Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA14 ani pe piață

BRICHETE BIOMASĂ SRL

CUI 30516900J2012001301228

Fermei, Sat Popricani, Comuna Popricani, Iași

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 645 mii lei, profit net 88 mii lei, 5 angajați.

Despre BRICHETE BIOMASĂ SRL

BRICHETE BIOMASĂ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 2012 cu numărul J2012001301228 și codul unic de înregistrare (CUI) 30516900, cu sediul în Popricani, județul Iași. Activitatea principală este „Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală” (cod CAEN 1626). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 645 mii lei (+25% față de 2024), un profit net de 88 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 348 mii lei la 645 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 martie 2015.

Date de identificare

CUI
30516900
Nr. Registrul Comerțului
J2012001301228
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 august 2012
EUID
ROONRC.J2012001301228
Cod poștal
707380

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.03.2015

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
645 mii lei

+25% față de 2024

Profit net
88 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
515 mii lei
Datorii
255 mii lei
Active totale
771 mii lei
Marjă netă
13,7%
Cifră / angajat
129 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 81.660 lei; profit net 3.890 lei20162017: cifra de afaceri 97.229 lei; profit net 6.001 lei20172018: cifra de afaceri 214.066 lei; profit net 20.976 lei20182019: cifra de afaceri 487.128 lei; profit net 54.387 lei20192020: cifra de afaceri 256.144 lei; profit net 23.984 lei20202021: cifra de afaceri 348.372 lei; profit net 15.776 lei20212022: cifra de afaceri 730.429 lei; profit net 148.029 lei20222023: cifra de afaceri 794.329 lei; profit net 164.257 lei20232024: cifra de afaceri 514.171 lei; profit net 11.282 lei20242025: cifra de afaceri 645.132 lei; profit net 88.486 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă82 mii97 mii214 mii487 mii256 mii348 mii730 mii794 mii514 mii645 mii
Venituri totale122 mii137 mii399 mii788 mii696 mii871 mii885 mii1,6 mil1,1 mil1,4 mil
Cheltuieli totale117 mii130 mii376 mii729 mii669 mii849 mii731 mii1,4 mil1,1 mil1,3 mil
Profit / pierdere brută5.0796.97323 mii59 mii27 mii22 mii154 mii172 mii22 mii102 mii
Profit / pierdere netă3.8906.00121 mii54 mii24 mii16 mii148 mii164 mii11 mii88 mii
Număr mediu de angajați——36556665
Active imobilizate265 mii257 mii754 mii803 mii709 mii388 mii464 mii402 mii342 mii247 mii
Active circulante179 mii87 mii88 mii177 mii252 mii220 mii243 mii263 mii352 mii524 mii
din care stocuri25 mii57 mii70 mii19 mii169 mii36 mii57 mii54 mii236 mii350 mii
creanțe23 mii10 mii15 mii1.30019 mii2.02153 mii20 mii37 mii147 mii
casa și conturi la bănci131 mii20 mii4.050157 mii63 mii182 mii133 mii189 mii79 mii28 mii
Cheltuieli în avans5.08313 mii—637650—2.5005.171——
Datorii211 mii146 mii652 mii769 mii767 mii455 mii427 mii250 mii258 mii255 mii
Venituri în avans242 mii208 mii168 mii135 mii93 mii36 mii27 mii———
Capitaluri proprii-4.4541.54623 mii77 mii101 mii117 mii256 mii421 mii436 mii515 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 2 în județul Iași și locul 14 din 77 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1626 – Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1626 – Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală

  • 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
  • 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Întrebări frecvente despre BRICHETE BIOMASĂ SRL

Care este CUI-ul firmei BRICHETE BIOMASĂ SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRICHETE BIOMASĂ SRL este 30516900, iar codul de TVA este RO30516900. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001301228, iar codul EUID este ROONRC.J2012001301228.

Unde are sediul BRICHETE BIOMASĂ SRL?

Sediul social al firmei BRICHETE BIOMASĂ SRL este în Fermei, Sat Popricani, Comuna Popricani, Iași, județul Iași, cod poștal 707380, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BRICHETE BIOMASĂ SRL?

Activitatea principală a firmei BRICHETE BIOMASĂ SRL este „Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală”, cod CAEN 1626. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BRICHETE BIOMASĂ SRL?

BRICHETE BIOMASĂ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 august 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BRICHETE BIOMASĂ SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0757 *** 919). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are BRICHETE BIOMASĂ SRL?

În 2025, BRICHETE BIOMASĂ SRL a raportat o cifră de afaceri de 645 mii lei și un profit net de 88 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BRICHETE BIOMASĂ SRL plătitoare de TVA?

Da. BRICHETE BIOMASĂ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 martie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează