Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL

CUI 27987419J2011000058012

Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș, Alba

În 2025: cifra de afaceri 189 mii lei, pierdere netă 337 mii lei, 1 angajați.

Despre BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL

BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2011 cu numărul J2011000058012 și codul unic de înregistrare (CUI) 27987419, cu sediul în Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș, județul Alba. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 189 mii lei (-88% față de 2024), o pierdere netă de 337 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,3 mil lei la 189 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 februarie 2011.

Date de identificare

CUI
27987419
Nr. Registrul Comerțului
J2011000058012
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 februarie 2011
EUID
ROONRC.J2011000058012
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.02.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Aiud

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
189 mii lei

-88% față de 2024

Pierdere netă
337 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
3,6 mil lei
Datorii
2,6 mil lei
Active totale
6,2 mil lei
Marjă netă
-178,8%
Cifră / angajat
189 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 88% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 2.436.964 lei; profit net 512.276 lei20162017: cifra de afaceri 2.744.514 lei; profit net 79.500 lei20172018: cifra de afaceri 2.491.887 lei; profit net 45.706 lei20182019: cifra de afaceri 2.183.422 lei; profit net 171.269 lei20192020: cifra de afaceri 2.773.807 lei; profit net 809.329 lei20202021: cifra de afaceri 3.343.808 lei; profit net 985.236 lei20212022: cifra de afaceri 2.865.704 lei; profit net 663.744 lei20222023: cifra de afaceri 4.309.960 lei; profit net 2.915.058 lei20232024: cifra de afaceri 1.511.179 lei; pierdere netă 281.826 lei20242025: cifra de afaceri 188.722 lei; pierdere netă 337.393 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,4 mil2,7 mil2,5 mil2,2 mil2,8 mil3,3 mil2,9 mil4,3 mil1,5 mil189 mii
Venituri totale2,5 mil2,7 mil2,5 mil2,2 mil2,8 mil3,3 mil2,9 mil4,3 mil1,5 mil266 mii
Cheltuieli totale1,9 mil2,6 mil2,4 mil2 mil1,9 mil2,3 mil2,2 mil1,4 mil1,8 mil604 mii
Profit / pierdere brută610 mii95 mii56 mii204 mii828 mii1 mil688 mii3 mil-282 mii-337 mii
Profit / pierdere netă512 mii80 mii46 mii171 mii809 mii985 mii664 mii2,9 mil-282 mii-337 mii
Număr mediu de angajați1110101011118651
Active imobilizate1,6 mil1,8 mil2,3 mil1,8 mil1,5 mil1,6 mil1,4 mil864 mii849 mii306 mii
Active circulante1,4 mil1,4 mil1,7 mil645 mii576 mii2,4 mil4,6 mil2 mil5,9 mil5,9 mil
din care stocuri15 mii20 mii23 mii27 mii33 mii38 mii38 mii38 mii——
creanțe1,1 mil1,3 mil1,7 mil586 mii594 mii1,9 mil4,9 mil1,8 mil5,7 mil5,7 mil
casa și conturi la bănci215 mii66 mii7.31133 mii-51 mii430 mii-334 mii214 mii169 mii167 mii
Cheltuieli în avans————————8.217401
Datorii1,2 mil1,3 mil2 mil794 mii585 mii2,1 mil3,6 mil716 mii3,4 mil2,6 mil
Capitaluri proprii1,8 mil1,9 mil2 mil1,6 mil1,5 mil1,9 mil2,3 mil2,2 mil3,3 mil3,6 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 36 din 48 în județul Alba și locul 1.533 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.

Firme similare din județul Alba

Dosare în instanță

6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 894/107/202627.03.2026

    litigiu privind achiziţiile publice 244.485,12 RON

    Tribunalul Alba · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât

  • 2273/175/2024/a111.06.2025

    reexaminare taxe de timbru contestaţie la executare

    Judecătoria Aiud · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 2829/175/202411.06.2024

    suspendare executare art.484,507,512,700,718 NCPC/art. 300,319^1,325 CPC DOSAR EXECUŢIONAL NR. 509/23.04.2024

    Judecătoria Aiud · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 2273/175/202416.05.2024

    contestaţie la executare anulate act, alte cereri restituire taxă, alte cereri întoarcerea sumelor reţinute DOSAR EXECUŢIONAL NR. 509/23.04.2024

    Judecătoria Aiud · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 3557/175/201916.01.2024

    acţiune în constatare

    Tribunalul Alba · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 8200/320/202321.06.2023

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Întrebări frecvente despre BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL

Care este CUI-ul firmei BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL este 27987419, iar codul de TVA este RO27987419. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000058012, iar codul EUID este ROONRC.J2011000058012.

Unde are sediul BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL?

Sediul social al firmei BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL este în Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL?

Activitatea principală a firmei BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL?

BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sat Războieni-Cetate, Oraș Ocna Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL?

În 2025, BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL a raportat o cifră de afaceri de 189 mii lei și o pierdere netă de 337 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL plătitoare de TVA?

Da. BTC ÎNCHIRIERI UTILAJE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 februarie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează