BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.
ȚÎRVULOIU, Sat Strâmba Jiu, Oraș Turceni, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 3,1 mil lei, profit net 131 mii lei, 6 angajați.
Despre BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.
BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2021 cu numărul J2021001264181 și codul unic de înregistrare (CUI) 45172731, cu sediul în Sat Strâmba Jiu, Oraș Turceni, județul Gorj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,1 mil lei (+81% față de 2024), un profit net de 131 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 889 mii lei la 3,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 45172731
- Nr. Registrul Comerțului
- J2021001264181
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2021
- EUID
- ROONRC.J2021001264181
- Cod poștal
- 217524
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.12.2021
din 01.12.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Rovinari
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,1 mil lei
- Profit net
- 131 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 182 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 4,3%
- Cifră / angajat
- 512 mii lei
+81% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 889 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 3,1 mil |
| Venituri totale | 5.000 | 893 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli totale | 3.396 | 849 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.604 | 44 mii | 15 mii | 14 mii | 154 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.457 | 35 mii | 3.479 | 11 mii | 131 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 3 | 4 | 6 |
| Active imobilizate | 105 mii | 172 mii | 345 mii | 449 mii | 993 mii |
| Active circulante | 32 mii | 226 mii | 339 mii | 239 mii | 291 mii |
| din care stocuri | 6.172 | 41 | 65 mii | 923 | 0 |
| creanțe | 21 mii | 163 mii | 171 mii | 202 mii | 220 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.995 | 63 mii | 103 mii | 36 mii | 71 mii |
| Datorii | 135 mii | 362 mii | 644 mii | 637 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 1.657 | 37 mii | 40 mii | 51 mii | 182 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 94 din 860 în județul Gorj și locul 4.234 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Gorj
- LIVALITED IMPEX SRL · Deleni (com. Plopsoru)3,2 mil lei · 6 ang.
- INTER TRAFIC CLAUS S.R.L. · Sat Rosiuța, Municipiul Motru3,1 mil lei · 7 ang.
- LIVAKE TRANS SRL · Baia De Fier3,1 mil lei · 6 ang.
- STILARPOP SRL · Târgu Jiu3,1 mil lei · 12 ang.
- ALXGSA EXPEDITION S.R.L. · Țicleni3,1 mil lei · 4 ang.
- DMF TRANS 24 SRL · Târgu Jiu3 mil lei · 2 ang.
- COSMITEDY TRANS SRL · Cernădia (com. Baia De Fier)3 mil lei · 8 ang.
- COZAP TRANS SRL · Târgu Jiu3 mil lei · 10 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5320 Alte activități poștale și de curier
Întrebări frecvente despre BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.
Care este CUI-ul firmei BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. este 45172731, iar codul de TVA este RO45172731. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021001264181, iar codul EUID este ROONRC.J2021001264181.
Unde are sediul BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.?
Sediul social al firmei BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. este în ȚÎRVULOIU, Sat Strâmba Jiu, Oraș Turceni, Gorj, județul Gorj, cod poștal 217524, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.?
Activitatea principală a firmei BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.?
BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2021, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sat Strâmba Jiu, Oraș Turceni sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L.?
În 2025, BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3,1 mil lei și un profit net de 131 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. BUȘE EVOLUTION SPEED S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.