BRICOPOINT SRL
CHIȘINĂULUI, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 3,9 mil lei, profit net 606 mii lei, 2 angajați.
Despre BRICOPOINT SRL
BRICOPOINT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2014 cu numărul J2014000693223 și codul unic de înregistrare (CUI) 33081982, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții” (cod CAEN 4613). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,9 mil lei (+21% față de 2024), un profit net de 606 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 3,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 33081982
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000693223
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 aprilie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000693223
- Cod poștal
- 700177
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.11.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,9 mil lei
- Profit net
- 606 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 606 mii lei
- Datorii
- 2,1 mil lei
- Active totale
- 2,7 mil lei
- Marjă netă
- 15,5%
- Cifră / angajat
- 2 mil lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 464 mii | 812 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 3,9 mil |
| Venituri totale | 464 mii | 812 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,5 mil | 2,1 mil | 3,2 mil | 3,9 mil |
| Cheltuieli totale | 415 mii | 719 mii | 961 mii | 996 mii | 1 mil | 1,2 mil | 2 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 3,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 50 mii | 94 mii | 92 mii | 97 mii | 88 mii | 208 mii | 479 mii | 390 mii | 605 mii | 720 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | 86 mii | 81 mii | 86 mii | 78 mii | 195 mii | 455 mii | 369 mii | 509 mii | 606 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 4.772 | 73 mii | 55 mii | 45 mii | 25 mii | 59 mii | 43 mii | 106 mii |
| Active circulante | 116 mii | 210 mii | 271 mii | 278 mii | 369 mii | 549 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 2,6 mil |
| din care stocuri | 62 mii | 109 mii | 128 mii | 188 mii | 187 mii | 310 mii | 486 mii | 543 mii | 997 mii | 1,4 mil |
| creanțe | 5.257 | 1.625 | 16 mii | 46 mii | 58 mii | 46 mii | 452 mii | 77 mii | 63 mii | 644 mii |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 99 mii | 127 mii | 45 mii | 125 mii | 194 mii | 398 mii | 655 mii | 250 mii | 517 mii |
| Cheltuieli în avans | 22 | 22 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 49 mii | 59 mii | 43 mii | 32 mii | 28 mii | 60 mii | 907 mii | 901 mii | 843 mii | 2,1 mil |
| Capitaluri proprii | 67 mii | 152 mii | 233 mii | 319 mii | 397 mii | 535 mii | 455 mii | 432 mii | 510 mii | 606 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 37 în județul Iași și locul 122 din 981 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții.
Firme similare din județul Iași
- LEONTE SMART ROOF S.R.L. · Dumbrava (com. Ciurea)5 mil lei · 3 ang.
- EURO FABIUS INVEST S.R.L. · Iași4,8 mil lei · 6 ang.
- VBS FAMILY S.R.L. · Iași4,2 mil lei · 0 ang.
- MULTICONSTRUCT PARTENER SRL · Iași4 mil lei · 7 ang.
- ESE MARVEL S.R.L. · Iași3,4 mil lei · 1 ang.
- GEBOVA TRADE S.R.L. · Iași2,6 mil lei · 4 ang.
- MOBILIER GROUP RO SRL · Iași2,1 mil lei · 3 ang.
- INDALEX DEPOT S.R.L. · Iași1,7 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Întrebări frecvente despre BRICOPOINT SRL
Care este CUI-ul firmei BRICOPOINT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRICOPOINT SRL este 33081982, iar codul de TVA este RO33081982. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000693223, iar codul EUID este ROONRC.J2014000693223.
Unde are sediul BRICOPOINT SRL?
Sediul social al firmei BRICOPOINT SRL este în CHIȘINĂULUI, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700177, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are BRICOPOINT SRL?
Activitatea principală a firmei BRICOPOINT SRL este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții”, cod CAEN 4613. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată BRICOPOINT SRL?
BRICOPOINT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma BRICOPOINT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0756 *** 626). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are BRICOPOINT SRL?
În 2025, BRICOPOINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,9 mil lei și un profit net de 606 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este BRICOPOINT SRL plătitoare de TVA?
Da. BRICOPOINT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.