,6 mil | 892 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 74 mii | -24 mii | 13 mii | 85 mii | 167 mii | 451 mii | 671 mii | -230 mii | 108 mii | -598 mii |
| Profit / pierdere netă | 69 mii | -28 mii | 9.128 | 81 mii | 159 mii | 431 mii | 649 mii | -241 mii | 79 mii | -610 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 | 6 | 7 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 77 mii | 78 mii | 66 mii | 78 mii | 62 mii | 83 mii | 187 mii | 267 mii | 238 mii | 113 mii |
| Active circulante | 56 mii | 137 mii | 137 mii | 198 mii | 366 mii | 730 mii | 1,4 mil | 1 mil | 856 mii | 215 mii |
| din care stocuri | 250 | 250 | 360 | — | 106 mii | 6.000 | — | 3.945 | 1.400 | 1.967 |
| creanțe | 40 mii | 136 mii | 49 mii | 170 mii | 33 mii | 281 mii | 1,2 mil | 1 mil | 819 mii | 99 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 732 | 88 mii | 28 mii | 228 mii | 443 mii | 233 mii | 14 mii | 36 mii | 115 mii |
| Datorii | 68 mii | 179 mii | 157 mii | 149 mii | 142 mii | 97 mii | 365 mii | 484 mii | 203 mii | 83 mii |
| Capitaluri proprii | 65 mii | 37 mii | 46 mii | 128 mii | 286 mii | 717 mii | 1,3 mil | 812 mii | 891 mii | 246 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 20 în județul Olt și locul 586 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Olt
- VAMI PROF CONSTRUCT S.R.L. · Pleșoiu535 mii lei · 1 ang.
- TERRALIS CONSTRUCT S.R.L. · Plăviceanca (com. Grădinile)528 mii lei · 3 ang.
- TSG APĂ CANAL LEO S.R.L. · Izbiceni392 mii lei · 1 ang.
- IANIS MARIUS CONSTRUCT S.R.L. · Izbiceni287 mii lei · 2 ang.
- MARA&GIGI FORAJ SRL · Greci (com. Schitu)241 mii lei · 1 ang.
- PAS PREST CONSTRUCT SRL · Caracal193 mii lei · 0 ang.
- DOMMAR CONSTRUCT S.R.L. · Potcoava149 mii lei · 1 ang.
- IANIS EURO CONSTRUCT S.R.L. · Izbiceni130 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre BUSINESS CONTRACTOR SRL
Care este CUI-ul firmei BUSINESS CONTRACTOR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BUSINESS CONTRACTOR SRL este 35242074, iar codul de TVA este RO35242074. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015014120404, iar codul EUID este ROONRC.J2015014120404.
Unde are sediul BUSINESS CONTRACTOR SRL?
Sediul social al firmei BUSINESS CONTRACTOR SRL este în CELEIULUI, Loc. Corabia, Oraș Corabia, Olt, județul Olt, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BUSINESS CONTRACTOR SRL?
Activitatea principală a firmei BUSINESS CONTRACTOR SRL este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BUSINESS CONTRACTOR SRL?
BUSINESS CONTRACTOR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BUSINESS CONTRACTOR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BUSINESS CONTRACTOR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Corabia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BUSINESS CONTRACTOR SRL?
În 2025, BUSINESS CONTRACTOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 408 mii lei și o pierdere netă de 610 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BUSINESS CONTRACTOR SRL plătitoare de TVA?
Da. BUSINESS CONTRACTOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.