Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

BUCSANI PROD SRL

CUI 6656161J1994001521152

Drumul Taberei, Sat Bucșani, Comuna Bucșani, Dâmbovița

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 12,1 mil lei, profit net 47 mii lei, 26 angajați.

Despre BUCSANI PROD SRL

BUCSANI PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994 cu numărul J1994001521152 și codul unic de înregistrare (CUI) 6656161, cu sediul în Bucșani, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,1 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 47 mii lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10,8 mil lei la 12,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 1995.

Date de identificare

CUI
6656161
Nr. Registrul Comerțului
J1994001521152
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001521152
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.03.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
12,1 mil lei

-1% față de 2024

Profit net
47 mii lei
Angajați (medie)
26
Capitaluri proprii
3,5 mil lei
Datorii
1,2 mil lei
Active totale
4,7 mil lei
Marjă netă
0,4%
Cifră / angajat
464 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 8.518.410 lei; profit net 350.565 lei20162017: cifra de afaceri 9.705.888 lei; profit net 241.421 lei20172018: cifra de afaceri 10.118.766 lei; profit net 42.040 lei20182019: cifra de afaceri 10.311.847 lei; profit net 438.131 lei20192020: cifra de afaceri 10.637.449 lei; profit net 849.574 lei20202021: cifra de afaceri 10.787.450 lei; profit net 435.913 lei20212022: cifra de afaceri 12.035.688 lei; profit net 252.971 lei20222023: cifra de afaceri 12.816.206 lei; profit net 150.259 lei20232024: cifra de afaceri 12.199.374 lei; profit net 21.220 lei20242025: cifra de afaceri 12.055.288 lei; profit net 46.723 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă8,5 mil9,7 mil10,1 mil10,3 mil10,6 mil10,8 mil12 mil12,8 mil12,2 mil12,1 mil
Venituri totale8,9 mil10,2 mil10,8 mil11,2 mil11,6 mil11,3 mil12,7 mil13,9 mil13 mil12,8 mil
Cheltuieli totale8,5 mil9,9 mil10,7 mil10,7 mil10,6 mil10,8 mil12,3 mil13,7 mil13 mil12,7 mil
Profit / pierdere brută419 mii293 mii56 mii530 mii998 mii519 mii316 mii194 mii43 mii67 mii
Profit / pierdere netă351 mii241 mii42 mii438 mii850 mii436 mii253 mii150 mii21 mii47 mii
Număr mediu de angajați24272727252626282626
Active imobilizate2,6 mil2,8 mil2,6 mil2,7 mil3 mil3,1 mil3,2 mil3 mil2,6 mil2,4 mil
Active circulante1,8 mil2,4 mil2,5 mil2,5 mil2,7 mil2,8 mil2,6 mil3,3 mil2,5 mil2,2 mil
din care stocuri330 mii405 mii478 mii513 mii489 mii612 mii599 mii676 mii799 mii789 mii
creanțe1,1 mil1,1 mil1,2 mil1,4 mil1,3 mil1,4 mil1,5 mil1,5 mil1,4 mil1,3 mil
casa și conturi la bănci434 mii883 mii818 mii559 mii892 mii799 mii434 mii1 mil361 mii101 mii
Datorii1,2 mil1,7 mil1,6 mil1,2 mil1,3 mil1,2 mil1,8 mil2,4 mil1,5 mil1,2 mil
Capitaluri proprii3,3 mil3,5 mil3,5 mil4 mil4,4 mil4,6 mil3,9 mil3,9 mil3,7 mil3,5 mil
din care capital subscris vărsat1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 296 în județul Dâmbovița și locul 182 din 10.459 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Dâmbovița

Dosare în instanță

7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 41993/3/202527.11.2025

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 14790/3/202529.04.2025

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 18895/236/202415.11.2024

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Giurgiu · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 16228/3/2024/a104.11.2024

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar imp.masurii luata de lich.judiciar de a nu inscrie societatea in tabelul preliminar si definitiv (Ulusrarasi Tasimacilik Turizm Ticaret Sanayi Ve Limitid)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 9739/315/202424.09.2024

    validare poprire

    Judecătoria Targoviste · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 16228/3/202420.05.2024

    cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 4/1285/202403.01.2024

    deschiderea procedurii la cererea debitorului

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre BUCSANI PROD SRL

Care este CUI-ul firmei BUCSANI PROD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BUCSANI PROD SRL este 6656161, iar codul de TVA este RO6656161. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001521152, iar codul EUID este ROONRC.J1994001521152.

Unde are sediul BUCSANI PROD SRL?

Sediul social al firmei BUCSANI PROD SRL este în Drumul Taberei, Sat Bucșani, Comuna Bucșani, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BUCSANI PROD SRL?

Activitatea principală a firmei BUCSANI PROD SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BUCSANI PROD SRL?

BUCSANI PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BUCSANI PROD SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 122). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BUCSANI PROD SRL?

În 2025, BUCSANI PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,1 mil lei și un profit net de 47 mii lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BUCSANI PROD SRL plătitoare de TVA?

Da. BUCSANI PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează