BUMAR SRL
STEJARULUI, Municipiul Slatina, Olt
În 2025: cifra de afaceri 78 mii lei, profit net 29 mii lei, 2 angajați.
Despre BUMAR SRL
BUMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 aprilie 1992 cu numărul J28/576/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 1511585, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 78 mii lei (-71% față de 2024), un profit net de 29 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6.600 lei la 78 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 1511585
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/576/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 aprilie 1992
- EUID
- ROONRC.J28/576/1992
- Cod poștal
- 230050
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 15.02.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 78 mii lei
- Profit net
- 29 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 156 mii lei
- Datorii
- 31 mii lei
- Active totale
- 187 mii lei
- Marjă netă
- 37,2%
- Cifră / angajat
- 39 mii lei
-71% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 71% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6.050 | 6.600 | 6.600 | 6.600 | 0 | 362 mii | 98 mii | 267 mii | 78 mii |
| Venituri totale | 6.050 | 6.600 | 23 mii | 23 mii | 24 mii | 362 mii | 252 mii | 267 mii | 95 mii |
| Cheltuieli totale | 1.077 | 4.149 | 5.951 | 5.951 | 14 mii | 301 mii | 161 mii | 287 mii | 58 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.973 | 2.451 | 17 mii | 17 mii | 9.518 | 60 mii | 91 mii | -20 mii | 37 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.791 | 2.253 | 16 mii | 16 mii | 9.232 | 57 mii | 88 mii | -20 mii | 29 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | — | — | 2 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 20 mii | 20 mii | 15 mii | 15 mii | 142 | 2.285 | 449 | 96 mii | 70 mii |
| Active circulante | 60 mii | 54 mii | 61 mii | 61 mii | 85 mii | 100 mii | 235 mii | 191 mii | 117 mii |
| din care stocuri | 6 | — | 6 | 6 | 6 | 19 mii | 69 mii | 56 mii | 64 mii |
| creanțe | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 46 mii | 127 mii | 94 mii | 24 mii |
| casa și conturi la bănci | 40 mii | 35 mii | 41 mii | 41 mii | 65 mii | 34 mii | 39 mii | 42 mii | 29 mii |
| Datorii | 89 mii | 81 mii | 65 mii | 65 mii | 82 mii | 43 mii | 88 mii | 161 mii | 31 mii |
| Capitaluri proprii | -8.859 | -6.606 | 9.851 | 9.851 | 2.626 | 59 mii | 147 mii | 127 mii | 156 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 168 din 234 în județul Olt și locul 11.775 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Olt
- DEVILLE FLOR CONSTRUCT S.R.L. · Corabia83 mii lei · 0 ang.
- DECO HARMONIES ET TENDANCES S.R.L. · Stoenești81 mii lei · 0 ang.
- ICCM UNITECH CONSTRUCT S.R.L. · Recea (com. Valea Mare)78 mii lei · 0 ang.
- PROFESIONAL CONTRANS SRL · Slatina78 mii lei · 0 ang.
- BILION CONSTRUCT S.R.L. · Sat Bircii, Oraș Scornicești76 mii lei · 1 ang.
- MOZAIC SRL · Caracal74 mii lei · 0 ang.
- CLEAN HOME CONSTRUCT S.R.L. · Scornicești74 mii lei · 1 ang.
- CDA RAREȘ HOME S.R.L. · Oteștii De Jos (com. Cungrea)73 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2223 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2312 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Întrebări frecvente despre BUMAR SRL
Care este CUI-ul firmei BUMAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BUMAR SRL este 1511585, iar codul de TVA este RO1511585. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/576/1992, iar codul EUID este ROONRC.J28/576/1992.
Unde are sediul BUMAR SRL?
Sediul social al firmei BUMAR SRL este în STEJARULUI, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, cod poștal 230050, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BUMAR SRL?
Activitatea principală a firmei BUMAR SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BUMAR SRL?
BUMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 aprilie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BUMAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 733). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BUMAR SRL?
În 2025, BUMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 78 mii lei și un profit net de 29 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BUMAR SRL plătitoare de TVA?
Da. BUMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.