Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA13 ani pe piață

BRENNEKA INSTALL SRL

CUI 31612697J2013000481047

BRADULUI, Municipiul Bacău, Bacău

A primit finanțare publică (6 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 129 mil lei, profit net 6,8 mil lei, 167 angajați.

Despre BRENNEKA INSTALL SRL

BRENNEKA INSTALL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2013 cu numărul J2013000481047 și codul unic de înregistrare (CUI) 31612697, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 129 mil lei (+38% față de 2024), un profit net de 6,8 mil lei și 167 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 64,2 mil lei la 129 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iunie 2013.

Date de identificare

CUI
31612697
Nr. Registrul Comerțului
J2013000481047
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 mai 2013
EUID
ROONRC.J2013000481047
Cod poștal
600245

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.06.2013

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
129 mil lei

+38% față de 2024

Profit net
6,8 mil lei
Angajați (medie)
167
Capitaluri proprii
20,9 mil lei
Datorii
91,8 mil lei
Active totale
114 mil lei
Marjă netă
5,3%
Cifră / angajat
771 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
050 mil100 mil150 mil2016: cifra de afaceri 13.451.247 lei; profit net 1.465.051 lei20162017: cifra de afaceri 18.710.542 lei; profit net 905.643 lei20172018: cifra de afaceri 23.949.015 lei; profit net 2.048.279 lei20182019: cifra de afaceri 35.371.000 lei; profit net 2.148.111 lei20192020: cifra de afaceri 51.660.291 lei; profit net 3.409.025 lei20202021: cifra de afaceri 64.187.687 lei; profit net 3.233.442 lei20212022: cifra de afaceri 63.014.057 lei; profit net 4.095.110 lei20222023: cifra de afaceri 79.030.897 lei; profit net 6.528.584 lei20232024: cifra de afaceri 93.387.825 lei; profit net 7.040.300 lei20242025: cifra de afaceri 128.709.419 lei; profit net 6.813.064 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă13,5 mil18,7 mil23,9 mil35,4 mil51,7 mil64,2 mil63 mil79 mil93,4 mil129 mil
Venituri totale13,5 mil18,8 mil24 mil35,4 mil51,7 mil64,3 mil63,4 mil89,8 mil103 mil130 mil
Cheltuieli totale11,7 mil17,6 mil21,5 mil32,8 mil47,7 mil60,5 mil58,7 mil82,3 mil95,1 mil123 mil
Profit / pierdere brută1,8 mil1,1 mil2,5 mil2,6 mil4,1 mil3,9 mil4,7 mil7,6 mil7,9 mil7,6 mil
Profit / pierdere netă1,5 mil906 mii2 mil2,1 mil3,4 mil3,2 mil4,1 mil6,5 mil7 mil6,8 mil
Număr mediu de angajați81838010010510598123139167
Active imobilizate1,5 mil2,1 mil2,2 mil1,8 mil2,9 mil1,2 mil2,7 mil4,7 mil8,8 mil11 mil
Active circulante2,1 mil4,2 mil8,7 mil14,1 mil16,6 mil17,3 mil21,4 mil56,2 mil55,6 mil101 mil
din care stocuri12 mii568 mii746 mii3,5 mil1,5 mil2 mil1,5 mil13,9 mil20,4 mil28,5 mil
creanțe1,7 mil2,7 mil7,1 mil9,1 mil7,5 mil10,5 mil12,1 mil34 mil19,1 mil55,8 mil
casa și conturi la bănci461 mii910 mii916 mii1,5 mil7,7 mil4,9 mil7,8 mil8,3 mil16,2 mil16,9 mil
Cheltuieli în avans31 mii42 mii30 mii47 mii46 mii48 mii112 mii802 mii1,7 mil1,3 mil
Datorii1,8 mil3,7 mil6,3 mil10,2 mil10,9 mil11,5 mil14,2 mil45,5 mil46,4 mil91,8 mil
Venituri în avans——————8.139293 mii177 mii468 mii
Provizioane222 mii120 mii120 mii120 mii102 mii192 mii—446 mii334 mii389 mii
Capitaluri proprii1,6 mil2,5 mil4,5 mil5,6 mil8,5 mil6,8 mil9,9 mil15,4 mil19,2 mil20,9 mil
din care capital subscris vărsat100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii1,5 mil1,5 mil1,5 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 162 în județul Bacău și locul 15 din 9.073 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.

Firme similare din județul Bacău

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
  • 0710 Extracția minereurilor feroase
  • 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu
  • 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale
  • 0892 Extracția turbei
  • 0893 Extracția sării
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
  • 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre BRENNEKA INSTALL SRL

Care este CUI-ul firmei BRENNEKA INSTALL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BRENNEKA INSTALL SRL este 31612697, iar codul de TVA este RO31612697. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000481047, iar codul EUID este ROONRC.J2013000481047.

Unde are sediul BRENNEKA INSTALL SRL?

Sediul social al firmei BRENNEKA INSTALL SRL este în BRADULUI, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600245, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BRENNEKA INSTALL SRL?

Activitatea principală a firmei BRENNEKA INSTALL SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 64 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BRENNEKA INSTALL SRL?

BRENNEKA INSTALL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BRENNEKA INSTALL SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BRENNEKA INSTALL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bacău sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are BRENNEKA INSTALL SRL?

În 2025, BRENNEKA INSTALL SRL a raportat o cifră de afaceri de 129 mil lei și un profit net de 6,8 mil lei, cu 167 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BRENNEKA INSTALL SRL plătitoare de TVA?

Da. BRENNEKA INSTALL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 iunie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează